Gromovs lielisks, Krastiņš izrauj uzvaru pār Ventspili

Šodien trešo pārbaudes spēli pirms gaidāmās sezonas aizvadīja BK “Liepāja”, kas Ventspilī saistošā spēlē ar vairākām vadības maiņām izcīnīja uzvaru ar 71:69, kad līdz ar spēles beigu sirēnu metienu no tuvas distances realizēja Roberts Krastiņš.

Šajā spēlē mūsu komandā nelielu savainojumu dēļ nevarēja palīdzēt divi no sekmīgākajiem vīriem iepriekšējās pārbaudes spēlēs Sīpoliņš (pret Pērnavu 15 punkti un 18 atlēkušās bumbas) un Bērziņš (pret Pērnavu 18 un 22 punkti), bet pirmo reizi BK “Liepāja” sastāvā laukumā devās centra spēlētājs Iļja Gromovs. Bez Iļjas spēli mūsējie iesāka ar Birkānu, Geku, Krastiņu un Šnipki. Tikai spēles 3.minūtē tika atklāts spēles rezultāts, kad vienu no diviem soda metieniem realizēja Artūrs Ausējs, bet mūsu komanda atbildēja ar izspēlētu sadarbību, kad bumbu grozā trieca Iļja Gromovs (2:1). Pēc mirkļa precīzs bija arī Šnipke, bet uz mājnieka Vitoļska pustālo metienu Birkāns atbildēja ar precīzu tālmetienu un liepājniekiem +4 (7:3). Sekmīgi nospēlējot Randlam, Medisam un Šeļakovam mājnieki atguva vadību (10:9), Birkāns vēlreiz izvirzīja vadībā mūsējos (11:10), bet mazliet sekmīgāk pirmās ceturdaļas beigas aizvadīja ventspilnieki un ar minimālu pārsvaru (16:15) noslēdzās pirmā desmit minūte. Šajā laikā Dāvis Geks pamanījās pārtvert jau trīs ventspilnieku piespēles, Krastiņš atdeva trīs rezultatīvas piespēles, bet Birkāna kontā septiņi punkti.

Otrajā ceturdaļā ventspilnieki ieguva trīs punktu pārsvaru (20:17 un 22:19), bet kārtējo reizi mūsu komanda atbildēja ar savu ofensīvu un pēc Ozoliņa metiena no groza apakšas un sekmīgi spēlē iegājušā Kārļa Šenberga tālmetiena jau vadībā liepājnieki (24:22). Turpinājumā abas komandas vairākkārt izvirzījās vadībā, līdz puslaika pēdējo grozu ar āķa metienu gūstot Iļjam Gromovam puslaiks noslēdzās pie draudzīga neizšķirta 35:35. Mūsu komandai spēles pirmajā daļā no tālās distances pa galam nesekmējās, realizēti tikai 2 no 9 metieniem, un, lai arī zaudēta cīņa zem groziem (19/25), taču divreiz vairāk pārtvertu piespēļu (6 pret 3), mazāk kļūdu (6 pret 8) un labāks metienu realizācijas procents no tuvās distances izlīdzināja svaru kausus. Pirmajā puslaikā Birkāns bija jau atzīmējies ar 10 punktiem, bet Iļjam pa 9 punktiem un atlēkušajām bumbām.

Otrā puslaika sākumā abu komandu centri atzīmējās ar bumbu triecieniem no augšas, vispirms sekmīgs bija Šeļakovs, bet uzreiz pēc tam neprecīzo liepājnieku uzbrukumu ar triecienu grozā noslēdz Gromovs. Arī šajā ceturdaļā cīņa ritēja punkts punktā līdz rezultātam 45:42, kad Dāvis Geks realizēja tālmetienu. Sekoja 6-0 ventspilnieku izrāviens. Vispirms vienu no diviem sodiņiem realizēja lietuvietis Kvedarvaičius, sekoja Vitoļska pustālais metiens, nesportiskā piezīme Vuciņam par ko mājnieki sodīja mūsu komandu ar diviem precīziem soda metieniem, kam pievienoja vēl vienu mirkli vēlāk (48:45). Uz šo mini izrāvienu liepājnieki pretī lika 7-0, kuru iesāka Ozoliņš, ātro uzbrukumu noslēdza Birkāns, Gromovs ar iespaidīgu bumbas triecienu un Šenbergs no tālās distances un pie 54:48 Gints Fogels sauca malā savējos uz minūtes pārtraukumu. Līdz trešās ceturtdaļas beigām tikai ventspilnieki tikai pie diviem punktiem, sekmīgi pie mūsu groza bumbu izcīnot Ralfam Lācim un raidot to liepājnieku grozā arī tika gūtu pēdējie punkti šajā desmitminūtē, kuru ar +4 vadību noslēdza BK “Liepāja” (54:50).

Noslēdzošās ceturtdaļas sākumā Ausējs guva četrus punktus no groza tuvuma un kārtējais neizšķirts (54:54). Ventspilnieki ar to neapstājās, Randla tālmetiens un cita amerikāņa Kofija metiens no groza apakšas mājniekiem dod jau +5 uz tablo un 9-0 izrāvienu. To ar tālmetienu aptur Geks (57:59). Lai arī nelielu vadību mājnieki saglabā vēl dažas minūtes, ar Krastiņa metienu no tuvas distances spēlē fiksēts kārtējais neizšķirts (63:63), kad līdz spēles beigām atlicis ko spēlēt 4:12. Sākas kārtējās “šūpoles” spēles rezultātā, kad pēc katra sekmīgā uzbrukuma notiek vadības maiņa. Šajā laika posmā vienu no diviem soda metieniem iemet Gromovs, Vitoļskis atbild ar metienu no groza apakšas, Birkāns ir precīzs ātrā pārejā, bet Šeļakovs no groza apakšas atkal izvirza vadībā mājniekus (67:66). Abas komanda apmainās ar neprecīziem metieniem līdz Birkāns no tālās izvirza vadībā mūsējos (69:67). Kad līdz pamatlaika beigām ir 14 sekundes pēc Birkāna pārkāpuma seko minūtes pārtraukums ventspilniekiem. Pēc tā sekmīgs no pustālās distances ir veiksmīgi spēlējošais Vitoļskis (69:69), bet pirms spēles noslēdzošajām 10 sekundēm minūtes pārtraukumu izmanto arī mūsu komandas galvenais treneris Artūrs Visockis – Rubenis. Liepājnieku uzbrukums noslēdzas ar Adriana Šnipkes tālmetiena, kas grozā nekrīt, taču īstajā vietā ir Roberts Krastiņš, kurš izcīna bumbu uzbrukumā un spēj to raidīt grozā no tuvas distances un atskanot spēles beigu sirēnai, bumba izkrīt cauri tīkliņam – liepājniekiem otrā uzvara trijās pārbaudes spēlēs, šoreiz ar 71:69 pārspēta BK “Ventspils” viesos.

Šajā spēlē ar iespaidīgu “double-double” izcēlās Iļja Gromovs, kuram 18 punkti, 23! atlēkušās bumbas un viens bloķēts metiens, tik pat punkti arī Renāram Birkānam, kuram arī 7 rezultatīvas piespēles, Gekam 10 punkti, 4 pārtvertas bumbas un 5 izcīnītas bumbas pie groziem, Kārlis Šenbergs guva 6 punktus, bet uzvaras metiena autoram Krastiņam 5 punkti, 3 atlēkušās bumbas un 4 rezultatīvas piespēles. Mājnieku rindās 11 punkti Krisam Kofijam, citi divi leģionāri Randls un Kvedaravičus kā arī Ralfs Lācis guva pa 9 punktiem. Spēlē tika fiksētas 24 vadības maiņas un 13 neizšķirti, kas apliecina, ka ļoti interesanta varētu būt arī abu komandu nākošā tikšanās reize, kad sezonas pirmajā oficiālajā spēlē BK “Liepāja” uzņems BK “Ventspils” 3.oktobrī pulksten 14:00 Liepājas Olimpiskajā centrā.

Nākošo pārbaudes spēli mūsu komanda aizvadīs trešdien, 16.septembrī pulksten 19:00 savā laukumā uzņemot Lietuvas otrās līgas komandu no Klaipēdas “Neptunas – Akvaservis”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *