Meitenēm sekmīgs sākums izslēgšanas spēlēs, Liepāja 1:0 Daugavpils

Vakar, 20.martā, savu pirmo spēli LSBL izslēgšanas spēlēs aizvadīja jaundibinātā kluba sieviešu komanda SBK “Liepāja/LSSS”, kas ceturtdaļfināla spēlē savā laukumā ar rezultātu 80:55 pārspēja “Daugavpils Universitātes” komandu un sērijā līdz divām uzvarām izvirzījās vadībā ar 1:0.

Šo svarīgo spēli mūsējās iesāka ar Marinu Ivaščanku groza apakšā, kā arī ar Kristīnu Petermani, Ketiju Vihmani, Meganu Rozenbomu un Līnu Locenieci. Rezultātu spēlē atklāja viesu komandas līdere Kotele no groza apakšas uz ko Loceniece atbildēja ar sekmīgiem soda metieniem (2:2). Viesu komandas līderes Kotele, Voroņko un Okuneva iegūst viešņām +6 (2:8), jo liepājnieces kļūdās metienos un piespēlēs, kas, iespējams, saistīts ar lielo atbildību pret šo spēli. Rozenboma atguva divus punktus no deficīta, bet arī Kotele ir sekmīga savā metienā (4:10) un divu mēnešu (novembra un februāra) turnīra MVP Ivaščanka atgādina par savu potenciālu uzbrukumā, gūstot sešus punktus pēc kārtas un pie neizšķirta (10:10) Daugavpils komanda tiek saukta uz apspriedi, kad vēl jāspēlē mazliet zem 6 minūtēm šajā ceturtdaļā. Pēc minūtes pārtraukuma Rozenbomas pārkāpums pret Koteli ļauj viesu komandas centra spēlētājai atgūt vadību ar sodiņiem, bet pieredzējušākā liepājniece Petermane atgūst neizšķirtu no groza apakšas (12:12). Kā vēlāk izrādījās, šajā brīdī arī izšķīrās spēles liktenis, jo liepājnieces ieguva iniciatīvu abos laukuma galos un aizvien biežāk guva punktus, neļaujot būt sekmīgām viešņām un ceturtdaļa noslēdzās ar 21:14 liepājnieču labā.

Otrās ceturtdaļas pirmajās minūtēs Megana Rozenboma ātros, individuālos uzbrukumos divreiz palielināja mājinieču pārsvaru līdz +9 (23:14, 25:16), bet uz viņas pūlēm Daugavpils spēja atbildēt arī ar sekmīgiem uzbrukumiem (Egle, Okuneva) un tobrīd vēl saglabājās septiņu punktu pārsvars (25:18) un tad sekoja mūsu talantīgās spēlētājas Ketijas Vihmanes fantastiskais sniegums, kad 64 sekundēs guva astoņus punktus (vienreiz no groza apakšas un divreiz no tālās distances) un liepājniecēm jau +15 (33:18), kam atkal sekoja Daugavpils komandas pieprasīts minūtes pārtraukums, kad aizvadītas otrajā ceturtdaļā 4 minūtes. Pieprasītais minūtes pārtraukums šajā reizē palīdzēja mūsējām un ar lielisku komandas spēli SBK “Liepāja/LSSS” guva vēl 7 punktus (40:18) veicot jau 15 punktu izrāvienu un tikai ceturtdaļas izskaņā studentes spēja būt sekmīgas uzbrukumā (no tālās distances precīzi uzbrūk Golovko), bet pēdējo grozu puslaikā gūst Ivaščanka un ar dubultu pārsvaru komandas dodas lielajā pārtraukumā (42:21). Spēles statistika puslaikā apliecina šī lielā pārsvara faktus: mūsu komandai divreiz labāka realizācija no spēles (51,4% pret 26,5%) un graujošs pārsvars cīņā par atlēkušajām bumbām (33 pret 11). Tikai lielais kļūdu skaits (12 pret 9) neļāva šo pārsvaru iegūt vēl lielāku.

Trešajā ceturtdaļā abas komandas apliecināja savu potenciālu uzbrukumā, kopā gūstot 38 punktus, labāk nospēlējot mūsējām un pirms spēles pēdējā nogriežņa liepājniecēm +23 (62:39).

Kā jau bija sagaidāms, nekas būtiski nemainās arī šajā desmit minūtē, liepājnieces iegūst lielāko pārsvaru spēlē (+27, 68:41, 70:43 un 73:46), bet izejot laukumā visām spēlei pieteiktajām liepājniecēm uzvaru izcīnām ar +25 (80:55).

Rezultatīvākās spēlētājas mūsu komandā: Vihmane (19 punkti (3p. 4/8), 3 atlēkušās bumbas un 2 piespēles), Ivaščanka (15 punkti, 6 atlēkušās bumbas), Rozenboma (14 punkti, 8 atlēkušās bumbas, 5 piespēles un 4 pārtvertas bumbas) un Trankale (11 punkti (realizējot visus 5 metienus ar 100% precizitāti), 6 atlēkušās bumbas).

Sērijas otro spēli mūsu komanda aizvadīs 25. martā pulksten 17:00 Daugavpilī.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *