Novājinātā sastāvā BK “Ventspili” viesos apspēlēt neizdodas

Piektdien, 30.oktobrī, ar spēli viesos sākās otrais Latvijas klubu spēļu aplis šajā savādajā “PafBet Latvijas – Igaunijas Līgā”, un, vienlaicīgi, arī noslēdzās mūsu komandas izbraukumu spēļu maratons, turpmāk gaidāmas četras mājas spēles pēc kārtas. Nepiedaloties četriem no komandas vadošajiem spēlētājiem, spēka pietrūka un zaudējums pret BK “Ventspils” ar 64:73.

 

Ja sezonas pirmajā spēlē pret Kurzemes titulēto komandu BK “Liepāja” devās ar tikai vienu domu, iesākt sezonu ar uzvaru (zaudējums pēdējās sekundēs ar 91:92), tad uz atbildes spēli jau devāmies ne tajā labākajā noskaņojumā, jo burtiski katrā pēdējā dienā pirms 30.oktobra spēles nepatīkami jaunumi bija mūsu komandā. Šajā sezonā oficiālajā spēlē joprojām nav piedalījies Adrians Šnipke, uz 24.oktobra spēli komandai nevarēja palīdzēt Roberts Blumbergs un arī šai spēlei savā dzimtajā Ventspilī Roberts vēl nebija gatavs, seno savainojumu atsvaidzināja Dāvids Ozoliņš, bet dažādu komplikāciju rezultātā arī komandas pamata saspēles vadītājs Renārs Birkāns “izkrita” dažas dienas pirms spēles. Arī Valters Vuciņš kā otrs spēles organizētājs pēc 10 dienu pašizolācijas atrodoties mājās, nebija ne tuvu savai sportiskajai formai. Lai cīnītos par uzvaru pret BK “Ventspils” pie tam izbraukumā mūsu komandai ir jābūt tuvu savai optimālajai formai, taču šoreiz viss sagriezās kājām gaisā.

Neskatoties uz šīm veselības likstām, komanda devās uz Kurzemes ziemeļiem apliecināt to, ka ar BK “Liepāja” jārēķinās jebkurai komandai un uzvaru dāvināt pieredzējušiem ventspilniekiem mūsējie negrasās.

Spēli iesākām ar Martu Ozolinkeviču saspēles vadītāja pozīcijā, Dāvi Geku, Robertu Krastiņu, Gunti Sīpoliņu un Iļju Gromovu, bet mājinieki laukumā sūtīja Kameronu Randlu, Artūru Ausēju, Kristiānu Šulcu, Kristoferu Kofiju un Andreju Šeļakovu. Ginta Fogela sarūpētais pārsteigums mūsu komandai nostrādāja, proti, jau starta pieciniekā devās Kristiāns Šulcs, kurš līdz šai spēlei ventspilnieku sastāvā bija devies vien trīs spēlēm no piecām, vidēji pavadot tikai mazliet vairāk par 5 minūtēm un gūstot vidēji 1,7 punktus, jeb summā 4 ačus trijās spēlēs summā. Spēles rezultātu no tālās distances atklāja tieši Šulcs (3:0), uz ko mūsējie atbildēja ar Gunta Sīpoliņa precīzu metienu no groza apakšas (2:3). Apmainoties ar neprecīziem uzbrukumiem abām komandām, pēc mirkļa Artūrs Ausējs realizēja vēl vienu tālmetienu ventspilniekiem, bet pēc pusotras minūtes vēlreiz no groza apakšas precīzs ir Sīpoliņš (4:6). Šulcs jau otro reizi realizē tālmetienu, bet tad rezultāts “iestrēgst” uz divām minūtēm, kad šo pauzi pārtrauc Ausējs no tuvas distances un pie 4:11 mūsu komandas galvenais treneris pieprasa minūtes pārtraukumu. Ar Gromova četriem punktiem rezultāta starpība tiek sadeldēta (8:11), Šulcs triec bumbu grozā no augšas, bet arī Gromovs vēlreiz ir precīzs un arī pēdējā šīs ceturtdaļas uzbrukumā mūsu komandai izdodas tikt pie punktiem, kad individuālo meistarību nodemonstrē Roberts Bērziņš (12:13).

Otrās ceturtdaļas pirmajā uzbrukumā Bērziņš jau iegūst minimālu pārsvaru BK “Liepāja”, bet jau 11 punktu šīs ceturtdaļas otrajā minūtē gūst Šulcs, šorezi atkal esot precīzam no tālās distances (16:14). Ozolinkevičs panāk neizšķirtu ar soda metieniem, bet Mediss ar Ausēju realizējot pa tālmetieniem piespiež mūsējos atkal doties apspriedē (22:16). Pēc minūtes pārtraukuma mājinieku centrs Ralfs Lācis ir precīzs no groza apakšas, bet Bērziņš triec bumbu BK “Ventspils” grozā (18:24). Mediss ar gromovu apmainās ar precīziem divpunktniekiem, bet Kofijs panāk atkal 8 punktu pārsvaru (28:20). Pēc Ozolinkeviča tālmetiena mājiniekiem izdodas panākt lielāko pārsvaru spēlē, pie punktiem tiekot Kofijam no soda metienu līnijas un Randlam iemetot ne to vieglāko pustālo metienu. Gromovs norībina OC Ventspils grozu pēc lieliskas Sīpoliņa piespēles (25:32) un jau minūtes pārtraukumu pieprasa Gints Fogels. Šeļakova nesportiskā piezīme dod mūsu komandai soda metienus un uzbrukumu. Mūsu slaidie spēlētāji situāciju izmanto, abus sodiņus realizējot Iļjam Gromovam, bet no spēles precīzi met Sīpoliņš un uz tablo 29:32, kad līdz spēles puslaikam 3:07. Randls pārtrauc mūsu komandas mini izrāvienu rezultātā (6-0), taču mājinieki netiek galā ar lieliski spēlējušo Iļju Gromovu, pret kuru jau kārtējais pārkāpums (spēlē kopumā 10 izprovocētas piezīmes) un Iļja no soda metienu līnijas met nekļūdīgi. Diemžēl Roberta Bērziņa kļūda puslaika galotnē pie pēdējā uzbrukuma ļauj tikt mājiniekiem, kuru viens no līderiem Randls realizē un pirmā spēles daļa noslēdzas ar 5 punktu pārsvaru BK “Ventspils” 36:31.

Trešā ceturtdaļa sākas ar kārtējo mūsu komandas kļūdu un Randla pustālo metienu (38:31). Lieliski par atlēkušajām bumbām cīnās Sīpoliņš, kurš ar atkārtotu BK “Liepāja” uzbrukumu tiek pie diviem punktiem. Ranlds ar Krastiņu apmainās ar groza guvumiem (35:40), pēcāk jau uz Randla pustālo metienu Iļja Gromovs atbild ar savu kārtējo divpunktnieku (37:42). Sīpoliņš pārtver Kofija piespēli un pārvērš to divos punktos, bet Roberts Bērziņš no groza apakšas gūst divus punktus panāk atkal minimālu deficītu (41:42). Mūsu komandai ir vairākas iespējas izvirzīties vadībā, taču bumba nekādi nekrīt grozā, savukārt, sekmīgi pēdējās epizodēs spēlējošais Randls trāpa tālmetienu (45:41). Sīpoliņš ir precīzs no groza apakšas, bet Gromovs triec bumbu grozā un atkal neizšķirts (45:45), kad līdz trešdaļas beigām mazliet vairāk par 3 minūtēm. Uzbrukumos nesekmējas nevienai no komandām, līdz īsā brīdī piecus punktus gūst Ausējs (no groza apakšas un no tālās distances) un pie -5 (45:50) minūtes pārtraukumu pieprasa mūsējie. Atlikušajā šīs ceturtdaļas laikā (1:37) pie punktiem tiek tikai mājinieki, kad divus soda metienus realizē Šeļakovs un pie 52:45 arī noslēdzas trešā ceturtdaļa.

Jau pirmajā ceturtdaļas uzbrukumā pārkāpums pret Ausēju dod Artūram iespēju izpildīt divus soda metienus, pēc kuriem ventspilnieku pārsvars uz tablo ir atkal 9 punkti (54:45). Mazliet vairāk kā minūtes laikā mūsu komanda atspēlē 6 punktus, kad precīzi uzbrūk Ozolinkevičs, Sīpoliņš un Gromovs (51:54). Mājinieku uzbrukums ir “iestrēdzis” un jau kārtējo pārtverto bumbu sekmīgā darbībā pārvērš Guntis Sīpoliņš. Diemžēl, no šīs situācijas, kad pēc nesportiskās piezīmes mūsu komandai pienācās divi soda metieni un uzbrukums, paņemam tikai vienu punktu (Sīpoliņš realizē pirmo sodiņu), bet Ozolinkevičs nav precīzs no pustālās distances. Ausējs iegūst “2+1” gājienu, sekmīgi spēlējušais Šulcs pēc ilgāka brīža ir precīzs no tuvas distances, bet Kofijs met precīzi, realizējot “alleyoop” un jau kārtējais 9 punktu pārsvars ventspilniekiem (61:52) un minūtes pārtraukums, kad jāspēlē 4 minūtes. Vairāk kā minūti neviena no komandām negūst punktus, līdz Šeļakovs realizē vienu no diviem soda metieniem un pirmo reizi BK “Ventspils” panāk 10 punktu pārsvaru (62:52). Geks ar Kofiju apmainās ar precīziem tālmetieniem, bet Vuciņš realizējot abus soda metienus panāk -8 (57:65). Kofijs iemet vienu sodiņu, Geks divus (59:66), bet uz Ausēja divpunktnieku Geks atbild ar trim (62:68), kad līdz spēles beigām mazāk par 3 minūtēm. Diemžēl tuvāk tikt neizdodas, jo mūsu kļūdu Randls pārvērš divos punktos. Līdz pamatlaika beigām 1:20 un vēl viens minūtes pārtraukums BK “Liepāja”. Pēc tā seko Kofija viens precīzs soda metiens un Gromova divītis (64:71). Kļūdas uzbrukumā un darbībā ar bumbu dod mājiniekiem ātru pāreju uzbrukumā, kuru cenšoties apturēt Sīpoliņam fiksē otro nesportisko piezīmi un, diemžēl, Guntim spēle ir jāpamet. Randls ar diviem precīziem soda metieniem gūst pēdējos punktus šajā spēlē, kurā ar 73:64 pārāki ir BK “Ventspils”.

Šajā mazrezultatīvajā spēlē abas komandas nevar lepoties ar metienu precizitāti, kur mūsu komandas 40% mājinieki ir spējuši realizēt pat 38% metienos no spēles, taču izteikti labāk no tālās distances ir sekmējies ventspilniekiem (mums 3 no 16, bet mājiniekiem 9 no 29). Soda metienos ir līdzīga statistika (mums 11/14, Ventspilij 12/15) kā arī cīņā par atlēkušajām bumbām (40 pret 41). Mūsu komandai ir daži ļoti labāki rādītāji, kā piespēlēs (17 pret 13) un bloķētajos metienos (5 pret 2), taču lielais kļūdu skaits, iespējams, šajā spēlē mūsu komandai maksāja cīņu par uzvaru (23 pret 17). Rezultatīvākie šajā spēlē bija mūsu garākie spēlētāji: Iļja Gromovs izcēlās ar kārtējo lielisko statistiku 22 punkti, 14 atlēkušās bumbas (4 uzbrukumā), 2 bloķēti metieni un 10 izprovocētas piezīmes, bet Guntis Sīpoliņš guva 15 punktus, no spēles garām aizmetot tikai 2 metienus, izcīnot 9 atl.bumbas (4 uzbrukumā), atdodot 2 rezultatīvas piespēles, divreiz pārtverot bumbu kā arī bloķējot 2 pretinieku metienus. Dāvis Geks un Roberts Bērziņš guva pa 8 punktiem katrs, Marts Ozolinkevičs pievienoja 7 punktus, liepājnieki Roberts Krastiņš un Valters Vuciņš tika pie diviem punktiem katrs.

Nākošo spēli mūsu komanda aizvadīs 4.novembrī pulksten 19:30, kad Liepājas Olimpiskajā centrā uzņems “VEF Rīga” komandu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *