Svētdien pret spēcīgo Lietuvas komandu kā iesildīšanās pirms gaidāmā EWBL posma Liepājā

Trīs nedēļas kopš iepriekšējās spēles “Douglas Baltijas Basketbola Līgas” turnīrā, svētdien, 05.janvārī pirmajā šī gada spēlē savā laukumā dosies mūsu dāmu komanda SBK “Liepāja/LSSS”, kas uzņems Latvijas tūrē esošo Viļņas “Kibirkštis-MRU”.

Liepājas Olimpiskajā centrā tiksies divu basketbola valstu TOP 3 komandas, kas atrodas diamentrāli pretējās pozīcijās. Lietuvas vienība “Kibirkštis-MRU” svētdien aizvadīs jau trešo spēli trijās dienās, turpretī liepājnieces spēles ritmu sajutīs pirmo reizi kopš pagājušā gada 15.decembra, kad atradās izbraukumu tūrē tieši Lietuvā. Abas komandas pirmo reizi oficiālajās spēlēs tikās 14.decembrī, kad Viļņā pārākas bija mājinieces ar 78:39. Taisnības labad, jāatzīmē, ka šī bija pirmā atgriešanās spēle pēc turpat mēneša nespēlēšanas Līnai Loceniecei, mačā nepiedalījās Kristīna Petermane un Rūta Veidere. Abas komandas ir savu valstu TOP 3 vienības, jo 2019.gada pavasarī Viļņas komanda izcīnīja trešo vietu apvienotajā “Latvijas-Igaunijas” turnīrā cīņā par bronzu pārspējot “Tallinas Universitāti”, bet Lietuvas līgā finišēja 2.vietā, piekāpjoties Kauņas “Aistes” vienībai, bet liepājnieces ir pēdējās LSBL turnīra bronzas medaļas ieguvējas, ko paveica 2019.gada aprīlī, sērijā līdz 2 uzvarām pārspējot “RSU”.

Abas komandas ir vienīgās Baltijas valstu komandas, kas šosezon piedalās Austrumeiropas Sieviešu Līgas (EWBL) turnīrā. “Kibikštis-MRU” B grupā atrodas 6.vietā ar 2 uzvarām 5 spēlēs, bet liepājnieces pirms sezonas noslēdzošā posma, kas notiks Liepājā 10., 11.janvārī, A grupā ieņem 7.vietu ar 1 uzvaru 5 spēlēs. Liepājnieces ar Viļņas vienību ir sacentušās vēl vienu reizi, pārbaudes turnīrā Druskininkos, pagājušā gada 22.septembrī, kad sensacionāli pārspēja turnīra uzvarētāju “Kibirkštis” ar 68:62. Raksta tapšanas brīdī “Douglas BBL” turnīrā lietuvietes atrodas 5.vietā ar 6 uzvarām 7 spēlēs (pirms 04.janvāra spēles ar “TTT Rīga”), bet mūsējās ir 6.pozīcijā ar trim uzvarām 9 spēlēs.

Liepājnieces šajā nedēļas nogalē ir pārstāvētas arī Latvijas U-18 meiteņu izlasē, jo komandas galvenais treneris Kaspars Mājenieks asistē izlases veākajam trenerim Mārtiņam Rožlapam, bet savu lietderību izlasei laukumā pierāda Katrīna Trankale. Līdz Jaunajam gadam pirmajā izlases sabraukumā piedalījās arī Līna Loceniece. Svētdien mūsu komanda ir apņēmīga izcīnīt ceturto uzvaru savā laukumā, cerot uz savu lielisko skatītāju skaļu atbalstu un veiksmi spēlē pret spēcīgo Viļņas “Kibirkštis-MRU”.

Spēles sākums pulksten 17:00 un ieeja skatītājiem bez maksas!
Uz tikšanos LOC! Atbalsti Sa-Vējos!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *