Svētdien Liepājā divas saistošas spēles pret pricipiāliem pretiniekiem

Šajā svētdienā, 08.decembrī Liepājas Olimpiskajā centrā notiks divas saistošas spēles viena aiz otras pret principiālajiem pretiniekiem, kungiem pret “Valmiera Glass VIA”, dāmām pret “Šauļiem”.

Šajā nedēļā pie uzvaras pēc triju zaudējumu sērijas tika BK “Liepāja”, savā laukumā uzvarot 9.vietā esošo “Tartu Universitāti” ar 93:87 un pakāpjoties uz 12.vietu, taču jau šo svētdien pulksten 14:00 būs iespēja turpināt cīņu par iekļūšanu labāko astoņu komandu pulkā, ja tiks izcīnīta uzvara arī pār “Valmiera Glass VIA”. Šobrīd vidzemnieki turnīra tabulā atrodas 10.vietā ar četrām uzvarām un 8 zaudējumiem, un ņemot vērā blīvo turnīra tabulu, kur sākot no 5.vietas komandas mainās vietām ik pēc spēles, noteikti pret Valmieras komandu ir jācīnās tikai un vienīgi par uzvaru. Arī mūsu viesi uz Liepāju ierodas pēc izcīnītas uzvaras pār šosezon bez uzvarām palikušo “Valgas – Valkas” komandu ar 100:86 pagājušajā sestdienā. Pagājušajā sezonā abās spēlēs Latvijas – Igaunijas līgā pārāki bija mūsējie, kas uzvarēja Liepājā pēc Gunta Sīpoliņa pēdējo sekunžu metienu ar 73:71, bet viesos pagājušā gada 22.decembrī notikumiem bagātā spēlē bija pārāki ar 93:87. Neskatoties uz šīm abām BK “Liepāja” uzvarām sezon sekmīga padevās tieši vidzemniekiem, kuri par lielu pārsteigumu itin pārliecinoši pārspēja tobrīd piekto labāko komandu “Tall Tech” un apsteidza mūsu komandu kopvērtējuma tabulā ar vienu uzvaras tiesu, tādējādi iekļūstot LBL izslēgšanas spēlēs, nostumjot BK “Liepāju” uz 7.vietu LBL ieskaitē. Šosezon Valmieras sastāvā kā viens no komandas līderiem ir bijušais mūsu komandas spēlētājs, liepājmieks Roberts Krastiņš, kurš pagājušajā sezonā pildīja arī kapteiņa pienākumus. Līdzšinējās 12 spēlēs Robertam 11 punkti, 3,6 atlēkušās bumbas laukumā pavadītās 28 ar pusi minūtēs. Tas gan ir tikai piektais labākais punktu guvums, jo vairāk vidēji punktus ir guvuši: Elksnis 14,4, Blumbergs 13,3, Dubults 12,6 un Vēveris 11,9. Labākie cīnītāji groza apakšā ir Blumbergs ar Dubultu, kuriem attiecīgi 8,1 un 8,2 bumbas zem groziem. Abu komandu statistikā redzams, ka uzbrukums ir vidēji labs abām komandām, ar 78,5 valmieriešus ierindojot 8.vietā, aiz kuriem ir mūsējie ar 77,9 punktiem. Savukārt pēc izcīnītajām bumbām zem groziem BK “Liepāja” ir 4.vietā (39,08 AB), bet vidzemniekiem tikai 12.vieta (35,67 AB). Tikpat diametrāli pretēja ir izpildīto tālmetienu statistika, kurā 1.vietā ar 29,08 ir “Valmiera Glass VIA”, bet mūsējie ir tikai 10.pozīcijā ar 24,38 vidēji izmestiem trejačiem. Lai arī šo tālmetienu realizācija atkal ir pretēja, proti, liepājnieki ir augstajā 3.vietā (35,65 %), bet valmierieši ir pēdējā – 15.vietā (29,51 %). Līdzās statistikā abas komandas ir realizētajos tālmetienos (6.Liepāja 8,69, 7.Valmiera 8,58) un izpildītajos soda metienos (1.Valmiera 22,42, 3.Liepāja 21,23) kā arī to realizācijā (13.Liepāja 68,84%, 15.Valmiera 68,03%).

Kā redzams, gan daudz kas kopīgs, gan ļoti atšķirīgs statistikā starp abām komandām, taču viens ir skaidrs, abas vienības ir viena otras cienīga un svētdien mūs sagaida bezkompromisa cīņa par uzvaru, tāpēc skatītāju atbalsts mūsējiem būs ļoti nepieciešams!

Svētdienas spēlē par noskaņojumu rūpēsies Liepājas Teātra aktieris Kaspars Kārkliņš, ar deju priekšnesumiem uzstāsies deju studija “Rotaļa”, nemainīgi muzikālo noformējumu sarūpēs pūtēju kopa “Jautrie sienāži”, skatītājiem tiks piedāvātas dažādi našķi un gardumi “Lotte” bufetē, būs “Liepājas basketbols” atribūtikas tirdzniecība, kancelejas preču veikala “Rūtiņa” “uzsaukumu” konkurss, mazo draugu stūrītis, “Blue Shock” izklaides vieta un dažādi skatītāju konkursi!
Bet jau nepilnu stundu pēc kungu spēles beigām laukumā dosies mūsu dāmu komanda SBK “Liepāja/LSSS”, kas pulksten 16:30 “Douglas Baltijas Basketbola Līgā” uzņems Lietuvas komandu Šauļu “Šauļi”. Šauļu komanda šo sezonu iesāka nesekmīgi, piecās spēlēs piedzīvojot piecus zaudējumus, taču pēdējās divās spēlēs Igaunijas tūrē izcīnīja divas uzvaras pār ziemeļu kaimiņu komandām, attiecīgi ar 83:77 pārspējot “Tallinas Universitātes”, bet dienu vēlāk 1.decembrī ar +27 punktiem sagraujot “Tartu Universitātes” komandu. Šobrīd ar šīm divām uzvarām 7 spēlēs “Šauļi” ierindojas 6.vietā, bet mūsu komanda ar divām uzvarām 6 spēlēs ir uzreiz aiz Lietuvas komandas. Liepājnieces iesāka šo turnīru ar divām uzvarām divās spēlēs, taču daudzie savainojumi lieguši ar pilnu jaudu aizvadīt turpmākās spēles, kurās iekrādi četri zaudējumi. Noteikti, ka svētdien arī mūsu dāmas dosies laukumā tikai ar vienu domu – Uzvarēt!

Skatītājiem ieeja uz šo spēli ir bez maksas, savukārt, ieejas biļetes uz BK “Liepāja” spēli var iegādāties laicīgi, lai nezaudētu ne minūti no mūsu spēles! Biļetes nopērkamas visas “Biļešu Serviss” tirdznieības vietās, tajā skaitā Liepājas Olimpiskā centra info centra kasē.

Aicinām mūsu komandu atbalstītājiem izmantot iespēju vienā dienā izbaudīt divu saistošu spēļu gaisotni un atbalstīt komandas cīņā par svarīgām uzvarām!
Tiekamies Liepājas Olimpiskajā Centrā un baudīsim basketbolu kopā! Atbalsti Sa-Vējos!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *