Tiekam galā ar Šauļiem, bet pret Ventspili pietrūkst pārliecības

Aivadītajā nedēļas nogalē abas mūsu vadošās komandas aizvadīja svarīgas spēles viesos, pie uzvaras tiekot dāmām Šauļos, bet kungiem neveiksmīga otrā ceturtdaļa Ventspilī un zaudējums.

18.janvārī, kā pirmās laukumā devās mūsu meitenes, kas “Douglas BBL” turnīra līdz šim svarīgākajā spēlē Šauļos, bija pārliecinoši labākās laukumā, un vairāku Liepājas komandas fanu atbalstīta, izcīnīja vairāk nekā drošu uzvaru pār sīksto lietuviešu komandu ar 75:45. Pirmo reizi mūsu komandā laukumā devās lietuviešu saspēles vadītāja Daļja Donskičīte kopā ar starta piecinieka jau ierastajām spēlētājām: Meganu Rozenbomu, Ilzi Gotfrīdu, Katrīnu Trankali un pēc savainojuma atlabušo Rūtu Veideri. Spēles ievadā labāk laukumā darbojās mājinieces, kuras otrās minūtes izskaņā atradās vadībā ar 5:0. Pirmo grozu spēlē mūsējām guva Rozenboma, bet arī mājinieces pievienoja divus punktus, pa reizei esot sekmīgām no soda metiena līnijas (7:2), līdz neizšķirtu uz tablo (7:7) panāca Loceniece, metot precīzi no pustālās distances, pirms tam ar tālmetienu atzīmējās Ketija Vihmane. Lai arī Šauļu komandai Jurčjūte pievienoja vēl divus punktus, kā vēlāk izrādījās, tā bija pēdējā reize spēlē, kad vadībā atradās mājinieces, jo Loceniecei esot precīzai no tālās distances, bet Trankalei no soda metienu līnijas, tika iegūts jau trīs punktu pārsvars pirmās ceturtdaļas izskaņā (12:9). Otrās ceturtdaļas pirmajā divās minūtēs mūsējās uguņoja, kad precīzi no tālās meta Rozenboma, bet Veršele divreiz guva grozus no tuvas distances un liepājnieces iegūst jau 10 punktu pārsvaru (19:9). Pēc Šauļu trenera pieprasītā minūtes pārtraukuma, mūsu meitenes turpināja būt sekmīgas uzbrukumā un nepiekāpīgas aizsardzībā, 13.spēles minūtē palielinot pārsvaru līdz +13 (22:9). Šajā ceturtdaļā mājinieces punktus guva tikai no soda metiena līnijas, pie tam metot ar zemu precizitāti, turpretī SBK “Liepāja/LSSS” komandas meitenes uzbruka daudzveidīgi, pie tam, pie punktiem tiekot gandrīz visām laukumā esošajām spēlētājām, ar precīzu tālmetienu Vihmane puslaika izskaņā pieliek punktu liepājniecēm sekmīgajam pirmajam puslaikam (30:14). Spēles 23.minūtē punktu pārsvars sasniedza jau +20 mūsu meitenēm, pēc Rozenbomas kārtējiem soda metieniem 38:17. Pie pirmajiem punktiem liepājnieču formā tika arī lietuviete Donskičīte, realizējot soda metienus un pustālo metienu, bet 26.minūtes ievadā pēc Gotfrīdas pustālā meitiena jau +29 (48:19). Šauļu komanda atbildēja ar pieciem punktiem pēc kārtas, un arī mūsu komandas galvenais treneris Kaspars Mājenieks sasauca apspriedīti, lai neļautos vaļībām šajā svarīgajā spēlē. Šī ceturtdaļa tika uzvarēta ar 25:17, un pirms noslēdzošās ceturtdaļas esam drošā vadībā ar 55:31. Arī pēdējā desmitminūtē rezultāta starpība lēnām, bet pārliecinoši pieauga, šaubas par uzvarētāju neradot. Spēle noslēdzās ar apaļu 30 punktu pārsvaru (75:45), un liepājniecēm joprojām ir lieliskas izredzes šajā sezonā piedalīties “Douglas BBL” izslēgšanas spēlēs (piedalās labākās 6 komandas). Labākās spēlētājas šajā spēlē: Rozenboma 13 punkti un 11 atl.b., Vihmane un Loceniece pa 11 punktiem, bet Donskičīte debijas spēlē tika pie 8 punktiem, 6 atl.b., 8 rez.piespēlēm un 5 pārtvertām bumbām. Mūsējām šī bija 4.uzvara (11 spēlēs), un, lai saglabātu izredzes uz šīm “play-off” spēlēm, jau trešdien, 22.janvārī Rīgā ir jāuzveic “RSU” komanda. Tad nekāda rēķināšana vairs nebūs jāņem talkā, jo Šauļu komanda jau nevar apsteigt mūsējās, bet uzvaras gadījumā pār “RSU”, liepājnieces būs grūti noķeramas arī “Tartu Universitātes” komandai.

Atlikušais kalendārs mūsu komandai un konkurentēm:
“RSU” (#4, 5/6).
Pret “Liepāja/LSSS” 1/0 (+2), pret “Tartu Universitāti” 1/1 (+19), pret “Tallinas Universitāti” 1/1 (-3)
22.01. plkst. 19:00 SBK “Liepāja/LSSS” – “RSU”, Hanzas vsk.
02.02. plkst. 16:00 “Šauliai” – SBK “Liepāja/LSSS”, Šauļos.
12.02. plkst. 17:45 “RSU” – “TTT Rīga”, OSC.

SBK “Liepāja/LSSS” (#5, 4/7).
Pret “RSU” 0/1 (-2), pret “Tartu Universitāti” 1/1 (+12), pret “Tallinas Universitāti” 1/1 (-19)
22.01. plkst. 19:00 SBK “Liepāja/LSSS” – “RSU”, Hanzas vsk.
01.02. plkst. 17:00 “TTT Rīga” – SBK “Liepāja/LSSS”, OSC.
04.02. plkst. 18:00 SBK “Liepāja/LSSS” – “TTT Rīga”, LOC.

“Tallinas Universitāte” (#6, 4/7).
Pret “RSU” 1/1 (+3), pret “Tartu Universitāti” 1/0 (+18), pret “Liepāja/LSSS” 1/1 (+19).
25.01. plkst. 17:00 “Tallinas Universitāte” – “TTT Rīga”, Tallina
26.01. plkst. 17:00 “Tartu Universitāte” – “Tallinas Universitāte”, Tartu.
08.02. plkst. 17:00 “Tallinas Universitāte” – “Kibirkštis-MRU”, Tallina

“Tartu Universitāte” (#8, 3/8).
Pret “RSU” 1/1 (-19), pret “Tallinas Universitāti” 0/1 (-18), pret “Liepāja/LSSS” 1/1 (-12).
26.01. plkst. 17:00 “Tartu Universitāte” – “Tallinas Universitāte”, Tartu.
07.02. plkst. 17:00 “Kibirkštis-MRU” – “Tartu Universitāte”, Tartu
09.02. plkst. 15:00 “Tartu Universitāte” – “Kibirkštis-MRU”, Tartu

Sestdien mūsu kungiem neizdevās tik sekmīga spēle kā meitenēm, un viesos pret vienu no “PafBet Latvijas – Igaunijas” turnīra līdervienībām BK “Ventspils”, nesekmīgi nospēlējot otrajā ceturtdaļā (12:37), zaudēts spēlē ar 80:109.

Arī kungu komandā savu debiju piedzīvoja saspēles vadītājs – pieredzējušais serbu basketbolists Edijs Sinadinovičs, kurš nelabvēlīgu laika apstākļu dēļ ieradās vēju pilsētā tikai iepriekšējā naktī pirms spēles, un uzreiz nopietns pārbaudījums desmitkārtējie Latvijas čempioni BK “Ventspils”, pie tam, spēle viesos.

Spēli mūsējie iesāka ar Eduardu Hāzneru, Niku Jansonu, Gunti Sīpoliņu kā arī serbu basketbolistiem Radoslavu Pekoviču un debitantu Ediju Sinadinoviču. Ar nelielu pārsvaru mājiniekiem ritēja pirmās ceturtdaļas lielākā daļa, bet allaž mūsējie spēja panākt neizšķirtu pat sešas reizes (6:6, 8:8, 11:11, 13:13, 16:16, 18:18), bet pēc Sīpoliņa 2+1 gājiena, izvirzāmies arī vadībā (21:19). Pirmais ceturksnis noslēdzas ar minimālu ventspilnieku pārsvaru 27:26, Sinadinovičam atzīmējoties ar diviem precīziem sodiņiem. Otrā ceturtdaļa sekmīga padevās mājiniekiem, kas spēja panākt jau ievērojamāku pārsvaru spēles 13.minūtē (38:28), bet divas minūtes vēlāk mūsējie paliek bez pamata spēka uzbrucēja Gunta Sīpoliņa, kurš izpelnās nesportisko piezīmi, kam seko tehniskā piezīme, un šo abu pārkāpumu rezultātā – diskvalificējošais sods, un spēle ir jāatstāj. Iespējams, ka šis pavērsiens arī iedragāja mūsu komandas izredzes uz uzvaru, jo spēle pajuka, ventspilniekiem grozā krita praktiski viss un puslaikā dodamies pie 38:64. Skaidrs, ka pret tādu komandu kā Venstpils, šādu punktu deficītu atspēlēt ir neiespējami, tāpēc otrais puslaiks paliek par formalitāti, kurā nekādu būtisku pavērsienu nenotiek un ventspilnieki sarūpē mūsējiem jau 15.zaudējumu sezonā, pašiem tiekot pie 13.uzvaras. Iespējams, ka nesaprašanās laukumā un pārāk lielā bijība pret titulētajiem pretiniekiem deva savu artavu uzvarētāja noskaidrošanai (mūsējiem 23 kļūdas, pret ventspilnieku 6, kā arī tikai 3 pārtvertas bumbas pret Ventspils 16!). Šajā spēlē labākie mūsu rindās bija: Pekovičs (21 punkts (10/13 no spēles), 5 atl.b.), Jansons un Ate pa 12 punktiem (pēdējam tālmetienos 3/3), Sinadinovičs (10 punkti, 5 rez.piesp.). Nākošo spēli mūsu komanda aizvadīs 28.janvārī arī viesos, Tallinā tiekoties ar citu TOP-4 komandu BC “Kalev/Cramo”. Līdz ar to liepājnieki būs pirmie, kas pret šī turnīra favorītkomandām būs nospēlējusi visas 8 spēles, un turpmāk kalendārā paredzētajās spēlēs noteikti sniegums uzlabosies un uzvaras neizpaliks. Liepājā mūsējie spēlēs 5.februārī plkst. 19:30, kad uzņems Tallinas “Tall Tech” komandu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *