“Uzvaras metiens” pret Jūrmalu ir nesekmīgs!

Arī šoreiz veiksme nebija mūsu sabiedrotā – “uzvaras metiens” pret Jūrmalu ir nesekmīgs!

Aizvadītajā sestdienā BK “Liepāja” “PafBet Latvijas – Igaunijas” līgas spēlē viesos atspēlēja 18 punktu deficītu pret 5.vietā esošo “Jūrmala Betsafe”, tiekot līdz pēdējam metienam par uzvaru spēlē pie minimālas rezultāta starpības, bet, diemžēl, tas nebija precīzs. Kopš pēdējās spēles mūsējiem bija pagājušas turpat divas nedēļas (iepriekšējā cīņa notika 8.decembrī), un šī spēle ar “Jūrmala Betsafe” tika gaidīta ar lielu uztraukumu, jo savādā spēļu kalendāra dēļ, mūsu komandai ne tikai bija jāiztiek bez spēļu prakses, bet arī jāgatavojas tikai sestajai izbraukuma spēlei sezonā (līdz 21.decembrim, mūsu komandai ir bijušas 9 mājas spēles un tikai 5 izbraukuma spēles), kas vienmēr ir daudz grūtāk, kā spēlēt savā zālē sev pierastajos apstākļos.

Iespējams šo apstākļu kopums liedza mūsējiem spēli uzsākt sekmīgāk, jo metieni no šķietami brīvām situācijām lidoja grozam secen, daudz pieļautās kļūdas, bet mājinieku izmantotās iespējas uzbrukumā un pēc nepilnām četrām minūtēm esam iedzinējos jau ar -10 (1:11), kam seko minūtes pārtraukums. Pēc tā vēl divus punktus pievieno jūrmalnieki, uz ko mūsējie atbildēja ar sekmīgiem soda metieniem (Hāzners, Pļavnieks, Bārnīs) un esam pietuvojušies līdz -6 (7:13). Mājinieki turpina būt precīzi savos uzbrukumos, bet tikai sākoties spēles sestajai minūtei pirmo grozu no spēles gūst arī liepājnieki, kad sekmīgs ir Saiks (11:17), jo līdz tam deviņi punkti iekrāti no soda metienu līnijas. Pēc mirkļa precīzs no tālās distances ir Bārnīs, un abas komandas vairs šķir tikai 3 punkti. Diemžēl, atlikušajā ceturtdaļas laikā sekmīgāki ir jūrmalnieki, un pirmā desmit minūte noslēdzas ar 27:16, plus 11 mājiniekiem. Otrās ceturtdaļas sākumā punkti abām komandām krājas lēnāk, bet mūsējo līderis Bārnīss gūst 7 punktus, kuram piebalso Ate no tālās distances, mājiniekiem tikai Bērziņš ir precīzs un atkal esam pietuvojušies līdz -3 (29:26). Vēl mazliet vairāk kā 3 minūtes līdz puslaika izskaņai esam tikuši vēl soli tuvāk (33:35) pēc viena no diviem precīziem sodiņiem Sīpoliņa izpildījumā, taču atlikušajā laikā mājinieki ir super rezultatīvi, noslēdzot spēles pirmo daļu ar 10 punktu pārsvaru (45:35).

Trešās ceturtdaļas pirmajā pusē spēle rit līdzīgi, liepājniekiem ik pa laikam sadeldējot punktu starpību līdz -5, taču mājinieki atgriež 10 punktu pārsvaru, savukārt, ceturtdaļas otrajā pusē atkal jūrmalnieki ir sekmīgāki, gūstot astoņus bezatbildes punktus un atrodoties šķietami drošā vadībā pirms spēles noslēdzošās ceturtdaļas (71:55). Ceturtās ceturtdaļas otrajā minūtē mājinieku spēka uzbrucējs Vikentsevs ar precīzu metienu no groza tuvuma iegūst lielāko pārsvaru spēlē (73:55, +18 Jūrmalai), bet kā izrādījās, liepājnieki ar šādu grūtu uzdevumu ir spējīgi tikt galā! Trojs Bārnīs minūtes laikā gūst piecus punktus un uz tablo -13 (60:73, 7:56 spēles laika). Vēl pēc minūtes Sīpoliņš ir precīzs un jau minūtes pārtraukums jūrmalniekiem (62:73, 7:09). Pēc tā sekmīgs ir Krestiņins, bet mūsējie ir ieskrējušies, precīzi uzbrūkot Hāzneram no tālās distances, bet no pustālās metot precīzi Bārnīsam un Saikam, uz tablo vairs tikai -6 (69:75, 4:20). Diemžēl arī mājinieku līderis atbildi parādā nepaliek un Jonātam realizējot pustālo metienu un tālmetienu uz tablo atkal vairāk kā 10 punktu starpība, kad jāspēlē ir tieši 3 minūtes (80:69). Sākas mūsējo pēdējais izrāviens, ko ievada Pļavnieka divi precīzi soda metieni un Ates tālmetiens (74:80). Mirkli vēlāk, diemžēl, piekto piezīmi izpelnās mūsu komandas līderis Bārnīss (17 punkti spēlē), kura vietā laukumā dodas Saiks. Jūrmalnieki nav precīzi savā uzbrukumā, jo Grantu bloķē mūsējo kapteinis Šeļakovs, mirkli vēlāk Ate pārtver piespēli un tiek pie diviem soda metieniem (76:80, 1:14). Divu kapteiņu duelī atkal pārāks ir mūsējais, Šeļakovs bloķē Pinetes pustālo metienu, bet Saiks nopelna tiesību uz diviem sodiņiem, abus realizējot vairs tikai -2 (78:80, 00:53). Jeromanovs nerealizē pustālo metienu, bet Saiks, izcīnot atlēkušo bumbu ātri noorganizē uzbrukumu, esot precīzs no groza tuvuma un neizšķirts! (80:80, 00:25) un minūtes pārtraukums. Pēc tā apzinātu pārkāpumu pret Jeromanovu izpilda Ate, nosūtot uz soda metienu līnijas mājinieku kluba prezidentu. Jeromanovs realizē pirmo, bet otrais metiens lido grozam secen (81:80) un atlēkušā bumba mūsējiem. Pļavnieks pārvar centra līniju, taču jūrmalnieki līdz metienam neļauj tikt, izsitot bumbu autā. Seko minūtes pārtraukums, kad spēles laiks atlicis tikai 1,4 sekunde. Pēc tā bumbu spēlē ievada Pļavnieks, to saņem sekmīgi spēlējošais Ate, tiek līdz metienam no pustālās distances… Bet, diemžēl, metiens nav sekmīgs, un sāpīgs zaudējums jau otro spēli pēc kārtas.
Šoreiz liepājnieki atspēlēja 18 punktu deficītu vienā ceturtdaļā, bet veiksme tik un tā nebija mūsu sabiedrotā.

Rezultatīvākie mūsu komandā šajā spēlē: Bārnīs 24 punkti, Hāzners 17 punkti un 5 piespēles, Ate 13 punkti, Saiks un Sīpoliņš pa 11 punktiem (pēdējam vēl 13 bumbas zem groziem). Jūrmalnieku rindās pa 16 punktiem Jeromanovam, Pinetem un Jonātam.

Nākošo spēli mūsējie aizvadīs šajā nedēļas nogalē, kad 29.decembrī “Lielās Izlozes” dienā pulksten 14:00 savā laukumā uzņems Igaunijas vairākkārtējos čempionus BC “Kalev/Cramo” ar latviešu speciālistiem pie stūres!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *