Liepājas basketbolistiem Kurzemes derbijs; dāmām cīņa ar ungārietēm

Basketbola sezona sākās ar BK “Liepāja” zaudējumu Igaunijas komandai “Tarvas”, jo spēles sākumā “izlieto ūdeni sasmelt neizdevās”.

Svētdien, 29.septembrī uzsākot jauno “PafBet Latvijas – Igaunijas” līgas turnīru, BK “Liepāja” nesekmīgi aizvadot pirmo ceturtdaļu, ar vairākām kļūdām un zemu metienu realizācijas procentu no spēles, piekāpās Igaunijas komandai no Rakveres “Tarvas” ar rezultātu 65:81.

Liepājas Olimpiskajā centrā sanākušajiem skatītājiem spēles ievadā Igaunijas un Latvijas himnas nospēlēja Liepājas Bērnu un Jaunatnes centra, Mūzikas un Mākslas Dizaina vidusskolas pūtēju orķestris “Liepāja”, spēles “runas vīrs” Viktors Ellers ar emocionālu komandu iepazīstināšanu prezentēja BK “Liepāja” un spēle varēja sākties. Pirmo grozu spēlē guva “Tarvas” basketbolisti, kas pārtvēra mūsējo piespēli un ātrā pretuzbrukumā atklāja spēles rezultātu. Liepājas komandas uzsvars tika likts uz raženā centra spēlētāja Andreja Šeļakova spēli groza tuvumā. Lai arī pārkāpumi pret Šeļakovu tika fiksēti daudz (spēlē 8 reizes), tad, realizējot soda metienus katru otro reizi (5 no 10) un no spēles tikai vienu no pieciem spēlē, punkti no groza tuvuma krājās ļoti reti. Pirmie punkti Andrejam (1:2) uz ko viesi atbildēja ar saviem septiņiem (1:9), un minūtes pārtraukumu pieprasīja mūsu komandas galvenais treneris Kristaps Zeids. Lai arī pēc minutes pārtraukuma divus punktus ar soda metieniem guva Eduards Hāzners (3:9), labāka pirmajā desmit minūtē bija Igaunijas komanda īsā brīdī panākot 12 punktu pārsvaru (4:16). Ar Ates un Hāznera tālmetieniem starpību izdevās samazināt līdz -6 (10:16), bet ceturtdaļā pēdējo grozu spēlē guva viesi (10:18).

Arī otrajā ceturtdaļā no groza tuvuma mūsējiem neveicās, punktus gūstot no soda metiena līnijas un no tālās distances, bet pārāk daudz pieļauto kļūdu liedza tikt pie savām iepējām uzbrukumā, tādējādi punkti krājās lēnāk nekā viesiem un pēc spēles pirmā puslaika esam iedzinējos ar 26:39.

Pēc orķestra “Liepāja” defilē priekšnesuma un emocionālā skatītāju konkursa, kurā tika izpēlētas “LOC Baseina un SPA” dāvātās balvas, trešajā spēles ceturtdaļā mūsu komandas uzbrukums bija līmenī (gūti 25 punkti), taču arī “Tarvas” savus apgriezienus spēlē nemazināja, rezultāta starpībai svārstoties ap 10 punktu robežu, ceturtā ceturtdaļa tika sagaidīta ar mīnus 11 (51:62).

Spēles noslēdzošajā ceturtdaļā atkal punkti mūsu komandai krājās lēnāk kā viesiem un tā arī neizdevās apdraudēt Rakveres vienības uzvaru pirmajā sezonas spēlē, šoreiz zaudējums ar 65:81. Mūsu komandā rezultatīvākais bija Eduards Hāzners ar 19 punktiem, realizējot 4 no 9 tālmetieniem, bet Arnis Ate bija perfekts no tālās distances (5/5) spēlē gūstot 17 punktus.

Jau trešdien, 02.oktobrī mūsu komandai būs iespēja apliecināt savu varējumu “Basketbola dienā”, kad pulksten 19:30 otro šīs sezonas spēli “PafBet Latvijas – Igaunijas” līgā “Kurzemes derbijā” liepājniekiem pretī stāsies deviņkārtējie Latvijas čempioni BK “Ventspils”. Bet dienas pirmajā daļā uz LOC parketa dosies mūsu meiteņu komanda SBK “Liepāja/LSSS” pirmo reizi aizvadot cīņas Starptautiskajā Sieviešu Līgā (EWBL) pulksten 17:00 sacenšoties ar Ungārijas “PINKK Pecsi 424”.
Biļetes uz BK “Liepāja” mājas spēlēm aicinām iegādāties savlaicīgi visās “Biļešu Serviss” tirdznieības vietās, tai skaitā Liepājas Olimpiskā centra info centra kasē. Cenu politika ir palikusi nemainīga, nodrošinot LSSS audzēkņiem, bērniem līdz 6 gadu vecumam, pensionāriem un invalīdiem bezmaksas ieeju, studentiem un skolēniem ieejas maksa 1 EUR, bet pamata maksa 3,00 EUR. Bet mūsu dāmu komandas spēles var apmeklēt bez maksas.

Informācija par visām biedrības aktualitātēm kā arī spēļu kalendārs atrodami mājas lapā www.liepajasbasketbols.lv un visos biedrības sociālajos tīklos.

Savukārt, visiem sezonas abonementiem piedāvājam iespēju gan saņemt mūsu jauno “Fanu kreklu”, kā arī iegūt savā īpašumā dažādas vērtīgas balvas no mūsu atbalstītājiem kā galveno balvu – bijušā Liepājas spēlētāja Jāņa Timmas dāvāto Eirolīgas spēles Kauņas “Žalgiris” – Maskavas apgabala “Khimki” apmeklējumu 2 personām (nodrošinot arī viesnīcu Kauņā) 2020.gada 3.martā. Vairāk par izlozi šeit: https://www.liepajniekiem.lv/sports/basketbols/perc-bk-liepaja-sezonas-abonementu-un-laime-divas-biletes-uz-eiroligas-speli-kauna-242801

Aicinām ieejas biļetes iegādāties laicīgi, lai nezudētu ne minūti no mūsu spēles!

Tiekamies Liepājas Olimpiskajā Centrā un baudīsim basketbolu kopā! Atbalsti Sa-Vējos!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *