Sestdien uzņemsim principiālo pretinieku – bez skatītājiem pulksten 14:00 pret “Valmiera Glass/ViA”

21.novembrī, jau otro sestdienu pēc kārtas pulksten 14:00 Liepājas Olimpiskajā centrā bez skatītāju klātbūtnes, BK “Liepāja” aizvadīs “PafBet Latvijas – Igaunijas Līgas” spēli, šoreiz pret “Valmiera Glass/ ViA”, kuru pirmajā aplī izdevās uzvarēt tikai ar divu punktu pārsvaru (17.oktobrī Valmierā 88:86).

Liepājnieki šo spēli sagaida ar patīkamām emocijām, jo nedēļu iepriekš savā laukumā pārliecinoši tika pārspēta “Latvijas Universitātes” komanda, pirmajā puslaikā ieliekot pamatus uzvarai (pēc 20 spēles minūtēm bijām vadībā ar 47:21), bet spēlē izcīnīts panākums ar 79:62. Kā otra labā ziņa ir tā, ka jau nedēļu iepriekš komandas rīcībā atgriezās divi savainojumu sadziedējušie spēlētāji (R.Blumbergs, D.Ozoliņš) un noteikti arī gaidāmajā sestdienas spēlē būs gatavi cīņai. Kā trešā labā ziņa ir tā, ka komanda ir pastiprinājusies arī tieši “garajā” galā ar vēl vienu spēlētāju, liepājniekiem uz divām sezonām ir pievienojies nepiekāpīgais Zigmārs Raimo. Pagājušajā nedēļā 23.dzimšanas dienu nosvinējušais Zigmārs ir madonietis, kurš iepriekšējās četras sezonas pavadīja Havaju universitātē, bet šo sezonu uzsāka latviešiem labi zināmajā Lietuvas komandā “Pieno Žvaigždes”, kur gan pie liela spēles laika netika.
Valmieras komanda, savukārt, pirms gaidāmās spēles Liepājā ir piedzīvojusi vienas spēles pārcelšanu “Covid-19” dēļ (bija paredzēta 6.novembrī Ogrē) un smagu zaudējumu savā laukumā 14.novembrī pret “VEF Rīga” ar 64:93. Savukārt, uzvara vidzemniekiem izcīnīta vēl pirms šiem notikumiem tieši pret neseno liepājnieku pretinieku Latvijas Universitāti. “Valmiera Glass/ViA” pārspēja “LU” 31.oktobrī savā laukumā ar 83:73.

Liepājas un Valmieras komandu savstarpējie dueļi ir ar senu vēsturi, kā nekā abas vienības bieži vien ir bijušas galvenās pretendentes uz Latvijas bronzas medaļu iegūšanu. Tā 2003.gadā, tieši “Valmieras Piens” kā 4.labākā komanda “atņēma” LBL bronzas medaļas liepājniekiem, sērijā triumfējot ar 3:1. Bet liepājnieki bieži ir “aizlikuši kāju priekšā” arī par favorītiem uzskatītajai “Valmierai” izslēgšanas spēlēs (2007., 2008.gadā). Diezin vai ir iespējams izsekot tieši izslēgšanas spēļu savstarpējai bilancei starp Liepājas un Valmieras komandām senākos laikos. Taču nesenā pagātnē varam gan. BK “Liepāja” iepriekšējās divās sezonās pret “Valmiera Glass/ViA” ir spēlējusi ar mainīgām sekmēm: 2018./19.gada sezonā abas uzvaras tika mūsējiem, taču pagājušajā sezonā abas reizes pārāki bija tieši vidzemnieki. Šajā sezonā, kurā tikšanās ar Valmieras komandu paredzētas vairāk kā divas reizes, pagaidām pie uzvaras vienīgajā aizvadītajā spēlē tika mūsu komanda, kura 17.oktobra spēlē Valmierā burtiski “izrāva” uzvaru jau zaudētā spēlē, jo vēl 4 minūtes līdz spēles beigām “Valmiera Glass/ViA” atradās itin drošā vadībā ar 10 punktu pārsvaru (81:71), bet liepājnieki veica 15-0 izrāvienu rezultātā un galotnē nekļūdīgi realizējot soda metienus uzvara jau tika BK “Liepāja” (88:86).

Šobrīd turnīra tabulā abas komandas atrodas līdzās, mūsu komanda ieņem 4.vietu ar 3 uzvarām 8 spēlēs, bet valmierieši ir 5.vietā ar 2 uzvarām 7 spēlēs. Valmieriešu līderi gūtajos punktos šajā sezonā ir pieredzējušie vīri: universālais Edmunds Elksnis septiņās spēlēs ticis pie 21,1 punkta, 7,3 rezultatīvām piespēlēm un 4 atlēkušajām bumbām vidēji 7 spēlēs, spēka uzbrucējs Māris Ziediņš, kuram 12,4 punkti, 6,4 atlēkušās bumbas un 3,1 rezultatīvas piespēles, kustīgais spēka uzbrucējs Ervīns Jonāts, kurš guvis 13,3 punktus un izcīnījis 5,4 bumbas zem groziem. Vēl pie rezultatīvajiem spēlētājiem Vidzemes komandā jāpiemin talantīgais divdesmitgadnieks Valters Vēveris, kurš 7 aizvadītajās spēlēs ir ticis pie 11,3 punktiem. Mūsu komandā rezultatīvāko spēlētāju sarakstā vidēji aizvadītajās astoņās spēlēs ir Iļja Gromovs ar 13,9 punktiem un 9 atlēkušajām bumbām vidēji 8 spēlēs, Guntis Sīpoliņš, kuram 13 punkti un 6,9 atlēkušās bumbas, Dāvis Geks ar 12,6 punktiem, 2,4 atlēkušām bumbām un 2,3 rezultatīvām piespēlēm, Roberts Krastiņš, bet vidēji septiņās spēlēs Renārs Birkāns ticis pie 10,7 punktiem un 6,4 rezultatīvām piespēlēm, savukārt, Roberts Bērziņš sešos aizvadītos mačos guvis 9,3 punktus, izcīnot 2,6 atlēkušās bumbas un atdodot 2,4 rezultatīvas piespēles.

Sestdienas spēli klātienē, protams, nebūs iespējams apmeklēt skatītājiem, tāpēc aicinām sekot līdzi mūsu komandas veiksmēm “PafBet Latvijas – Igaunijas Līgas” “YouTube” kanālā šeit: https://www.youtube.com/watch?v=BTCGWyI2l7Q&feature=youtu.be&ab_channel=PafLatvian-EstonianBasketballLeague
Spēles sākums pulksten 14:00. Atbalsti Sa-Vējos!

Sadarbībā ar mūsu sadarbības partneri “Liepājas Enerģija” mūsu Instagram kontā piedāvājam skatītāju konkursu, kurā aicinām prognozēt 21.novembra spēles rezultatīvāko spēlētāju mūsu komandā ar iespēju vienam no Jums iegūt savā īpašumā “Liepājas Enerģijas” dāvanu komplektu. Konkursa noteikumi atrodami šeit: https://www.instagram.com/p/CH0Bj9spcBZ/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *