Dāmām un kungiem spēles izbraukumā

Junioriem pirmā uzvara šajā gadā, šodien kungu un dāmu komandas ar pastiprinājumiem sastāvā vieos aizvadīs principiālas cīņas!

16.janvārī viesos pie pirmās uzvaras šajā kalendārajā gadā tika mūsu juniori, kas Bauskā pārspēja jau reizi uzvarēto “Bauskas BJSS/ SC Mēmele” komandu, šoreiz esot pārākiem ar 72:57. Ar lielisku aizsardzību (vismazāk ielaistie punkti sezonā) un pacietīgu uzbrukumu, atrodoties vadībā ilgu spēles laiku, BK “Liepāja/LSSS” jau pirmajā puslaikā apliecināja savus nodomus šoreiz tikt pie uzvaras (puslaika rezultāts 33:20), kad mājinieki tika “atstāti” uz nieka 20 punktiem spēles pirmajā daļā. Lai arī spēli labāk uzsāka bauskieši, iegūstot 8 punktu pārsvaru, bet ceturtdaļa tika noslēgta ar minimālu pārsvaru mājiniekiem (11:10), jau otrās ceturtdaļas pirmajā minūtē pēc Salmiņa precīzā pustālā metiena, vadību ieguva mūsējie un tā arī šo vadību vairs neatdeva. Arī otrajā puslaikā spēles gaita būtiski nemainījās (mazākā punktu starpība trešajā desmit minūtē +5, bet pēdējā ceturtdaļā +3), pēc 30 spēles minūtēm +10 (38:48), bet mačs noslēdzās ar 72:57, jo ceturtā ceturtdaļa uzvarēta ar 24:19. Kas zīmīgi, tad mūsu komandas rezervisti bija ļoti labā līmenī, jo guva 41 punktu pret mājinieku rezervistu 15 ačiem, kas noteikti arī bija viens no uzvaras iemesliem. Trešajā uzvarā mūsu komandā labākie bija Artūrs Niedra (22 punkti, 14 atl.b.), Kristofers Pulītis (17 punkti, 7 atl.b. un 3 pārtvertas bumbas) un Pēteris Salmiņš (22 punkti, 14 atl.b., no kurām 7 pie viesu groza). Nākošo spēli mūsu komanda aizvadīs 23.janvārī savā laukumā uzņemot citu Kurzemes komandu – “Ventspils Augstskolas” vienību.
Šodien mūsu vadošās komandas dodas tuvākos izbraukumos, kad dāmas tiksies ar skaistākajā šīs sezonas spēlē pārspēto “Šauļu” komandu, bet kungiem Kurzemes derbijs tiekoties ar BK “Ventspils”.

Pirmās laukumā dosies dāmas, kas pulksten 16:00 centīsies tikt pie tik ļoti svarīgās uzvaras “Douglas BBL” turnīrā, lai joprojām saglabātu cerības uz iekļūšanu Baltijas turnīra izslēgšanas spēlēs. Kā nekā Šauļu komanda atrodas Elites grupas pēdējā vietā (2/10) un jau reizi mūsu dāmām izdevās pārspēt “Šauļu” komandu, kad savā laukumā 8.decembrī skaistā spēlē tika gūts rekordliels punktu skaits, esot pārākām ar 117:73. Kopš tās spēles abas vienības pie uzvarām nav tikušas (Šauļiem četri zaudējumi: pret RSU 61:69, pret TTT Rīga 62:95, pret Kauņas Aistes 61:69 un pret Kibirkštis 56:66), savukārt, mūsu komandai trīs: pret Kibirkštis 39:78 un 67:84, kā arī pret Kauņas Aistes 59:77). Arī abu komandu sastāvos ir notikušas izmaiņas. Šauļu komandā vairs nav “raženā” amerikāņu basketboliste Lataša Džons, bet klāt ir nākusi lietuviete Laurīta Jurčīte, savukārt, SBK “Liepāja/LSSS” ir pievienojusies cita lietuviete Daļja Donskihīte, kas šodien aizvadīs savu debiju liepājnieču rindās. Vēl deviņpadsmit gadus vecā Daļja ir saspēles vadītāja, kura ir gan Lietuvas jauniešu izlases spēlētāja, gan jau paspējusi šajā sezonā uzspēlēt arī vienā no vadošajām Lietuvas komandām Viļņas “Kibirkštis”, bet uz Liepāju pārcēlās no Klaipēdas “Neptunas”. Mūsu komandai ir nepieciešama vismaz viena uzvara atlikušajās četrās spēlēs, bet, lai nebūtu jācer uz konkurentu komandu zaudējumiem (Tartu, Šauļi), labāk ir izcīnīt divus panākumus. Noteikti par “neiespējamo misiju” tikt pie uzvaras kādā no mačiem pret Baltijas vadošo komandu “TTT Rīga” (spēles 01. un 04.februārī), tāpēc jābūt sekmīgām šodien un 22.janvārī Rīgā pret “RSU”. Uz spēli Šauļos dosies arī fanu autobuss, kas noteikti palīdzēs šajā svarīgajā cīņā.

Spēles tiešraidei līdzi varēsiet sekot šeit:
http://sportacentrs.com/basketbols/damas/18012020-liepajai_pirma_no_divam_izskirosajam_cina

Stundu pēc dāmu komandas spēles sākuma, arī kungu BK “Liepāja” komanda dosies laukumā pret BK “Ventspils” komandu. Ventspilnieki savu pēdējo spēli “PafBet Latvijas – Igaunijas Līgas” turnīrā aizvadīja viesos Tallinā, kur negaidīti, bet visai pārliecinoši pārspēja Igaunijas vadošo klubu BC “Kalev/Cramo” ar 95:77. Mūsu komandai neveiksmju josla turpinās, jo arī pret “Valga – Valka/ Maks & Moorits”, kurai līdz 15.janvāra spēlei nebija nevienas uzvaras, un, diemžēl, tieši pret mūsējiem tā tika izcīnīta (84:76). Tādējādi liepājniekiem pagalam nepatīkama uzvarēto/ zaudēto spēļu bilance (4 uzvaras un 14 zaudējumi) un 14.vieta. Lai atlikušajā šī turnīra daļā situāciju uzlabotos, mūsu komandas sporta direktors Jonas Vainauskas veic aktīvu sastāva uzlabošanu, piesaistot pieredzējušos spēlētājus. Par pēdējo papildinājumu BK “Liepāja” rindās kļuvis serbu saspēles vadītājs Edijs Sinadinovičs – Stoļkovičs, kuram šodien paredzēta debija pret desmitkārtējiem Latvijas čempioniem. Lai pārspētu 4.vietā esošos ventpilniekus, šodien liepājniekiem ir jānospēlē sava sezonas labākā spēle, ko arī novēlam.

Spēle Ventspilī sāksies pulksten 17:00 un tai līdzi varēs Youtube kanālā šeit: https://www.youtube.com/watch?v=ed2EfcPQROc

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *