Līdz uzvarai pietrūka pavisam maz

Aizvadītajā sestdienā, diemžēl, visas mūsu komandas netika pie uzvarām un vistuvāk bija vīru komanda, kam pietrūka pavisam maz, lai pārspētu Jūrmalniekus.

Pirmajā dienas spēlē laukumā devās mūsu meitenes SBK “Liepāja/LSSS”, kas iesākot otro Baltijas čempionāta posmu uzņēma tā brīža starptautiskās grupas līderes “TTT Juniores” (#1, 7-1). Liepājniecēm spēlējot novājinātā sastāvā par šīs spēles favorītēm tika uzskatītas juniores. Spēles pirmā daļa aizritēja līdzīgā cīņā, bet ar nelielu pārsvaru viešņām (6.minūtē 08:15, ceturdaļas izskaņā 17:22). Sekmīgi viesu rindās darbojās Jene Nulle un Māra Mote, kas gan apgādāja savas komandas spēlētājas ar piespēlēm, gan pašām sekmīgi uzbrūkot. Otrajā ceturtdaļā mūsējās vairākkārtīgi sadeldēja punktu starpību līdz puslaika izskaņā realizējot soda metienus Līna Loceniece panāca kaujiniecisko 39:39. Otrajā puslaikā junioru uzbrukums bija augstā līmenī (gūti 27 punkti pretēji mūsējo 11) un rezultāta starpība pēc trim ceturtdaļām bija +16 viešņām. Lai arī 4.ceturtdaļā juniores pat ieguva 20 punktu pārsvaru (54:74) mūsējās nepadevās un spēja sarūpēt intrigu (pēc Ivaščankas soda metieniem 69:82), bet, diemžēl, viesu komanda atbildēja ar precīzu uzbrukumu un laika atspēlēties bija par maz. Šoreiz zaudējums 71:84. Mūsu komandā labākās punktu guvējas bija Līna Loceniece ar 20 punktiem, 5 atlēkušajām bumbām un 3 rezultatīvajām piespēlēm, Kristīna Petermane ar 16 punktiem un 4 rez.piespēlēm un Marina Ivaščanka ar 13 punktiem, 7 atl.bumbām un 4 rez.piespēlēm. Viesu rindās Elizabete Zumenta guva 22 punktus, Māra Mote 18, bet Jete Nulle 16 punktus. Nākošo spēli SBK “Liepāja/LSSS” aizvadīs savā laukumā šo sestdien, 2.decembrī plkst. 16:00 pret “TTT Kadetēm”.

Sestdien pēc meiteņu spēles laukumā devās mūsu juniori BK “Liepāja/LSSS” aizvadot cīņu pret pieredzes bagāto BK “Jelgava/LLU”. Jau no spēles pirmajām minūtēm laukumā izpaudās pārspēks un pieredze, kas neļāva mūsējiem pieņemt pareizos lēmumus un daudz kļūdīties savās darbībās. Pēc pirmās ceturtdaļas jau 11:32 un puslaikā dodoties rezultāta starpība pārāk liela (23:53). Kas priecēja šajā spēlē, tas ir Uvja Vārnas atgriešanās sastāvā, aizvadot pirmo spēli šajā sezonā. (Uvim jau pirmajā puslaikā 7 punkti). Otrais puslaiks bija formalitāte, lai gan mūsējo sniegums uzlabojās, cīņa par uzvaru, protams, izpalika. Spēle noslēdzās ar 49:104. Rezultatīvākais mūsu rindās Roberts Ķuze ar 14 punktiem, 8 atlēkušajām bumbām. Kļūdu skaita attiecība šajā spēlē 35 Liepājai pret 10 Jelgavai. Nākošo spēli mūsējie aizvadīs izbraukumā 29.novembrī pret RSU, bet savā laukumā 5.decembrī plkst. 19:30 pret Rīga/KP BA/DSN komandu.

Dienas noslēdzošā spēle tika gaidīta ar lielu intrigu, jo Liepājā viesojās pašreizējie LBL bronzas medaļnieki BK “Betsafe/Jūrmala”, kas Olybet Latvijas – Igaunijas līgā bija iekrājuši 6 uzvaras 11 spēlēs un atradās 8.vietā. Mūsējo rindās pirmo reizi laukumā devās pēdējais papildinājums sastāvā, ASV basketbolists Torenss Rovs. Liepājnieki maču iesāka vareni, pēc mazliet vairāk kā 7 spēlētām minūtēm BK “Liepāja” atradās vadībā 20:3. Jūrmala atspēlēja 8 punktus, bet kā jau ierasts, punktu ceturtdaļai pielika Džastins Džonsons un 22:11. Otrajā ceturtdaļā Jūrmalas uzbrukums jau bija atdzīvojies un, galvenokārt, ar Lasmaņa tālmetienu palīdzību (realizēja 4 no 5) atgrieza Jūrmalu cīņā par uzvaru, bet vadību mūsējie saglabāja un puslaikā devāmies pie +6 (45:39). Trešajā ceturtdaļā joprojām vadībā bija mūsējie, lai arī Jūrmala vairākkārt pietuvojās un pat panāca neizšķirtu (59:59, 61:61), bet allaž mūsējiem bija atbilde “azotē” un ar skaistu pēdējo sekunžu metienu no laukuma centra Džonsons pielika punktu trešajam nogrieznim (64:61). Arī spēles pēdējā nogrieznī liepājnieki bija vadībā, lai arī ne itin drošā (no +1 līdz +8 (73:65)). Ar lielisku Pļavnieka sniegumu uzbrukumā un Pinetes, Jeromanova tālmetieniem Jūrmala izvirzījās pirmo reizi vadībā (79:80), kad līdz spēles pamatlaika beigām bija atlikusi 1:29 sekundes. Pēc minūtes pārtraukuma Besiks atgrieza vadību Liepājai (81:80), bet jau nākamajā uzbrukumā jūrmalnieku centrs ar āķa metienu atkal izvirzīja vadībā Jūrmalu (81:82). Pēc tam liepājnieki uzticēja visa turnīra līderim Džonsonam noslēgt uzbrukumu, pret kuru ļoti strīdīgā epizodē netika fiksēts pārkāpums kam sekoja apzināts sods no Liepājas puses un jūrmalnieku spēlējošais prezidents Edgars Jeromanovs realizējot abus sodiņus panāca jau +3 Jūrmalai. Mūsējiem kļūda bumbas ievadīšanā no sānu auta un pēc “Jūrmalas” soda metieniem gala rezultāts 81:87 un mums nācās samierināties ar zaudējumu. Labākie BK “Liepāja” rindās bija amerikāņi Džonsons 33 punkti un Besiks 27 punkti kā arī 15 atl.bumbas. Nākošo spēli mūsējie aizvadīs 1.decembrī, kad pārbaudes spēlē uzņems Kazahstānas komandu “Barsy”. Spēles sākums plkst. 17:00. Biļešu cena 1,00 EUR un biļetes nopērkamas visos Biļešu Servisa tirdzniecības punktos, tai skaitā LOC info kasē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *