Mūsu junioriem ar trim uzvarām piecās spēlēs pietiek tikai 5.vietai

Aizvadītajā nedēļas nogalē Tallinā mūsu junioru komanda aizvadīja pēdējo sabraukuma posmu EYBL (Austrumeiropas Jaunatnes Līgas) junioru jeb U20 grupā Tallinā, kur neskatoties uz pozitīvo bilanci, izcīnot trīs uzvaras piecās spēlēs, astoņu komandu pulkā finišēja 5.vietā. Jāpiezīmē, ka ar šādu pašu uzvarēto spēļu bilanci finišēja četras komandas, visaugstāk esot Ventspils komandai un otrā vieta, kā noteicošo kritēriju ņemot talkā iemesto un ielaisto punktu attiecību, kas mūsu komandai bija sliktākā no šīm četrām komandām, tikai dēļ viena smaga zaudējuma.

Tallinā kā jebkurā citā EYBL posmā tika aizvadītas piecas spēles trīs dienās, kas, protams, ir liels pārbaudījums komandas “soliņa dziļumam. Bet, diemžēl, mūsu komanda uz šo izbraukumu devās pat bez četriem spēcīgiem spēlētājiem (Vārna, Valters Vuciņš, Cālītis un Pulītis), kuriem pārsvarā veselības likstas liedza dalību šajā noslēguma sabraukumā. Arī tiem desmit puišiem, kas ieradās Tallinā, radās dažādas veselības problēmas, kas nopietni iedragāja iespējas cīnīties katrā spēlē par uzvaru. Bet neskatoties ne uz ko mūsu puiši parādīja raksturu.
Piektdien, 28.februārī pirmajā spēlē kontrolējot spēles gaitu un esot vadībā jau no pirmajām spēles minūtēm, ar 65:57 tika pārspēta Somijas komanda BC “Helsinki Rock/Sykki”. Šīs dienas otrajā spēlē pretiniekos bija viena no trim Igaunijas vienībām – Tallinas Tehniskās Universitātes jeb “Tal Tech” jaunā maiņa. Šī spēle pagāja ar vairākiem nozīmīgiem pavērsieniem. Pirmo ceturtdaļu labāk nospēlēja mūsējie, esot vadībā ar 12:8, bet šo četru punktu deficītu taltecieši atspēlēja jau otrajā ceturtdaļā (22:18), puslaikā komandām dodoties pie neizšķirta 30:30. Trešajā ceturtdaļā jau ievērojamu pārsvaru ieguva nominālie mājinieki, esot pārākiem šajā nogrieznī ar +11 (16:5), un mūsu komandai pirms izšķirošās ceturtdaļas vairāk kā desmit punktu deficīts. Puiši parādīja raksturu, un ar lielisku uzbrukumu spēja ne tikai šo deficītu atspēlēt, bet pat izcīnīt uzvaru, jo šajā posmā bija pārāki ar 27:10! spēlē triumfējot ar 62:56. Šo atspēlēšanos uzsāka Jurevičus ar Bomi, katram iemetot par trejacim, bet Salmiņš pa starp šiem tālmetieniem bija precīzs no tuvās distances (43:51). Talliniešiem negūstot ne punktus, minūtē un desmit sekundēs Salmiņš pievieno trīs precīzus metienus un jau tikai -2 (49:51). Šo sekmīgo komandas uzbrukumu pabeidz Ķuze un esam panākuši neizšķirtu (51:51). Sākās abpusēji sekmīgs uzbrukums abām komandām un pēc Jurevičus vēl viena trejača atkal neizšķirts 56:56. Kā vēlāk izrādījās, tallinieši pie punktiem netiek pat vairāk kā divarpus minūšu laikā, bet liepājniekiem sekmīgi ir Jakubauskis no tālās distances, Bomis, realizējot vienu no diviem sodiņiem, bet pēdējos punktus spēlē gūst piecpadsmitgadīgais Jurevičus no soda metienu līnijas un otrā uzvara divās spēlēs mūsējiem! Iespaidīgi individuālie rādītāji diviem mūsējiem: Salmiņam 16 punkti, 10 atlēkušās bumbas un 5 rezultatīvas piespēles, bet Jurevičum 13 minūtēs 11 punkti un 7 bumbas zem groziem.
Sestdien mūsējie tikās ar mājiniekiem “Tallinas Kalev” komandu. Spēle iesākās pagalam slikti, pirmo ceturtdaļu zaudējot ar -9 (14:23), bet puslaikā mūsējiem jau divreiz mazāk punktu kā pretiniekiem (21:42)! Iespējams, ka tallinieši jau svinēja uzvaru, bet, vēju pilsētas puikas nebija gatavi šo spēli tik vienkārši atdot. No šī lielā deficīta trešajā ceturtdaļā izdodas atspēlēt 7 punktus un pirms noslēdzošās ceturtdaļas rezultāts 36:50. Vēl pēc divām spēles minūtēm starpība saglabājas iepriekšējā (41:55), bet tad Roberts Ķuze ar lielisku “slam dunk” pamodina mūsējos. Bomis iemet vienu no diviem sodiņiem, Matisons realizē divpunktnieku un arī vienu no diviem soda metieniem un -10 (47:57). Tallinieši iemet “divīti”, bet mūsējiem Jakubauskis, Ķuze un Matisons pa trejačiem (56:59), kad vēl jāspēlē pusotra minūte. Diemžēl, pārāk sapriecājās mūsu puiši, ielaižot ātri mājinieku “slam dunk”, pašiem kļūda piespēlē, neprecīzi, mazliet sasteigti metieni un šoreiz zaudējums ar 56:61. Šajā spēlē veselības dēļ nepiedalījās Artūrs Niedra, bet rezultatīvākie mūsu komandā bija Salmiņš un Matisons, katram gūstot pa 15 ačiem.
Laikam pārāk daudz spēka tika atstāts dienas pirmajā spēlē, jo otrajā mačā pret citu Igaunijas komandu un vienu no šī turnīra līdervienībām spēle neizdevās. “Keila BS” uzvarai pamatus ielika pirmajās trijās ceturtdaļās, uzvarot, attiecīgi 18:5; 16:7; 14:13, bet mūsu puišiem tikai mazs mierinājums uzvara ceturtajā ceturtdaļā ar +1 (10:9), bet summā pamatīgs zaudējums ar 35:57. Arī šajā spēlē nevarēja piedalīties Artūrs Niedra, bet spēles sākumā tika “izslēgts” mūsu centra spēlētājs Nikita Rozdobudko, jau mača trešajā minūtē gūstot uzacs savainojumu, ka spēli nevarēja turpināt (Nikitam tika pat piecas šuves virs acs). Šajā spēlē ļoti pārliecinošs atkal izskatījās Pēteris Salmiņš, kuram 12 punkti, 15 atlēkušās bumbas un 2 bloķēti metieni.
Svētdien, turnīra noslēdzošajā dienā, pret Dānijas “Sandvika BKK” jau cits “kritušais” mūsējiem, spēlē nevarēja piedalīties Kārlis Šenbergs, un, joprojām, arī Nikita Rozdobudko, bet savu gribasspēku parādīja Artūrs Niedra, kurš vienu dienu izlaižot, tomēr bija apņēmīgs palīdzēt savai komandai. Kā jau ne pirmo reizi šajā turnīrā, iesākums liepājniekiem neizdevās, pēc pirmajām astoņām minūtēm esam iedzinējos ar -11 (8:19). Otrajā ceturtdaļā četrus punktus izdodas atspēlēt, bet, joprojām puslaikā ejot deficīts (22:29). Trešajā ceturtdaļā jau spēle rit ļoti līdzīgi, nevienai no komandām neizdodas vērā ņemams izrāviens, un pirms ceturtās ceturtdaļas rezultāts mūsējiem nelabvēlīgs (39:45). Par atspēlēšanos šoreiz pirmajās sešās minūtēs šajā ceturtdaļā nekas neliecināja, gluži pretēji, pēc tām esam jau ar 10 punktu deficītu (41:51). Pēteris Salmiņš ievada šo atspēlēšanos, realizējot divus sodiņus, un, kad līdz spēles beigām ir tikai pusotra minūte spēli savās rokās ņem Artūrs Niedra un Gustavs Jakubauskis. Niedra bloķē dāņu spēlētāju, Matisons izcīna atlēkušo bumbu un Jakubauskis ir precīzs no tālās distances (46:51). Niedra pārtver pretinieku piespēli un Jakubauskis iemet vēl vienu trejaci (49:51). Seko neprecīzs “Sandvika” metiens, atlēkušā bumba mūsējiem, bet minūtes pārtraukums. Pēc tā nesportisko piezīmi saņem Dānijas spēlētājs Grevskots, nosūtot uz soda metienu līnijas “karsto” Jakubauski, kurš ir nekļūdīgs abos metienos un neizšķirts (51:51). Diemžēl, mūsu uzbrukums nav precīzs un seko papildlaiks. Tajā īstenu cīnītāju raksturu atkal nodemonstrē mūsu puiši. Pēc neprecīzā Salmiņa metiena, bumbu pie pretinieku groza izcīna Ķuze, pret kuru tiek fiksēts pārkāpums un seko divi precīzi soda metieni, izvirzot vadībā liepājniekus (53:51). Pēc abpusēji neprecīziem abu komandu uzbrukumiem Artūrs Niedra atkal atgādina par sevi. Vispirms viņš ir precīzs no pustālās distances, bet pēc tam izprovocē pretiniekus uz pārkāpumu un realizē divus sodiņus (57:51). Seko atkal abu komandu vairākas kļūdas metienos, līdz 2 no 4 soda metieniem iemet Matisons un jau +8 mūsējiem (59:51). Sākoties pēdējai papildlaika minūtei Salmiņš ir precīzs abos soda metienos (61:51), un tikai pašā spēles izskaņā Dānijas komanda beidzot pārtrauc liepājnieku izrāvienu rezultātā, kurš ir jau 20-0, skaitot kopš pamatlaika 41:51, iemetot divus soda metienus un fiksējot spēles gala iznākumu. Trešo uzvaru piecās spēlēs izcīna mūsējie, šoreiz uzvarot ar 61:53. Šajā spēlē mūsējiem rezultatīvākie ir Salmiņš ar 15 punktiem, Jakubauskis ar 12 punktiem, Matisons ar 11 ačiem un Ķuze ar 9 punktiem un 14! atlēkušajām bumbām. Šajā posmā 1.vietā ierindojās Tallinas “Kalev” ar perfekto 5-0, bet otrajā vietā citi Kurzemnieki – “Ventspils” ar 3-2. Trešajā un ceturtajā vietā, attiecīgi Jugla un Keila, bet mūsu komanda ar šo pašu 3-2 finišēja kā piektie. Jāpiezīmē, ka šajās cīņās mūsu komandu veda Vairis Pusaudzis. Sezonas kopvērtējumā mūsu juniori ierindojās 10.vietā 17 komandu konkurencē ar 5 uzvarām 14 spēlēs.
Piektdien, 06.martā, mūsu juniori aizvadīs pēdējo spēli “Ramirent LBL-2” turnīra regulārajā sezonā viesos tiekoties ar “Kandava/Anzāģe” komandu, kura Rietumu grupā ir 6.vietā ar 11 uzvarām 19 spēlēs. Mūsu komanda BK “Liepāja/LSSS” ir garantējusi dalību izslēgšanas spēlēs neatkarīgi no piektdienas spēles rezultāta, jo ar 5 uzvarām ir nodrošinājusi 8.vietu un aiz sevis ir atstājusi “A.Kraukļa/VEF” ar 4 uzvarām 20 spēlēs. Pirmajā tikšanās reizē 10.decembrī Liepājā mūsu puiši piekāpās kandaviešiem ar rezultātu 69:115. Cerēsim, ka rūdījums aizvadītajā EYBL posmā un vairākiem puišiem gūtā pieredze “PafBet Latvijas – Igaunijas Līgas” spēlēs būs devis vajadzīgo pieredzi šai cīņai, kura noteikti būs laba gatavošanās gaidāmajām izslēgšanas spēlēm.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *