Junioriem skaista un svarīga uzvara viesos, svētdien jāuzvar savā laukumā

Vakar, 12.februārī, mūsu junioru komanda BK “Liepāja/LSSS” viesos izcīnīja svarīgu uzvaru “Ramirent LBL-2” turnīrā pār “BJBS Rīga/Sportapunkts.lv” ar 104:69, atgriežoties izslēgšanas spēļu pozīcijā. Lai arī uz šo spēli mūsu vienība bija praktiski maksimāli labākajā sastāvā (spēlē nepiedalījās tikai Valters Vuciņš), tomēr bija jāpatur prātā fakts, ka rīdziniekus Liepājā izdevās pārspēt tikai spēles galotnē (86:75) un arī vairāki mūsu komandas vadošie spēlētāji ne tuvu vēl nav savā optimālajā formā, jo tikai burtiski pirms šīs spēles atgriezās no savainojumu sadziedēšanas.
Spēli Rīgā mūsējie iesāka ar Uvi Vārnu, Gustavu Jakubauski, Kārli Šenbergu, Pēteri Salmiņu un Nikitu Rozdobudko. Pirmo grozu spēlē guva mājinieki, bet jau nākošajā uzbrukumā pie sekmīga uzbrukuma tika arī mūsējie, kad precīzs no groza tuvuma bija Salmiņš (2:2). Žurakovskis mājiniekiem, bet Rozdobudko liepājniekiem pievienoja pa diviem ačiem (4:4), līdz trešajā spēles minūtē pirmo reizi vadībā BK “Liepāja/LSSS” izvirzīja Salmiņš (6:4). Rezultatīvs basketbols abu komandu izpildījumā sekoja nākošajos uzbrukumos, kad vadību Sportapunktam atguva Bensons un Birznieks (9:8), bet pirms tam arī vadībā pabija mūsējie pēc Šenberga divpunktnieka. Līdz beidzot grožus savās rokās ņēma Salmiņš, realizējot vienu no diviem soda metieniem panākot neizšķirtu, bet jau mirkli vēlāk izcīnot divas bumbas pie pretinieku groza, un ar metienu no groza apakšas izvirza liepājniekus arī vadībā (11:9). Seko vēl divi sodiņi Salmiņam (13:9), rīdzinieku un Šenberga divītis, Salmiņa viens no diviem sodiņiem, un iegūstam +5 (16:11). Līdz šim brīdim Salmiņam 10 punkti no komandas 16, kā arī 4 izcīnītas bumbas pie groziem. Spēlē iesaistās Niedra, kuram, vispirms, kļūda, bet seko vairākas izcīnītas bumbas uzbrukumā un precīzi soda metieni (18:11), un liepājnieki “burtiski ir neapturami” uzbrukumā, jo mazāk kā trijās minūtēs, gūst 12 punktus (sekmīgi ir Pulītis, Vārna, Matisons, Ķuze), mājiniekiem ļaujot tikt tikai pie 1 punktiņa, un pēc pirmajām 10 spēles minūtēm esam drošā vadībā ar +18 (30:12). Otrās ceturtdaļas sākumā aktivizējas rīdznieki, veicot 14-2 izrāvienu rezultātā, panākot 26:32, un vairs tikai 6 punktu pārsvars liepājniekiem. Taču šo sekmīgo mājinieku nogriezni izdodas pārtraukt, daudz sekmīgāk nospēlējot tieši liepājniekiem, kad precīzi uzbrūk Matisons (4p.), Niedra (2p.), Salmiņš (2p.) un Jakubauskis (8p.) un otro puslaiku sagaidām atkal ar drošāku pārsvaru (+16, 48:32). Trešajā ceturtdaļā pirmajās piecās minūtēs spēle rit līdzīgi, nevienai no komandai neizdodas veikt ievērojamu izrāvienu rezultātā, mazākā starpība starp komandām 9 punkti (52:43), bet jau atlikušajās četrās ceturtdaļas minūtēs liepājnieku uzbrukums ir augstākajā līmenī, jo izdodas veikt ļoti iespaidīgu izrāvienu 23-5, un jau spēles noslēdzošo desmitminūti varam iesākt ar +27 (75:48). Formalitāte tika nokārtota pēdējā ceturtdaļā, pirmo reizi sezonā tiekam pie simtiņa, kad simto punktu spēlē gūst Rūdolfs Bomis un graujoša uzvara mūsējiem ar 104:69. Pie ļoti iespaidīgas statistikas tika vairāki mūsu spēlētāji: Salmiņš 19 punkti un 11 atl.b., Matisons 17 punkti un 10 atl.b., Jakubauskis 17 punkti (tālmetienos 4/7) un Ķuze 10 punkti un 17 atl.b.! Kopumā mūsu komandai par 30 izcīnītām bumbām vairāk kā rīdziniekiem (62 pret 32). Šī bija 4.uzvara BK “Liepāja/LSSS”, kas ļauj atgriezties 8.vietā Rietumu grupā un pamatoti cerēt uz izslēgšanas spēlēm. Lai nodrošinātu dalību “play-off” mūsu komandai jau šo svētdien, 16.februārī savā laukumā jāuzvar “Rīga/A.Kraukļa VEF”. Spēles sākums Liepājas Olimpiskajā centrā pulksten 17:00. Atbalstam Sa-Vējos!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *