Nedēļas nogalē visām trim komandām spēles par uzvaru

Šajā nedēļas nogalē visas trīs mūsu Kluba komandas aizvadīs spēles savos čempionātos, junioriem savā laukumā, bet dāmām un kungiem mači Rīgā. Visas trīs komandas dosies cīņā par pirmajām uzvarām šajā sezonā!

 

Sestdien, 10.oktobrī, kā pirmie laukumā dosies mūsu juniori, kuri savā laukumā, aizvadot pirmo spēli Liepājas Olimpiskajā centrā, pulksten 17:30 “Ramirent NBL” (iepriekš turnīra nosaukums bija “Ramirent LBL-2”) turnīra Rietumu grupas spēlē uzņems “Bauskas” komandu. BK “Liepāja/LSSS” jau aizvadījusi trīs oficiālās spēles šajā sezonā, divas no tām “Latvijas Kausa” izcīņā, bet kā pēdējo aizvadītās nedēļas nogalē viesos “Ramirent NBL” turnīra spēlē tiekoties ar spēcīgo BK “Saldus”, kam piekāpās ar 65:114. Lai arī kausa izcīņā uzvaras pret Iecavas “Dartiju” tika dalītas uz pusēm, viesos zaudējot ar 53:77 mūsu juniori noslēdza cīņas “Latvijas Kausā”, jo divu spēļu summā iecavnieki bija pārāki ar +11. Vienīgā “Ramirent NBL” spēle noteikti nav mēraukla, lai spriestu par mūsu komandas spēku, jo saldenieki ir ļoti pieredzējusi komanda, kas šosezon ir pastiprinājusi sastāvu ar augstākajā līmenī rūdījumu guvušajiem basketbolistiem kā Kārlis Apsītis (1992.g., iepriekš BK “Ogre”, nedaudz “Betsafe/Liepāja” un “Pieno Žvaigždes”, BK “Valmiera”, BK “Barons” un BA “Turība”), Rendijs Feikners (1996.g., iepriekš divas sezonas “Latvijas Universitātē” un pirms tam “LMT Akadēmijā”), Armands Berķis (2000.g., iepriekš Spānijas pēc spēka otrajā līgā, viena sezona “Betsafe/Liepāja”) un jau trešo sezonu sastāvā ir enerģiskais Dāvis Gūtmanis (1997.g., BK “Ventspils”, Jūrmala/Fēnikss”, “Latvijas Universitāte”, BK “Jēkabpils” un pirms tam divas sezonas BK “Saldus”). Pirms šīs sezonas BK “Saldus” pārstāvji kā vienu no nākotnes mērķiem minēja atgriešanos Latvijas Basketbola Līgas pirmajā divīzijā (LBL1). Mūsu sestdienas pretinieki ir noteikti tā komanda, kuru jācenšas pārspēt, lai arī sestdienas spēlei sastāvs mūsējiem ne tuvu nav optimālais. Savainojumā iedzīvojušies vairāki spēlētāji, kā Adrians Šnipke (stresa lūzums), Kristofers Pūlītis (lauzta roka), Artūrs Valtmanis (acs savainojums) tā arī svarīgās pirmās komandas spēles dēļ, kas svētdien notiks Rīgā, šajā spēlē nevarēs palīdzēt Dāvids Ozoliņš. “Bauskas” komandai gaidāmā spēle būs pirmā šajā sezonā, tāpēc spēku samērus varam tikai nojaust, par pamatu ņemot iepriekšējās sezonas rezultātus. Tad mūsu komandai izdevās pārspēt “Bauska/Mēmele” vienību abās savstarpējās spēlēs (Bauskā ar 72:57, bet Liepājā ar 93:85). Baušķenieku sastāvā ir ne mazums pieredzējušu spēlētāju, tāpēc spēle nesolās būt viegla. Atgādināsim, ka ievērojot “Covid-19” valstī noteiktos ierobežojumus, lūdzam skatītājus lietot sejas maskas kā arī ievērot distancēšanos skatītāju tribīnē.

Pusstundu vēlāk, bet Rīgā “Rīdzenes” zālē, mūsu dāmas SBK “Liepāja/LSSS” aizvadīs otro šīs sezonas oficiālo spēli “Douglas BBL” turnīra ietvaros tiekoties ar BJBS “Rīga” vienību, kura pārstāvēta ar gados ļoti jaunu sastāvu, taču ļoti pieredzējušu treneru vadīta. Komandas galvenais treneris ir Ainārs Čukste, kuram asistē Aigars Nerips. Abi kungi kopā ir strādājuši gan “TTT Rīga”, gan bijuši vairāku kadetu un junioru izlasēs. Rīdzinieču viena no galvenajām līderēm ir liepājniece Paula Kļeščova, kurai gan vienīgajā šīs sezonas spēlē pret “LU” izdevās tikt tikai pie 7 punktiem. Gan mūsu meitenes, gan rīdzinieces pirmajās sezonu spēlēs piedzīvoja smagus zaudējumus. Ja liepājniecēm spēki bija jāsamēro ar Baltijas smagsvaru “TTT Rīga” (zaudējums ar 46:101, pēc pirmā puslaika 28:41), tad BJBS “Rīga” cieta zaudējumu pret šosezon atjaunoto “Latvijas Universitātes” komandu ar 51:86. Rītdienas spēlē pirmo reizi mūsu komandā laukumā dosies arī vienīgā leģionāre – spēka uzbrucēja Lidija Riversa, kas Liepājā ir pavadījusi 10 dienas pašizolācijā, un šajā nedēļā jau ir kopā ar komandu treniņos. Spēles sākums pulksten 18:00 un šai spēlei sekot līdzi varēs arī LBS Youtube kanālā: https://www.youtube.com/results?search_query=douglas+bbl

Svētdien, 11.oktobrī otro reizi šajā nedēļā BK “Liepāja” aizvadīs “PafBet Latvijas – Igaunijas Līgas” spēli un arī šoreiz spēle notiks “Elektrum Olimpiskajā centrā”, kur pretiniekos būs cita galvaspilsētas komanda – “Latvijas Universitāte”. Abām vienībām pagaidām pie uzvarām nav izdevies tikt, tāpēc spēle solās būt īpaši saspringta. Studenti pirmajā spēlē savā laukumā piekāpās “Valmiera Glass/VIA” komandai ar rezultātu 70:85, taču šīs nedēļas izbraukuma spēlē Ventspilī, “LU” bija daudz rezultatīvāki uzbrukumā un, saglabājot intrigu par spēles uzvarētāju līdz spēles beigām, tikai pašā mača galotnē piekāpās BK “Ventspils” ar rezultātu 85:91. Arī mūsu komanda pie uzvarām aizvadītajās divās spēlēs nav tikusi, pirmajā spēlē burtiski spēles izskaņā izlaižot uzvaru no rokām, kad 3,3 sekundes līdz pamatlaika beigām uzvaras metienu realizēja Artūrs Ausējs, izcīnot BK “Ventspils” uzvaru ar viena punkta pārsvaru, bet otrajā šīs sezonas spēlē jau šo trešdien, “Elektrum Olimpiskajā centrā” mūsu komandas pretinieki, pašreizējie Latvijas čempioni BK “VEF Rīga”, bija pārāki pār mūsu vienību ar 104:63. Tādējādi mūsu komandai gaidāmā spēle būs trešā iespēja šosezon tikt pie pirmā panākuma. Zināms, ka arī šajā spēlē mūsu vienībai nevarēs palīdzēt bijušais students Adrians Šnipke, kas joprojām atlabst no kājas savainojuma, taču pēdējo sezonu “LU” komandas līderis Renārs Birkāns būs ierindā pret “Latvijas Universitāti” šo svētdien. Arī pretinieku rindās ir Liepājas pusē zināmi spēlētāji, kā Anrijs Miška, kurš tieši no BK “Liepāja” pārgāja uz “LU” pagājušā gada decembrī, Nikolajs Zotovs, kurš pirms vienas sezonas BK “Ogre” rindās ir pamata saspēles vadītājs studentu rindās, kā arī liepājnieks Uvis Vārna, kurš gan pagaidām vēl nav debitējis studentu rindās. Līdzšinējās divās sezonās visās četrās aizvadītajās spēlēs starp “Latvijas Universitātes” un BK “Liepāja” pie uzvarām ir tikuši tikai studenti. Ir laiks šo situāciju mainīt. Spēle “Elektrum OC” sāksies pulksten 17:30 un tai līdzi varēs sekot Youtube kanālā: https://www.youtube.com/channel/UCg6hLhhgvJePwoiFY_f0zzw

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *