Meitenes pārvar Daugavpils barjeru un iekļūst LSBL pusfinālā

Pirmdien, 25. martā Daugavpilī SBK “Liepāja/LSSS” komanda izcīnīja uzvaru viesos, iekļūstot LSBL pusfinālā. Tādējādi pirmo reizi piecās spēlēs starp šīm abām komandām uzvaru izcīnīja viesu vienība, un patiess prieks, ka šo tradīciju lauza mūsējās.

Mūsu komanda uz Daugavpili devās jau dienu iepriekš, lai maksimāli atvieglotu apstākļus un ar 100% gatavību varētu jau viesos garantēt iekļūšanu labāko četru komandu pulkā, kas turpina cīņas par LSBL godalgām.

Šajā spēlē mūsu komandai nevarēja palīdzēt Līna Loceniece, Daniela Grigorjeva, Ieva Baumane un Kerena Ansone, savukārt, savai komandai talkā nāca pieredzējusī Kristīna Petermane, kas vēl nesen bija apslimusi.

Neskatoties uz “robiem” sastāvā, mūsu komanda spēli iesāka lieliski. Lai arī pirmos punktus spēlē guva “Daugavpils Universitātes” komanda (2:0), mūsējās ātri pārņēma vadību pēc Ivaščankas “2+1” gājiena (2:4). Mājinieces vēl atguva neizšķirtu, bet jau nākošajā uzbrukumā Rozenboma ar sodiņu palīdzību atguva vadību Liepājai, un ļoti sekmīgi no “soliņa” spēlē iesaistījās Katrīna Bula, kas guva trīs punktus ar “2+1” gājienu (4:9) kā arī sekmīgi cīnījās par atlēkušajām bumbām, dodot atkārtotus uzbrukumus mūsējām. Ar dažu punktu vadību ritēja visa pirmā ceturtdaļa, bet tās izskaņā liepājniecēm izdevās iegūt lielāku pārsvaru (Bula realizēja vēl divus sodiņus, Rozenbomai pustālais metiens) un pirmā desmit minūte noslēdzās ar +7 mūsējām (12:19).

Otro ceturtdaļu mūsu meitenes iesāka ar 8-0 izrāvienu (pa trim punktiem guva Ivaščanka un Vihmane, divus pieplusoja Petermane un Vihmane) un jau +15 vēja pilsētas meitenēm (12:27), kas bija pirmais trieciens mājiniecēm. Šo lielo deficītu daļēji izdevās atspēlēt daugavpilietēm, un Eglei realizējot tālmetienu pēc puslaika uz tablo vairs tikai +6 mūsējām (29:35).

Trešā ceturtdaļa izrādījās par izšķirošo šajā spēlē un cīņā par iekļūšanu LSBL pusfinālā. Tās sākumā nepilnu trīs minūšu laikā liepājnieces ieguva 12 punktu pārsvaru (29:41), bet vēl pēc trim spēlētām minūtēm Petermane, realizējot tālmetienu, panāk lielāko pārsvaru spēlē (+19, 35:54). Abām komandām apmainoties ar sekmīgiem uzbrukumiem, pēc trim ceturtdaļām saglabājās šis lielais pārsvars (39:58), kas praktiski nozīmēja, ka cīņa ir uzvarēta.

Par formalitāti kļuvušā ceturtdaļā SBK “Liepāja/LSSS” sasniedza jau 20 punktu pārsvaru (43:63), bet spēles izskaņā sekmīgi spēlējušā Bula sasniedza jaunu pārsvaru spēlē (+24, 52:76). Pēdējo grozu spēlē guva mājinieces un šī aizraujošā cīņa ar “Daugavpils Universitātes” komandu šajā sezonā noslēdzās ar pirmo liepājnieču uzvaru viesos (54:76) un pelnītu iekļūšanu LSBL pusfinālā.

Sekmīgākās spēlētājas šajā spēlē mūsu komandā: Ivaščanka (23 punkti (realizēti 9 no 10 divpunktu metieniem), 13 atlēkušās bumbas, 2 pārtvertas bumbas, 2 bloķēti metieni iegūstot efektivitāte +32), Rozenboma (19 punkti, 15 atlēkušās bumbas, 3 rezultatīvas piespēles, 6 pārtvertas bumbas un efektivitāte +31) un vakardienas “spēles džokers” Bula (10 punkti, 4 atlēkušās bumbas).

Ir kļuvis zināms, ka LSBL pusfinālā ar FIBA Eirolīgas komandu, vairākkārtējo Latvijas čempioni “TTT Rīga” notiks jau šajā nedēļas, sestdien, 30. martā pulksten 18:00 Liepājā, LOC, savukārt, otra sērijas spēle līdz vienas komandas divām uzvarām notiks 3. aprīlī Rīgā Elektrum OC.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *