Megan Rosenbohm paliek komandā arī nākamajā sezonā

Sieviešu basketbola klubs “Liepāja” parakstījis viena gada līgumu ar amerikāņu aizsardzi Meganu Rozenbomu (Megan Lean Rosenbohm).

Rozenboma Liepājā ieradās 2019. gada februārī un nākamajos divarpus mēnešos kļuva par vienu no komandas līderēm. Viņas agresivitāte un spējas nospēlēt komandas interesēs palīdzēja liepājniecēm izcīnīt trešo vietu Latvijas Sieviešu basketbola līgā.

Misūri pavalsts mazpilsētā Grehemā (170 iedzīvotāji) uzaugusī meitene pēc “Nodaway Holt” vidusskolas pabeigšanas pievienojās NCAA otrās divīzijas komandai “Southwest Baptist University Bearcats”.

Viņa kļuva par “Bearcats” līderi, ceturtajā gadā vidēji 35 minūtēs gūstot 19,7 punktus, izcīnot 6,2 atlēkušās bumbas un pārķerot 3,0 bumbas. Rozenboma četrās sezonās sameta 1551 punktu, kā arī sasniedza skolas rekordus brīvmetienos un pārķertajās bumbās.

Par Meganas pirmo pieturu Eiropā kļuva Slovēnijas komanda “Jasmin Sport Ledita Domžale”, taču Liepājā pavadītie mēneši bija nozīmīgāki. Rozenboma 16 spēlēs Latvijas-Igaunijas līgā vidēji 31:20 minūtēs tika pie 15,9 punktiem un 8,1 bumbas, kā arī 4,4 piespēlēm un 4,4 pārķertām bumbām.

Šosezon Rozenboma varēs palīdzēt komandai, spēlējot augstākā līmenī. SBK “Liepāja” pirmo reizi spēlēs Latvijas-Igaunijas-Lietuvas līgas pirmajā divīzijā, kā arī sacentīsies Eiropas Sieviešu basketbola līgā (EWBL).

Kaspars Mājenieks, SBK “Liepāja” galvenais treneris
“Mums ļoti, ļoti paveicās, ka iepriekšējā gadā tikām pie labām ārzemju spēlētājām. (Divkārtējā Kanādas čempione) Kristine Lalonde sezonas pirmajā pusē veica saspēles vadītājas pienākumus, palīdzot veidot spēli citām spēlētājām.

Megana Rozenboma iedeva komandai nākamo impulsu. Viņa ir daudz agresīvāka spēlētāja. Nesamet punktus pirmajā puslaikā, bet “uztaisa spēli”, kad vajag. Tieši tādu palīgu meklējām, lai varētu attīstīt Liepājas jaunās meitenes.

Viņa izmantoja savu iespēju par 110%. Megana teica, ka spēlēšana Liepājā atgādina studentu basketbolu ASV augstskolā – ar pilnībā nodrošinātu un kvalitatīvu treniņprocesu, kā arī visu nepieciešamo infrastruktūru. Esam ļoti priecīgi par iespēju turpināt sadarbību.

Ja Megana spēs iejusties un izturēs, spēlējot divos laba līmeņa turnīros, viņai nākotnē būs iespējas spēlēt augstā līmenī. Šobrīd plānojam viņu izmantot abās aizsarga pozīcijās.”

Raksta autors: sportacentrs.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *