Ar raksturu un cīņas sparu izcīnīta pirmā uzvara sērijā

Šodien Rīgā SBK “Liepāja/LSSS” pirmajā sērijas spēlē par LSBL bronzas godalgām raksturu cīņā izcīnīja uzvaru pār “RSU” ar 60:55.

Otrdien, 16. aprīlī uzvaras gadījumā mūsu meitenes tiks pie Latvijas čempionāta godalgām.

Uz spēli Rīgā mūsu komandā sastāvā atgriezās Katrīna Trankale, Līna Loceniece un Kerena Ansone, kuras bija izlaidušas pēdējo pusfināla spēli pret “TTT Rīga”, bet Ansone nebija piedalījusies spēlēs kopš 16.marta.

Liepājnieces spēli uzsāka ar Petermani, Ivaščanku, Rozenbomu, Ansoni un Trankali. Jau devītajā sekundē spēles rezultātu atklāja “RSU” no tālās distances precīzi uzbrūkot Gunai Lagzdiņai, bet mazliet vairāk kā pēc minūtes arī Sindija Kudule bija precīza no groza apakšas (5:0). Tikai otrās minūtes izskaņā liepājnieces tika pie pirmajiem punktiem, kad mūsu komandas rezultatīvākā spēlētāja Marina Ivaščanka bija precīza no pustālās distances (5:2). Ceturtajā minūtē vēl trīs punktus pievienoja mūsu centra spēlētāja, bet “RSU” meitenes jau bija guvušas 9 punktus (9:5). Rozenboma sadeldēja starpību vēl pa diviem punktiem, bet tad mājinieces vairākkārtīgi bija sekmīgas no tālās distances trīs reizes līdz ceturtdaļas izskaņai (Frīdenberga divreiz, Kudule vienu reizi) un ar ievērojamu pārsvaru “RSU” komandai noslēdzās pirmās desmit spēles minūtes (22:9). Otrajā ceturtdaļā kāpinot agresivitāti aizsardzībā liepājniecēm izdevās noturēt savu grozu neieņemtu un pašām esot precīzām (Rozenboma, Petermane, Loceniece) SBK “Liepāja/LSSS” samazina rezultāta starpību līdz -4 (22:18). Ceturtajā ceturtdaļas minūtē Čumika gūst divus punktus, bet Ivaščanka divreiz no tuvās distances ir precīza un Loceniece jau septiņpadsmitajā spēles minūtē atgūst neizšķirtu (24:24). Atlikušajā puslaika daļā “RSU” tiek pie sešiem soda metieniem, realizējot pusi no tiem, bet liepājniecēm precīza uzbrukumā ir Rozenboma no pustālās distances atgūstot neizšķirtu (26:26), bet puslaika pēdējā sekundē esot precīzai no tālās distances pirmo reizi spēlē izvirzot vadībā liepājnieces (27:29). Ja pirmajā ceturtdaļā mūsu meitenēm tikai 9 gūti punkti, bet pretiniecēm 22, tad diametrāli pretēji punkti krājās otrajā desmit minūtē, kuru liepājnieces uzvarēja ar pārliecinošo 20:5.

Otrā puslaika ievadā “RSU” spēj atgūt vadību, precīzi no tālās distances uzbrūkot Čumikai (30:29), bet otrajā puslaika minūtē pieredzējusī Petermane atbild ar trejaci atgūstot vadību Liepājai (30:32), kuru “RSU” tā arī neatgūst līdz spēles beigām. Loceniece palielina pārsvaru līdz 4 punktiem, bet Kudule ar tālmetienu samazina rezultāta starpību līdz minimumam (33:34). Pēc Locenieces diviem precīziem soda metieniem un Lagzdiņas divpunktieka atkal tikai minimāls liepājnieču pārsvars (35:36). Ivaščankas pieci gūtie punkti īsā laikā mūsu meitenēm dod lielāko pārsvaru spēlē (+6, 35:41). Buša pievieno piecus punktus mājiniecēm, bet Rozenboma divus Liepājas komandai (40:43), bet ceturtdaļa noslēdzas ar 43:46, liepājniecēm +3. Spēles noslēdzošajā ceturtdaļā Petermanei un Trankalei gūstot par diviem punktiem tiek iegūts lielākais mūsu komandas pārsvars spēlē (+7, 43:50). Diemžēl lielisko iespēju palielināt pārsvaru vēl vairāk mūsu komanda neizmanto, turpretī, mājinieces uzsāk visai sekmīgu pakaļdzīšanos un 36.minūtes izskaņā pēc Bušas precīziem soda metieniem rezultāta starpība tiek samazināta līdz minimumam (51:52). Turpmākās divas minūtes abas komandas pie punktiem netiek, līdz Rozenboma realizē divus soda metienus, palielinot liepājnieču pārsvaru līdz +3 (51:54). Ozoliņa realizē abus sodiņus, Rozenboma ir precīza no groza apakšas, bet Kudule ātrā pārejā uzbrukumā ir sekmīga no groza apakšas un sākoties spēles pēdējai minūtei starp abām vienībām minimāla starpība (55:56). Rozenboma nerealizē tālmetienu, bet atgūst bumbu liepājniecēm pārtverot “RSU” komandas piespēli, ko Ansone pārvērš divos gūtajos punktos no groza apakšas un 34 sekundes pirms spēles fināla svilpes liepājniecēm +3 (55:58). Pēc “RSU” komandas pieprasītā minūtes pārtraukuma Rozenboma pārtver Kudules piespēli un uzbrukuma tiesības atgūst SBK “Liepāja/LSSS”. Taktiskais gājiens no “RSU” komandas puses neatmaksājas, jo pārkāpums pret Petermani mūsu komandai dod vienu punktu, Kristīnai realizējot otro no sodiņiem (55:59), kad līdz spēles beigām vairs atlikušas tikai 16 sekundes. Četru punktu pārsvars nozīmēja, ka ar vienu sekmīgu uzbrukumu “RSU” nepietiek, lai atgūtu vadību spēlē. Iespējams, ka šī situācija piespieda sasteigt savu uzbrukumu mājiniecēm, kā rezultātā Frīdenberga kļūdījās piespēlē, un uzbrukuma tiesības liepājniecēm atguva Petermane. Pārkāpums pret Rozenbomu nozīmēja uzvaru mūsu komandai. Aktīvā Rozenboma realizējot otro no soda metieniem gūst pēdējo punktu spēlei un šo sēriju ar uzvaru 60:55 viesos izcīna mūsu meitenes SBK “Liepāja/LSSS”.

Rezultatīvākās spēlētājas mūsu komandā šajā spēlē: Rozenboma (18 punkti, 6 atlēkušās bumbas, 4 rezultatīvās piespēles, 3 pārtvertas bumbas un viens bloķēts metiens), Ivaščanka (17 punkti, 14 atlēkušās bumbas, pa trim bloķētiem metieniem un pārtvertām bumbām, kā arī, diemžēl, piecām piezīmēm), Loceniece (9 punkti, pa trim atlēkušajām bumbām un pārtvertām piespēlēm).

Otrdien, 16.aprīlī pulksten 18:00 Liepājas Olimpiskajā centrā sērija turpināsies. Uz šo svarīgo spēli visiem skatītājiem nodrošināsim Liepājas BJC deju studijas “Rotaļa” dejotājas, lielisko spēles izklaidētāju Viktoru Elleru ar skatītāju konkursiem, Mazo draugu stūrīti, Blue Shock izklaides vietu un orķestri “Jautrie sienāži”.

Skatītājiem ieeja uz spēli bez maksas. Izbaudīsim basketbola svētkus un tiekamies LOC un atbalstām Sa-Vējos!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *