Juniori piekāpjas pieredzes priekšā, kungi uzdāvina uzvaru “Valmierai”, bet dāmas sagrauj pastiprināto Šauļu komandu!

Aizvadītā nedēļas nogalē visas mūsu basketbola komandas aizvadīja spēles savos turnīros, pie uzvaras tiekot tikai dāmu komandai, bet junioriem un kungiem zaudējumi ar dažādiem scenārijiem.

Piektdien, 06.decembrī juniori SBK “Liepāja/LSSS” pirmo reizi sezonā tikās ar pēdējo gadu LBL-2 turnīra vienu no favorītēm BK “Ķekava”, kura ir 2018.gada čempioni.

Spēle notika viesos, un tas nekad nesola vieglu spēli. Pirmo grozu spēlē guva mājinieki no tālās distances uz ko mūsu spēka uzbrucējs Roberts Ķuze atbildēja ar to pašu, bet kā vēlāk izrādījās, šis arī bija vienīgais grozs pirmajās četrās minūtēs mūsu komandai, jo ķekavieši ar precīziem uzbrukumiem no dažādām pozīcijām un ciešu aizsardzību jau pašā spēles sākumā ielika pamatus uzvarai, pēc spēlētām 3:54 uz tablo 21:3, mājinieku labā. Mirkli vēlāk liepājnieki atbildēja ar pieciem punktiem pēc kārtas un sākās līdzvērtīga cīņa, pamīšus punktus gūstot te vienai, te otrai komandai, pirmajai ceturtdaļai noslēdzoties ar BK “Ķekava” pārsvaru 34:17. Otrajā ceturtdaļā spēles gaita nemainījās, pirmajās minūtēs mājiniekiem noturot šo drošo pārsvaru, bet turpinājumā tas tikai pieauga un puslaikā abas komandas devās jau zinot spēles uzvarētāju, jo atspēlēt šādu punktu deficītu mūsu jauniešiem nekādi nevar būt pa spēkam (58:31). Lai arī atsevišķi skaitot trešo un ceturto ceturtdaļu tās tika aizvadītas ļoti līdzīgā cīņā, mūsējiem zaudējot tās attiecīgi ar -5 un -6 punktiem, bet ņemot vērā pirmajā puslaikā iegūto pārsvaru, spēle tika zaudēta ar lielu pārsvaru 105:67.

Mūsu komandā ļoti produktīva spēle Robertam Ķuzem, kuram perfekta precizitāte no spēles, trāpot 6 no 6 divpunktu metieniem un 2 no 2 tālmetieniem kļūdoties tikai vienā soda metienā no diviem iekrāti 19 punkti, pievienotas 5 atlēkušās bumbas, bet saņemtas arī piecas personiskās piezīmes. 17 punktus pievienoja Uvis Vārna, bet 10 punkti Kristoferam Pulītim. Ķekavas rindās Avotiņam 22, Jašukam 17, bet Edgaram Štelmaheram 16 punkti.

Nākošo spēli mūsu juniori aizvadīs jau 10.decembrī savā laukumā pulksten 19:30 uzņemot “Kandava/Anzāģe” komandu, kura 6.decembrī pārspēja “Ventspils Augstskolas” komandu tiekot pie 3 panākuma 8 spēlēs un turnīra tabulā pašreiz ir tieši virs mūsējiem.

Kārtējā šīs sezonas basketbola dienā, kad tika gaidītas divas saistošas spēles viena aiz otras svētdien laukumā devās kungi BK “Liepāja” tiekoties ar principiālo pretinieku “Valmiera Glass VIA”, kura pagājušā gada kopvērtējumā apsteidza mūsējos un iekļuva LBL izslēgšanas spēlēs, liedzot to darīt mūsējiem.

Mūsu komanda spēli sāka ar Andreju Šeļakovu un Troju Bārnīsu groza apakšā, kā arī Niku Jansonu, Eduardu Hāzneru un Kristapu Pļavnieku. Jansons realizēja tālmetienu, bet Šeļakovs bija precīzs no groza apakšas un 5:0 mūsējiem. Valmieras komandai pirmos astoņus punktus komandai guva Engers, divreiz esot precīzam no tālās distances un vienreiz no groza apakšas, mūsējiem precīzi uzbruka Šeļakovs un Bārnīss, bet viesiem Dubults ar Vēveri un pēc spēlētām nedaudz vairāk kā piecām minūtēm uz tablo 9:12, vadībā esot vidzemniekiem. Pēc minūtes pārtraukuma liepājnieki bija precīzi četros uzbrukumos atgūstot vadību spēlē (18:12). Šo izrāvienu pārtrauca liepājnieks Valmieras formā Roberts Krastiņš ar sekmīgu ātro uzbrukumu, bet Pļavnieks ar pustālo metienu guva pēdējo punktu šajā ceturtdaļā, kuru noslēdzam ar +6 (20:14). Otrās ceturtdaļas sākumā Sīpoliņš precīzs groza apakšā ar akrobātisku metienu, Elksnis viesiem gūst pirmo un vienīgo grozu puslaikā, bet Hāzners ar sodiņiem un Pļavnieks no pustālās distances pirmo reizi spēlē sasniedz mūsu komandai +10 (26:16). Reizēm rezultāta starpība noslīdēja līdz +6 mūsu komandai, taču ātri tika atgūts 10 punktu pārsvars, bet Atem esot precīzam divas reizes pēc kārtas, vienubrīd iegūstam arī +13 (38:25). Diemžēl pēdējos punktus pirmajā puslaikā gūst viesu centra spēlētājs, vispirms pārsteidzot no tālās distances, bet puslaika pēdējā sekundē esot precīzam no groza apakšas un ar 38:30 noslēdzas pirmās divdesmit minūtes.

Otrais puslaiks sākās ar liepājnieku sekmīgiem uzbrukumiem, ceturtdaļas pusē iegūsto jaunu pārsvaru pēc Jansona metiena no groza apakšas (52:34), taču arī vidzemnieki atbildēja ar sešiem punktiem un minūtes pārtraukums jau mūsējiem (52:40 un 4:23 spēles laika šajā ceturtdaļā). Vēl viens varens izrāviens punktu izteiksmē mūsējiem, kad uz tablo jau +22 pēc Hāznera tālmetiena (65:43), un, lai arī pēdējo grozu šajā desmit minūtē guva viesi, likās, ka ir ielikti kārtīgi pamati uzvarai, rezultātam uz tablo esot 65:45. Ceturtās ceturtdaļas pirmās divarpus minūtes pagāja līdzīgā cīņā, nevienai no komandām neveicot izrāvienu rezultātā un pēc Bārnīsa soda metieniem, joprojām, uz tablo +20 mūsējiem (71:51). Un sākās “murgs”, kas tā arī nebeidzās, proti, valmierieši arvien aktīvāk spēlēja aizsardzībā uzliekot zonas aizsardzību, uzbrūkot pie pussituācijām un arī veiksme bija viesu sabiedrotā, un jau pēc nepilnām trim minūtēm pārvars sarucis līdz +13 (71:58) un minūtes pārtraukums mūsējiem. Valmiera turpināja būt precīza, sekmīgi spēlējot uzbrukumā praktiski visiem (Elksnis no groza apakšas, Vēveris no tālās distances un tuvas distances un Krastiņš pievienoja tālmetienu) un starpība sarūk līdz nieka trim punktiem (71:68). Valmieras komandas izrāvienu 17-0 pārtrauc Hāznera tālmetiens, bet pēc viesu pieprasītā minūtes pārtraukuma pustālo metienu realizē Pļavnieks mūsējiem uz tablo panākot +7 (75:68), kad līdz pamatlaika beigām atlicis ļoti maz laika (1:41). Sekojošais Valmieras uzbrukums bija neprecīzs un, iespējams, ka tieši šajā nākošajā liepājnieku uzbrukumā arī izslīdēja uzvara no mūsu komandas rokām, jo tālmetienu nerealizējot Saikam, pēc Pļavnieka izcīnītas bumbas uzbrukumā sekoja Hāznera kļūda un liepājniekiem netiekot pie punktiem vēl viens pieprasīts pārtraukums valmieriešiem. Tobrīd spēles laiks mazāks par minūti, konkrēti 0:55 sekundes. Bārnīsa pārkāpums pret Elksni un viesu līderis ir precīzs abos sodiņos (75:70), mūsējiem pēc 10 sekundēm kļūdās Pļavnieks un atkal Elksnis ir precīzs, šoreiz ar traku, ātru tālmetienu (75:73). Pēc mūsējo snaipera – Eduarda Hāznera tālmetiena vēl viens minūtes pārtraukums viesiem (78:73, un 17,6 sekundes spēles laika). Liepājnieks viesu formā Krastiņš ir ātrs un precīzs no groza apakšas un nu jau apspriede, kuru pieprasa mūsējie (78:75, 12,8 sekundes). Seko piezīme Elksnim, bet Pļavnieks nesoda viesus aizmetot garām abus sodiņus. Bārnīs pārkāpj noteikumus pret Elksni, kad nieka 4,6 sekundes spēles laika. Lielākais liepājnieku murgs notiek tagad: Elksnis nerealizē nevienu no sodiņiem, par bumbu cīnās Krastiņš, kurš pasit to tālāk Dubultam, pēdējais atspēlē uz tālmetiena slaidajam Riekstiņam un Riekstiņš realizē pēdējo sekunžu metienu pāri ciešai Pļavnieka aizsardzībai izraujot neizšķirtu 78:78, pie tam, Riekstiņam tas bija vienīgais tālmetiens spēlē (1/5)!

Papildlaiks ritēja ļoti līdzīgā cīņā, vadībā esot te vienai, te otrai komandai, bet lielāko ties vadības groži bija mūsējo rokās (83:82, 85:82) un pēc Pļavnieka pustālā metiena pat +4 (87:83, 1:17 spēles laika). Atceroties valmieriešu izglābšanos pamatlaikā, šis laiks bija pietiekams arī šoreiz. Elksnis realizēja 2+1 gājienu, sarūpējot Šeļakovam piekto piezīmi. Jansons netrāpa tālmetienu, bet mūsējiem izdodas izcīnīt bumbu pie pretinieku groza un seko minūtes pārtraukums liepājniekiem. Pēc tā bumbu ievadot spēlē kļūdās Pļavnieks un noteikumu pārkāpums pret Krastiņu. Roberts realizē otro soda metienu, bet pie neizšķirta rezultāta no spēles pēdējā papildlaika uzbrukumā ļoti nesekmīgi uzbrūk Pļavnieks, paliekot bez punktiem un atnesot spēlē otro papildlaiku (87:87). Otrā papildlaika sākumā spēles varonis Riekstiņš iemet divus sodiņus, uz kuriem Bārnīs atbild ar precīzu tālmetienu (90:89), bet Vēveris ar vienu sodiņu fiksē kārtējo neizšķirtu (90:90). Turpinājumā mūsējiem arvien retāk bija sekmīgas darbības, turpretī, vidzemnieki bija sekmīgi, Krastiņam realizējot tālmetienu, kuram arī pēdējie punkti spēlē un ļoti sāpīgs zaudējums mūsējiem ar 93:101.

Šajā spēlē mūsu komandā rezultatīvākais bija Hāzners ar 22 punktiem un 8 bumbām zem groziem, Bārnīss ar 17 punktiem un 9 bumbām, bet Šeļakovam 15 punkti (no spēles 6/6) un 8 bumbām zem groziem. Ar to bija par maz, un valmieriešiem šoreiz tiek dāvana no mūsu komandas! Abām vienībām otrā tikšanās reize paredzēta Valmierā 26.februārī.

Dienas otrajā spēlē skatītājus iepriecināja mūsu dāmas, kas pēc četru zaudējumu sērijas “Douglas BBL” turnīrā izcīnīja graujošu uzvaru pār Šauļu komandu ar 117:73, tādējādi pakāpjoties arī turnīra tabulā četras pozīcijas augstāk uz 3.vietu (3/4). Spēles sākums neliecināja par šādu iznākumu, jo mača ievadā sekmīgi darbojās viesu komanda, vienu brīdi iegūstot pat 10 punktu pārsvaru (15:25), bet pirmo ceturtdaļu noslēdzam ar -3 (26:29). Otrajā ceturtdaļā mūsu meitenes ielika pamatus uzvarai šajā spēlē, pārspējot viesu komandu ar 31:16. Ļoti daudzveidīgs uzbrukums, kolektīva darbība aizsardzībā un puslaikā komandas devās pie rezultāta 57:45. Šai iespaidīgajai mūsu komandas rezultivitātei viesu komanda nespēja turēt līdzi, trešo desmit minūti zaudējot vēl ar -15, un sākoties spēles pēdējam nogrieznim uz tablo jau +27 liepājniecēm (89:62) – rezultāts, kāds ne tik bieži ir spēlēm noslēdzoties. Vakar nekādi apgriezienus nesamazināja mūsu meitenes, uzstādot šajā sezonā dažādus rekordus un sagraujot pirms spēles pastiprināto Šauļu komandu ar 117:73.

Rezultatīvākās spēlētājas mūsu komandā šajā spēlē bija Rozenboma (30 punkti, 8 atl.bumbas, 4 pārtverta piesp., 4 rez.piespēles un 2 bloķēti metieni), Veidere (28 punkti, 9 atl.b.) un Vihmane (18 punkti, 5/7 tālmetienos, 4 atl.b. un 8 rez.piespēles). Viesu komandas “pastiprinājums” no amerikas kopā guva 15 punktus, bet rezultatīvākā Šauļu spēlētāja bija Urte Slavinskaite ar 15 punktiem. Šoreiz “Lauma Lingerie” dāvātās balvas tika Slavinskaitei un Veiderei.

Nākošās spēles mūsu dāmām viesos, kad šajā nedēļas nogalē komanda viesosies Lietuvā, sestdien spēlējot Viļņā ar “Kibirkštis”, bet svētdien ar Kauņas komandām.

Rītdien, 10.decembrī pulksten 19:30 “Ramirent LBL-2” turnīra spēlē mūsu juniori BK “Liepāja/LSSS” savā laukumā uzņems “Kandava/Anzāģe” komandu. Skatītājiem ieeja uz šo spēli ir bezmaksas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *