Septembris noslēdzies līdz ar jaunās OlyBet Latvijas – Igaunijas Basketbola līgas starta šāvienu

Septembris noslēdzies līdz ar jaunās OlyBet Latvijas – Igaunijas Basketbola līgas starta šāvienu, kurā startē arī BK “Liepāja” un vēl 14 latviešu un igauņu komandas. Kaut arī redzamākā daļa sākas tikai šobrīd “Liepājas basketbols” aktīvi darbojas jau visu vasaru. Bet tagad par visu pēc kārtas.

Vēl pirms jaunās sezonas sākuma, 27. septembrī, preses konferencē iepazīstinājām mediju pārstāvjus ar mērķiem, padarīto, aizvadīto gatavošanās posmu un komandu gatavību jaunajai sezonai. Lai sniegtu pietiekami plašu ieskatu biedrības “Sporta klubs Liepājas basketbols” visu komandu gatavību sezonai, ar jaunumiem biļešu politikā un sadarbībām ar uzņēmējiem preses konferencē piedalījās biedrības prezidents Jānis Vilnītis, valdes priekšsēdētājs un vīriešu komandas BK “Liepāja” galvenais treneris Artūrs Štālbergs, sieviešu komandas SBK “Liepāja/LSSS” galvenais treneris Kaspars Mājenieks, junioru komandas BK “Liepāja/LSSS” galvenais treneris Arvis Steckis, Liepājas Sporta Spēļu skolas direktors Guntars Kikučs un biedrības valdes loceklis Normunds Atvars.

Komplektācija

Komandu komplektācijas tika veiktas pēc biedrības nospraustā uzstādījuma: iekļaut komandās maksimāli daudz pieejamo Liepājas Sporta Spēļu Skolas (LSSS) audzēkņus, liepājniekus ar pieredzi, Latvijas basketbola jaunos talantus un pieredzējušos basketbolistus kā arī leģionārus no citām valstīm. Liepājas vīriešu un sieviešu komandās ir piesaistīti pieci jaunie talanti no citām pilsētām, kas ir bijuši kadetu vai junioru izlašu spēlētāji vai kandidāti, ir palikuši vairāki pieredzējušie liepājnieki, un atgriezties augstākā līmeņa basketbolā plāno divas pieredzējušas liepājnieces. Protams, neiztikt arī bez ārzemju spēlētājiem, un tādi arī šogad būs abās komandās.

Šovasar vairāk kā jebkad iepriekš, Liepājas komandas skārušas veselības likstas, kas nav ļāvušas aizvadīt treniņus un pārbaudes spēles optimālajos sastāvos. Savainojumi ir bijuši gan gūti treniņu procesā, gan “mantojums” no iepriekšējām sezonām, gan atsvaidzinātas senākas un dziļākas veselības problēmas. Līdz ar to novērtēt komandu gatavību līdz galam ir pagrūti. Priecē treniņos parādītā attieksme, cīņasspars un spēlētāju saliedētība, kas ļauj cerēt uz panākumiem.

Liepājas basketbols un LSSS

Pēc biedrības ierosinājuma ir veiktas vairākas izmaiņas LSSS treniņu metodikā, vērtējumā. Ir piesaistīts finansējums, kas ļaus izlīdzināt LSSS treneru algas par vienādām likmēm saņemot vienādu attalgojumu, ļaujot treneriem pilnvērtīgāk veikt darbu ar mazāk grupām, nezaudējot atalgojumu. Paldies par atbalstu Oskaram Moram. Kā arī LSSS ir piesaistīts profesionāls fiziskās sagatavotības treneris Reinis Rozītis, kas visām grupām vairākas reizes nedēļā pasniedz vispārējās fiziskās sagatavotības pamatus.

Lai nodrošinātu pietiekami augsta līmeņa spēļu praksi talantīgajiem LSSS basketbolistiem, pēc vairāku gadu izlaišanas nākošajā sezonā Liepājai būs arī sava komanda LBL 2 turnīrā ar nosaukumu BK “Liepāja/LSSS”.

Mērķi

Vīriešu komandai BK “Liepāja” mērķis ir iekļūt labāko 8 komandu pulkā Olybet Latvijas – Igaunijas basketbola līgā un spēlēt izslēgšanas turnīrā, sieviešu komandai SBK “Liepāja/LSSS” pēc pirmā Latvijas – Igaunijas posma turpināt cīņas 1. divīzijā kopā ar Lietuvas komandām un pavasarī cīnīties LSBL izslēgšanas spēlēs, bet junioru komandai BK “Liepāja/LSSS” cīnīties par uzvaru katrā spēlē un dot izaugsmes iespējas katram spēlētājam.

Pirmais izbraukums

Jau pašās pirmajās sezonas spēļu dienās BK “Liepāja” devās savā pirmajā izbraukumā uz Tallinu. Tikāmies atiecīgi ar “Tal Tech” un BC “Kalev/Cramo” komandām. Jāpiemin, ka savainojuma dēļ laukumā nedevās Niks Jansons, kurš sevi pārbaudes spēlēs un “Wind Basket” turnīrā apliecināja kā vienu no komandas līderiem.

Pirmajā sezonas spēlē zaudējām “Tal Tech” komandai (82:99). No pirmās minūtes igauņi uzņēmās vadību, tuvojoties 10 punktu pārsvaram. Pirmās ceturtdaļas beigās mums izdevās ar komandas līderu pūlēm samazināt mīnusus līdz 25:28, tomēr tuvāk vairs netikām. Rezultatīvākais spēlētājs mūsu rindās Džastins Džonsons sasniedza OlyBet Latvijas – Igaunijas līgas rezultativitātes rekordu – 33 punkti (2p. 8/12, 3p. 3/5, 1p. 8/10) un 8 rezultatīvas piespēles. Tailoram Besikam 21 punkts, Robertam Krastiņam 13.

Otrajā cīņā pretī mums stājās igauņu čempioni. Pirmās piecas minūtes bijām vadībā, bet turpinājumā izpaudās mājinieku pārsvars – 57:97 (28:38, 37:58, 51:81). Zaudējām cīņā par atlēkušajām bumbām (27-37) un pieļāvām krietni vairāk kļūdu (30-17). Otrajā puslaikā laukumā tika vairāki jaunie spēlētāji, iegūstot pirmo pieredzi jaunajā turnīrā (visi 17 gadīgie jaunieši nospēlēja vidēji 10 minūtes katrs). Arī otrajā spēlē rezultatīvākais mūsu rindās Džastins Džonsons ar 19 punktiem, Justs Nauseds – 13.

Sezonas abonements un Eirolīgas spēle

Savu pirmo mājas spēli aizvadīsim 6. oktobrī pret Jekabpils/SMScredit.lv komandu. Saviem faniem, atbalstītājiem un basketbola cienītājiem esam sagatavojuši sezonas abonementu. Ar abonementu tā īpašniekam ir iespēja apmeklēt visas BK “Liepāja” šī sezonas mājas spēles, saņemt savā īpašumā “Lieājas basketbols” t-kreklu un arī piedalīties izlozē, kurā galvenā balva ir apmaksāts ceļojums divām personām uz Eiropas grandu spēli 22. novembrī: Olympiacos pret Real Madrid. Galveno balvu piedāvā BK “Liepāja” sadarbībā ar Latvijas izlases, “Olympiacos” un bijušo Liepājas spēlētāju Jāni Timmu.

Tas nozīmē tikai to – iegādājies abonementu www.bilesuserviss.lv uz visām 2018./19. gada sezonas mājas spēlēm, cena 50 EUR, studentiem un skolniekiem 20 EUR. BK “Liepāja” ofisā (LOC, Liepu zāle, 3. stāvs, 314. kabinets) aizpildi anketu un pirmajā mājas spēlē 6. oktobrī mēs izlozēsim uzvarētāju.

http://ej.uz/BKliepaja-abonements

Brāļi Boli ar citiem ASV basketbola talantiem

Sezonas jaunumi un pārsteigumi līdz ar abonementu izlozi nebeidzas – viss turpinās jau divas dienas pēc pirmās mājas spēles.

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) kluba Losandželosas “Lakers” spēlētāja Lonzo Bola brāļi Liandželo un Lamelo kopā ar Junioru basketbola asociācijas (JBA) komandu aizvadīs maču Liepājā, 8.oktobrī plkst. 19:30 tiekoties ar BK “Liepāja”.

Šajā vasarā Lavāra Bola izveidotā JBA (Junioru Basketbola Asociācija) ar mērķi dot profesionāla basketbola iespēju vidusskolas beidzējiem. Tā ir alternatīva NCAA, kas neļauj profesionālu spēli. JBA šajā vasarā piedalījās 8 komandas, un par uzvarētāju kļuva Los Andželosas komanda. Šī JBA komanda, kas viesosies Liepājā, sastāv no šo komandu labākajiem spēlētājiem.

Starp tiem ir vairāki patiešām talantīgi spēlētāji, kas nopietni apsver domu pieteikties nākošā gada NBA draftam.

Ko šī talantīgā komanda, kas atrodas Eiropas tūrē, spēs pret BK “Liepāja”, varēsiet pārliecināties 08. oktobrī Liepājas Olimpiskajā centrā. Biļešu cena 1,00 – 3,00 EUR. Biļetes nopērkamas Biļešu Serviss kasēs. Ar mūsu sezonas abonementu ieeja uz šo spēli bezmaksas.

http://ej.uz/BKLiepaja_JBA

Tiekamies Liepājas Olimpiskajā Centrā un baudīsim basketbolu kopā!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *