Ar savainotu sastāvu pret līdervienību nebija izredžu

Aizvadītajā sestdienā, 30.novembrī, mūsu vīru komanda BK “Liepāja” viesos aizvadīja jau otro un pēdējo spēli regulārajā sezonā “PafBet Latvijas – Igaunijas” līgā pret šī brīža līdervienību BK “Ogre”.

Savādi ir sanācis, ka uz šo brīdi liepājnieki ir aizvadījuši jau abas sezonas spēles gan pret “VEF Rīga”, gan BK “Ogre”, kaut ar dažām komandām nav spēlēts ne reizi (“Valmiera Glass VIA”, “Tartu Universitāte”, “Kalev/Cramo”), kā arī tas, ka vienā nedēļā ar divu dienu starpību pretī stājās divas no četrām līdervienībām (pret “VEF” trešdien, pret “Ogre” sestdien). Par kalendāra īpatnībām var tikai pabrīnīties.

27.novembra spēles pret “VEF Rīga” rūgtums par neizmantotām iespējām kā arī divu līderu gūtie savainojumi maksāja mūsējiem pārāk dārgi, jo izbraukuma spēlē Ogrē nevarēja joprojām piedalīties neviens no mūsu saspēles vadītājiem (Valters Vuciņš tikai šajā nedēļā atsāka treniņus ar komandu pēc vairāk kā trīs mēnešu izlaišanas, bet Kristaps Pļavnieks nebija saārstējis traumēto potīti), kā arī savainojumos iedzīvojušies mūsu spēcīgie vīri groza apakšā – kapteinis Andrejs Šeļakovs un Trojs Bārnīss, tāpēc uz Ogri komanda devās “stipri eksperimentālā” sastāvā.

Maču mūsējie sāka ar Gunti Sīpoliņu, Anriju Mišku, Eduardu Hāzneru, Rihardu Kuksiku un Uvi Vārnu pirmo reizi starta pieciniekā. Pirmo grozu spēlē guva mūsējais ogrēnietis Guntis Sīpoliņš ātrajā uzbrukumā, kad, diemžēl, neizdevās pievienot vienu punktu no soda metienu līnijas. Kā izrādījās, šī bija vienīgā reize, kad liepājnieki atradās vadībā, jo drīzumā tālmetienu realizēja Rinalds Sirsniņš, kā arī vēl divus punktus pievienoja Jānis Pozņaks (5:2). Sīpoliņš vēlreiz bija precīzs groza tuvumā, uz ko Rihards Zēbergs atbildēja ar tālmetienu (8:4) un mājiniekiem jau dubultots pārsvars uz tablo. Turpinājumā BK “Ogre” audzēja savu pārsvaru, bet mūsējiem ar bumbas nogādāšanu labās uzbrukuma pozīcijās nesekmējās, un mūsu kadetam Robertam Ķuzem realizējot vienu no diviem sodiņiem noslēdzās pirmā ceturtdaļa ar lielu ogrēniešu pārsvaru (25:13). Otrās ceturtdaļas sākumā pēc Sīpoliņa divīša un Hāznera tālmetiena pietuvojāmies līdz -7 (25:18), taču mājinieki bija vēl sekmīgāki, kuri guva bezatbildes 10 punktus pēc kārtas (35:18), un uz komandas apspriedi aicināja BK “Liepāja” galvenais treneris Braņislavs Vičentičs. Līdz puslaika izskaņai mājinieki sasniedza jaunu pārvaru pār mūsējiem, noslēdzot puslaiku ar 52:30. Neirasta statistika bija mūsu komandai kļūdu ailītē, kur spēles puslaikā to bija jau 13! Protams, ka ar šādu kļūdu daudzumu pret tik ātru un produktīvu komandu kā BK “Ogre”, par uzvaru pacīnīties ir grūti, par ko apliecināja arī spēles otrais puslaiks. Būtiski spēlē nekas nemainījās, ja neskaita to, ka otro puslaikā ogrēnieši guva par 2 punktiem mazāk kā pirmajā, tomēr līdz simtam aizsniegties izdevās, bet mūsējiem uzbrukumā izdevās gūt vairāk punktus kā pirmajās divdesmit minūtēs (38) un spēles gala iznākums 102:68. Lai arī mūsējie tika pie vairāk izcīnītām bumbām pie groziem (38 pret 39), tomēr pārāk lielā atšķirība pieļautajās kļūdās (9 pret 24), metienu realizācijā no tālās distances (10/30 un 33% Ogrei, pret 4/20 un 20% Liepājai) un soda metienos (22/27 un 81% pret 12/17 un 71%) liedza pacīnīties par uzvaru pret komandu, kurai zaudējuma rūgtums šosezon nav nācies piedzīvot, izcīnot 12 uzvaras 12 spēlēs.

Mūsu komandā labākie spēlētāji šajā spēlē bija Eduards Hāzners, kuram 19 punkti (tālmetienos 4/6), Guntis Sīpoliņš ar 16 punktiem un 13 bumbām zem groziem un Rihards Kuksiks ar 14 punktiem. Bet ir arī kāda patīkama ziņa, jo pie ievērojām minūtēm tika mūsu jaunie spēlētāji, kā Roberts Ķuze (14 minūtes, 1 punkts un 4 AB), Uvis Vārna (11 ar pusi minūtes, 2 punkti, 1 piespēle) un Pēteris Salmiņš (pirmo reizi BK “Liepāja” spēlē ar 6 ar pusi minūtēm, 2 atlekušām bumbām un 1 pārtvertu piespēli).

Turpmākajās divās spēlēs savā laukumā mūsējiem jāatgriežas uz uzvaras takas, kad 4.decembrī pretī stāsies “Tartu Universitātes”, bet 8.decembrī “Valmieras Glass VIA” komandas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *