Basketbola svētki Liepājā: meitenēm bronzas spēle

Otrdien, 16.aprīlī, pulksten 18:00 Liepājas Olimpiskajā centrā būs īsteni basketbola svētki, jo mūsu dāmu komanda aizvadīs LSBL bronzas sērijas otro spēli pret “RSU”, uzvaras gadījumā tiekot pie Latvijas bronzas medaļām.

Pirmajā sērijas spēlē 12.aprīlī Rīgā liepājnieces izcīnīja uzvaru ar 60:55. Abas vienības Baltijas Sieviešu čempionātā tikās pirmā posma sākumā, kad rīdzinieces Liepājā bija pārākas ar 73:55, un, ņemot vērā, ka komandas sezonu turpināja katra savā grupā (“RSU” cīnījās Elites grupā, bet SBK “Liepāja/LSSS” aizvadīja spēles Starptautiskajā grupā), līdz 12.aprīļa spēlei Rīgā komandām savā starpā tikties nesanāca.

Uzsākot Latvijas Sieviešu Basketbola Līgas (LSBL) izslēgšanas spēles, “RSU”, kā otra labākā Latvijas komanda 1/4 finālā spēlēs nepiedalījās, bet liepājnieces par iekļūšanu labāko Latvijas komandu kvartetā sērijā līdz divām uzvarām pārspēja “Daugavpils Universitāti” (80:55 Liepājā un 76:54 Daugavpilī). Pusfināli abām komandām aizritēja mazliet savādākā zīmē, proti, ja liepājniecēm spēles pret neapšaubāmajām visas Baltijas līderēm “TTT Rīga” bija formalitāte un viss, ko no šīm cīņām varēja iegūt mūsu meitenes bija pieredze, jo izredzes uz uzvaru kaut vienā spēlē bija niecīgas, tad savādākā statusā šajā izslēgšanas spēļu sērijā bija “RSU”, kuras tomēr savas lielās pieredzes dēļ bija ja ne gluži izteiktas, tad noteikti favorītes pret gados jauno komandu “TTT Rīga Juniores”. Realitātē šī sērija “RSU” komandai izvērtās ļoti nesekmīgi, zaudējot pirmajā spēlē (59:77), otrajā izdevās revanšēties juniorēm (58:54), bet jau sērijas izšķirošajā – trešajā spēlē tika piedzīvots zaudējums ar 63:69 un gaidītā iekļūšana LSBL finālā izpalika.

Arī bronzas sērijā starp SBK “Liepāja/LSSS” un “RSU” par izteiktām favorītēm tika uzskatītas rīdzinieces, bet, arī šīs sērijas pirmajā spēlē jaunība un azarts ņēma virsroku, un aizvadītajā piektdienā Rīgā mūsu meitenes izcīnīja uzvaru pār pieredzējušām rīdziniecēm, izvirzoties šajā bronzas sērijā vadībā ar 1:0. Liepājnieces noteikti apliecināja spēlē lielu komandas vienotību, un ar daudzām piespēlēm, ciešu komandas aizsardzību un lielu enerģiju katrā spēles laukuma metrā mūsu meitenes neļāva izpausties “RSU” komandas auguma pārsvaram un pieredzei, izcīnot svarīgu uzvaru. Iespējams, ka lielais uztraukums spēles sākumā mazliet sasaistīja rokas un precizitāte metienos liepājniecēm nebija tā labākā (pēc 1.ceturtdaļas -9, 22:13), tad otrajā spēles desmit minūtē abos laukuma galos izteikti dominēja mūsu meitenes, piespiežot “RSU” izpildīt sarežģītus metienus, reizēm pat līdz metienu iespējai netiekot, uzvarot otro ceturtdaļu ar 20:5 (rīdziniecēm precīzs tikai viens metiens no spēles un trīs realizēti soda metieni šajā desmit minūtē) un noslēdzot pirmo puslaiku jau vadībā liepājnieces (27:29).

Turpinot otrajā ceturtdaļā iesākto, arī otrajā puslaikā liepājnieces turpināja cieši segt aizsardzībā, tā arī “RSU” komandai neļaujot sajust pārliecību uzbrukumā un emocionālā spēles galotnē nosargāja pārsvaru, uzvarot ar 60:55.

Šī uzvara nozīmē, ka otrdien savā laukumā SBK “Liepāja/LSSS” izcīnot uzvaru iegūs LSBL bronzas medaļas. Protams, ka uzdevums nav no vieglākajiem, jo kā nekā auguma pārsvars un pieredze ir rīdzinieču pusē, taču, cerot uz savu skatītāju atbalstu un cīņu par katru laukuma centimetru, mūsu meitenēm tas ir pa spēkam.

Par basketbola svētku noskaņu rūpēsies Liepājas Teātra aktieris Viktors Ellers, izspēlējot skatītāju konkursus, muzikālo noformējumu nodrošinās orķestris “Jautrie Sienāži”, mazajiem skatītājiem tiks nodrošināts “Mazo Draugu Stūrītis” un “Blue Shock” izklaides vieta, kā arī ar deju priekšnesumiem uzstāsies Liepājas BJC deju studijas “Rotaļa” dejotājas.

Skatītājiem ieeja bezmaksas. Atbalsti Sa-Vejos un tiekamies LOC!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *