Bronzas liktenis izšķirsies Rīgā

Otrdienas vakarā diezgan pilnajā Liepājas Olimpiskajā centrā SBK “Liepāja/LSSS” neizdevās tikt pie bronzas medaļas, piekāpjoties “RSU” komandai ar 52:60 un sērijā rezultāts ir kļuvis 1:1. Šīs sērijas izšķirošā spēle notiks Rīgā 23.aprīlī Hanzas vidusskolā pulksten 18:30.

Vakardienas LSBL bronzas sērijas otro spēli Liepājā mūsu meitenes sagaidīja ar lielu apņēmību savā laukumā tikt pie Latvijas medaļām, lai arī bažīgas darīja īsais spēlētāju soliņš, jo dienu iepriekš mūsu komandas kapteine un lieliskā aizsardzības spēlētāja Katrīna Trankale treniņos salauza degunu un pievienojās jau tā garajam savainoto soliņam (Veršele, Grigorjeva, Vihmane, Ruperte).

Spēli liepājnieces uzsāka ar Locenieci, Rozenbomu, Ansoni, Petermani un Ivaščanku. Pirmos punktus mačā guva Rozenboma pēc vairāk kā vienas nospēlētās minūtes, savukārt viesu komanda atbildēja ar Bušas metienu no groza apakšas. Grinberga trāpīja tālmetienu un “RSU” komandas kapteine Lagzdiņa bija precīza no tuvas distances un viesu komandai bija padevies pirmais nelielais izrāviens 0-7, iegūstot vadību ar +5 (2:7). Mūsu līdere Ivaščanka no groza apakšas guva pirmos punktus spēlē, bet viesu komandas liepājniece Frīdenberga realizēja tālmetienu (4:10). Ivaščanka un Rozenboma pievienoja katra vēl pa diviem punktiem (8:10), bet arī viesu komandas uzbrukums bija labā līmenī, un sekmīgi uzbrūkot Ozoliņai, Lagzdiņai, Frīdenbergai un Grinbergai viesu komandai jau 22 punkti pirmajā ceturtdaļā. Petermane pievienoja divus punktus no groza apakšas, bet ar -12 mūsu meitenes noslēdza pirmo desmit minūti. Šajā posmā viesu komanda bija realizējusi 4 no 5 tālmetieniem, turpretī, liepājniecēm no tālās distances nesekmējās (0/4).

Līdzīgi, kā nesenajā abu komandu tikšanās reizē Rīgā 12.aprīlī (pēc 1.ceturtdaļas bijām iedzinējos ar -13 (22:9)), šo deficītu mūsu komanda atspēlēja 2.ceturtdaļā, veicot izrāvienu rezultātā 15-0 un jau pēc Rozenbomas tālmetiena vadībā SBK “Liepāja/LSSS” (25:22), “RSU” komandai neļaujot tikt pie punktiem vairāk kā 7 minūtēs. Atlikušajā pirmā puslaika daļā abas komandas tika pie rezultatīviem uzbrukumiem un ar minimālu pārsvaru liepājniecēm noslēdzas spēles pirmā puse (31:30). Trešajā ceturtdaļā līdzvērtīga cīņa turpinājās, abām komandām uzbrūkot ar zemu precizitāti, pēdējo punktu ceturtdaļas izskaņā gūstot Rozenbomai, ar +3 liepājnieces sagaidīja spēles 4.ceturtdaļu (42:39).

Diemžēl, ar punktu gūšanu izšķirošajā ceturtdaļā mūsu meitenēm pagalam nesekmējās, turpretī, viesu komanda izmantoja SBK “Liepāja/LSSS” neveiksmes un pēc Bušas metiena no groza apakšas ar +4 vadībā jau “RSU” (44:48). Sekoja Ievas Baumanes tālmetiens uz tablo atgriežot minimālu deficītu liepājniecēm (47:48), kad līdz spēles beigām atlika mazāk par 4 minūtēm. Sekojošajā viesu uzbrukumā Baumane ar pārlieki lielu enerģiju darbojās aizsardzībā pārkāpjot noteikumus un viesu komandas kapteinei ne bez veiksmes palīdzības realizējot 2 +1 gājienu un atkal mājiniecēm deficīts -4 (47:51). Liepājniecēm uzbrukumā pagalam nesekmējās, bet viesu komandas līdere Buša pievienoja divus punktus no pustālās distances. Ivaščanka atgūst divus punktus, bet arī Grinberga ir precīza un divas minūtes līdz spēles beigām viesu pārsvars jau 6 punkti (49:55). Ivaščanka kļūdās, bet Frīdenberga pēc pustālā metiena “RSU” panāk jau +8, kad tikai pusotra minūte spēles laika (49:55). Loceniece nerealizē tālmetienu, bet viesu komanda ar atkārtotu uzbrukumu no tālās distances ir precīza (49:60). Ivaščanka pieliek punktu spēlei no tālās distances (52:60) un šajā spēlē pie uzvaras tiek viesu komanda, izlīdzinot rezultātu sērijā (1:1) un pagarinot šo sēriju līdz maksimālajam spēļu skaitam, un Latvijas bronzas medaļas ieguvēju noskaidrošana atlikta uz 23.aprīli Rīgā.

Labākās spēlētājas mūsu komandā šajā spēlē: Ivaščanka (25 punkti, 10 atlēkušās bumbas) un Rozenboma (14 punkti, 12 atlēkušās bumbas un trīs pārtvertas piespēles). Diemžēl mūsu pārējo spēlētāju pienesums bija nepietiekams, lai jau Liepājā tiktu kronētas bronzas medaļas ieguvējas, kā arī metienos no spēles nesekmējās liepājniecēm no tālās distances (3/22 pret 8/23).

Liels paldies jāteic visiem komandas atbalstītājiem, kas klātienē radīja īpašu svētku sajūtu! Uz sērijas pēdējo spēli 23.aprīlī Hanzas vidusskolā pulcējam mūsu komandas atbalstītājus, lai klātienē Rīgā palīdzētu SBK “Liepāja/LSSS” šajā sezonas svarīgākajā spēlē. Izbraukšana no LOC plānota 23.aprīlī pulksten 14:00. Pieteikties braukt gribētājus lūdzam savlaicīgi iepriekš uz e.pastu: info@liepajasbasketbols.lv vai sūtot SMS uz tālruni 26444265. Atbalsti Sa-Vējos!

Savukārt, šodien, 17.aprīlī Liepājas Olimpiskajā centrā pulksten 19:00 mūsu juniori aizvadīs atbildes spēli LJBL U19 vecuma grupas izslēgšanas spēlē uzņemot Kandavas komandu, kuru vakar pārspēja viesos ar 104:64. 1/8 fināla kārtā iekļūs komanda, kas uzvarēs divu spēļu summā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *