Atvadu spēlē pirms ilgstošās pauzes zaudējums pieredzes bagātajiem “RSU”

Vakar mūsu juniori BK “Liepāja/LSSS” savā laukumā uzņēma “RSU” komandu, un, pirms gaidāmās ilgstošās pauzes, piedzīvoja zaudējumu ar 69:85.

 

Šo spēli visi sagaidīja ar dalītām jūtām, jo dienu pirms tam tapa zināms, ka līdz 16.oktobrim paredzētās “Ramirent NBL” spēles notiks pēc plānotā spēļu kalendāra, taču pārējās spēles jau no 16.oktobra, kā arī “Latvijas Kausa” izcīņas mači uz laiku līdz 6.novembrim tiek atceltas. Tas, protams, ir ļoti savādi, kad sezonas ievadā rodas šāda pauze sezonas pašā ievadā. Savukārt, abas komandas uz šo spēli devās ar noskaņojumu par “uzvaru”, jo mūsu pretinieki “RSU” puiši aizvadītajās divās spēlēs līdz vakardienai pie uzvarām nebija tikuši (zaudējums 79:95 pret “Kandava/Anzāģe” un ar 84:100 pret BK “Jelgava”, un uzvaras garšu vēlējās beidzot izbaudīt, turpretī, mūsu komanda iepriekšējā spēlē savā laukumā 10.oktobrī izcīnīja pirmo panākumu šajā turnīrā ar 84:78 pār “Bauskas” vienību.

Spēli komandas sāka sekojošos sastāvos: “RSU” Edgars Lācis (22 gadi), Kristaps Jurjāns (31 gads), Robertu Žubuli (24 gadi), Ginteru Blumbergu (22 gadi) un Rihardu Ginteru (27 gadi), BK “Liepāja/LSSS” Raimonds Čudars (18 gadi), Valteru Vuciņu (19 gadi), Dāvidu Ozoliņu (22 gadi), Kārli Šenbergu (18 gadi) un Gustavu Jakubauski (17 gadi). Pirmo grozu spēlē guva mūsējie, kad pie diviem punktiem ar pārkāpumu tika Čudars. Pēc nerealizētā soda metiena, jau viesi noorganizēja ofensīvu pie mūsu groza, kad vairākkārtīgi izcīnot atlēkušo bumbu pie liepājnieku groza ar atkārtotiem metieniem un soda metieniem ar 3:2 vadībā izvirzījās viesi. Valters Vuciņš vēlreiz izvirzīja vadībā mūsu komandu, bet kopš rezultāta 4:3 vadībā atradās tikai “RSU” komanda un pēc nesportiskās piezīmes Vuciņam, pie viesu vadības 11:6 Krists Pīternieks sauca mūsu komandu uz apspriedi. Pēc tās viesi pievienoja vēl četrus punktus, bet Vuciņš atbildēja ar tālmetienu (9:15). Šādi arī turpinājās pirmā ceturtdaļa, kad ik uz diviem viesu sekmīgajiem uzbrukumiem mūsu komanda pretī lika vienu, ceturtdaļai noslēdzoties ar mūsu komandas 9 punktu deficītu 16:25.

Otrās ceturtdaļas sākumā viesi guva sešus bezatbildes punktus (četri soda metieni un viens no tuvās distances) līdz Šenbergs realizēja savu tālmetienu (19:31). Ļoti rezultatīvi turpināja spēlēt viesi ar vairākām atkārtotām iespējām tiekot pie labām groza gūšanas situācijām vai soda metieniem un tā pēc kārtējā viesu divpunktnieka rezultāta starpība sasniedza jau 20 punktus (26:46). Ralfs Frāms realizēja tālmetienu, Šenbergs ar ātru pretuzbrukumu tiek pie diviem punktiem, bet Čudars ar tālmetienu sadeldēja starpību līdz -12 (34:46), bet ceturtdaļa noslēdzās ar 35:48. Pirmā puslaika statistika apliecina spēles ritējumu: viesiem 31 atlēkusī bumba pret 19 mūsu komandai, no tām viesiem 12 pie liepājnieku groza, bloķētajos metienos 4 pret 1 vadībā “RSU”, soda metienu attiecība 21 pret 8 arī par labu viesiem un piezīmju attiecība 16 piezīmes mūsējiem, kamēr studenti sodīti tikai ar 8 pārkāpumiem.

Trešās ceturtdaļas sākumā pēc Jakubauska tālmetiena un Vuciņa precīzā divpunktieka “RSU” pārsvars vairs tikai 8 punkti (40:48), taču viesiem gūstot piecus punktus pēc kārtas pavisam īsā brīdī rezultāta starpība ir virs 10 punktiem un vairs šajā spēlē to samazināt neizdodas. Spēle šajā ceturtdaļā turpinās līdzvērtīgi ar nelielu viesu pārsvaru, pēc trešās ceturtdaļas uz tablo 50:65.

Spēles noslēdzošā ceturtdaļa sākās ar Dāvida Ozoliņa piekto personisko piezīmi un viesu diviem punktiem, bet pēc Žubuļa “slam dunk” jau minūtes pārtraukumu ir spiests atkal pieprasīt Krists Pīternieks (50:69), kad vēl nav aizvadīta pirmā ceturtdaļas minūte. Pēc tās efektīgu bumbas triecienu grozā no augšas izpilda Raivo Cālītis. Viesi turpinājumā iegūst arī 27 punktu pārsvaru, taču ar lielāku iedvesmu atlikušo spēles daļu aizvada mūsu komanda, ar skaistām individuālām darbībām izceļoties Valteram Vuciņam, kurš realizējot vienu no diviem soda metieniem arī fiksē spēles gala rezultātu, mūsu komandai zaudējums pieredzējušiem “RSU” studentiem ar 69:85.

Daudzveidīgu uzbrukuma arsenālu uzbrukumā apliecināja Valters Vuciņš, kuram 23 punkti, 4 atlēkušās bumbas, 4 rezultatīvas piespēles, bet, diemžēl, arī 6 kļūdas. Pa 13 punktiem guva Raimonds Čudars un Kārlis Šenbergs. Viesu komandā rezultatīvākais šajā spēlē bija Roberts Žubulis, kuram 25 punkti un 11 atlēkušās bumbas.

Par nākošajām spēlēm pagaidām skaidrības nav, taču ceram, ka pēc 6.novembra turnīrs atsāksies. Sekojiet informācijai mūsu mājas lapā un sociālajos kontos.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *