Vefiņš krīt no BK “Liepāja”, liepājnieki pārāki viesos ar 83:77

Bažas par ilgo pauzi bez spēļu prakses nepiepildījās, mūsu komanda ar neatlaidīgu cīņu aizsardzībā un daudzpusīgu uzbrukumu spēja lauzt spēles gaitu un atspēlējot 9 punktu deficītu, galotnē kontrolējot spēles gaitu, izcīnīta lielākā uzvara mūsu biedrības pastāvēšanas laikā pārspējot “VEF Rīga” viesos ar 83:77.

Pirms mača abas komandas nebija ne tuvu vienlīdzīgās situācijās, jo VEF pat šajā kalendārajā gadā ir paspējuši aizvadīt 2 spēles (pa vienai “PafBet Latvijas – Igaunijas un Čempionu Līgās), savukārt, liepājnieki pēdējo reizi spēkus cīņu laukumā izbaudīja pagājušā gada 19.decembrī, kad viesos pārspēja “Valmiera Glass/ViA”. Acīmredzot, mūsu treneri spēja atrast pareizo risinājumu, lai kompensētu spēļu praksi un šodien dotos laukumā cīņā par pirmo uzvaru pret Latvijas “Top 3” komandām.

Spēli BK “Liepāja” iesāka ar neierastu virknējumu, pirmo reizi spēli uzsākot Zigmāram Raimo, bet tikai otro reizi starta pieciniekā devās Roberts Blumbergs, savukārt, jau ierasti maču iesāka Renārs Birkāns, Dāvis Geks un Iļja Gromovs. Mājinieki laukumā sūtīja trīs leģionārus Pinjeiro, Olmanu, Kaizeru un Vītolu ar Ati. Mūsu treneru izvēlētā stratēģija uzsākt spēli ar augumā raženāku virknējumu atmaksājās, jo ierasti dominējošie leģionāri Pinjeiro un Olmans, šodien nebija “savā ādā”, uzbruka grozam pārāk neprecīzi un agresivitātes līmenis bija neierasti zems.

Abas komandas izteikti nerezultatīvi uzsāka spēli, vairākkārt, metot garām grozam no šķietami labām pozīcijām, pirmie punkti spēlē tika gūti tikai 3.minūtē, kad no groza apakšas sekmīgi uzbruka Artis Ate, bet no tālās distances pārsteidza “VEF” slaidākais puisis Kaizers (5:0). Īsā brīdī mūsu komandas snaiperis Dāvis Geks atklāja mūsējo punktu ražu, realizējot divus tālmetienus un izvirzot vadībā liepājniekus (5:6), kam sekoja “VEF” pieprasīts minūtes pārtraukums. Pēc tā Iļja Gromovs norībināja mājinieku grozu (5:8), bet arī Kaizers atbildēja ar bumbas triecienu grozā. Zigmārs Raimo vēlreiz atjaunoja mūsu komandai 3 punktu pārsvaru (7:10) no groza apakšas, bet “VEF” atbildēja ar 7:0 izrāvienu (14:10). Pirmās ceturtdaļas turpinājumā neliela iniciatīva piederēja mājiniekiem, īpaši izceļoties Kristeram Zorikam (realizēti 2 tālmetieni), bet pēdējos punktus spēlē gūstot mūsējiem, pēc pirmās ceturtdaļas esam iedzinējos (22:16).

Otro ceturtdaļu uzsākām ar Roberta Bērziņa tālmetienu (22:19), Pinjeiro atbildēja ar metienu no groza apakšas, bet “efektīgu” bumbas triecienu grozā sarūpēja Guntis Sīpoliņš (24:21). Ar šādu spēles ritējumu turpinājās turpmākās trīs minūtes, nelielu vadību saglabājot “VEF”, bet ceturtdaļas 5.minūtē mūsu komandai padevās sekmīgs spēles nogrieznis, veicot 7-0 izrāvienu (Birkānam un Gekam gūstot pa 2 punktiem katram, bet Krastiņam precīzs trejacis) un atgūstam minimālu vadību (33:34). Mājinieki atgūst vadību, bet vēlreiz tiek fiksēts neizšķirts pēc Roberta Blumberga pustālā metiena (36:36). “VEF” gūst 7 punktus pēc kārtas, bet pēdējie punkti puslaikā ir mūsu komandai, un lielajā pārtraukumā dodamies pie 4 punktu deficīta (43:39).

Trešās ceturtdaļas sākumā “VEF” iegūst 9 punktu pārsvaru (48:39 un 50:41), taču mūsu komanda nepadodas un seko sekmīgs spēles nogrieznis, kuru uzvarām ar 13-2 un uz tablo jau divu punktu pārsvars mūsējiem (52:54). Šajā posmā Krastiņam divi precīzi tālmetieni, Birkānam divi metieni no groza apakšas, Gromovam āķa metiens un Sīpoliņam viens precīzs soda metiens. Seko vairākas vadības maiņas, bet pēdējos punktus šajā ceturtdaļā gūst “VEF”, kad Madsens realizē divus soda metienus un pirms noslēdzošās ceturtdaļas BK “Liepāja” divu punktu deficīts (59:57).

Ceturtās ceturtdaļas sākumā Kohs ar precīzu trejaci palielina mājinieku pārsvaru līdz 5 punktiem (62:57), kam īsā brīdī seko liepājnieku atbilde 11-0 (Sīpoliņam divi precīzi sodiņi, Gromovam “danks” pēc Sīpoliņa piespēles, Birkānam metiens no groza apakšas, Gromovam vēlreiz “danks” pēc Birkāna piespēles un Gekam kārtējais “tālšāviens”) un esam vadībā ar +6 (62:68). “VEF” atspēlēt deficītu neizdodas, jo, lai arī cik sekmīgs būtu mājinieku uzbrukums, mūsu komanda atbild ar savu precīzo uzbrukumu un, kad ir jāspēlē mazāk kā 4 minūtes pēc Gunta Sīpoliņa tālmetiena uz tablo jau +9 mūsējiem (64:73). Pēc “VEF” minūtes pārtraukuma mājiniekiem izdodas atspēlēt 4 punktus, bet Renārs Birkāns ar precīzu trejaci atjauno komfortablāku pārsvaru(+8, 68:76), kad jāspēlē vairs tikai 3 minūtes. “VEF” uzbrukumi ir nesekmīgi un tikai ar soda metienu palīdzību izdodas tikt pie punktiem mājiniekiem, sākoties spēles pēdējai minūtei uz tablo 5 punktu pārsvars liepājniekiem (72:77). Taktiski spēlējot pārliecināti, mūsu komanda sarūpē vefiņam pārkāpumus, reizēm tie ir apzināti, un soda metieni, lai arī ne perfekti izpildīti, mūsu komandas izpildījumā rezultāta pārsvaru saglabā. Spēle noslēdzas ar rezultātu 77:83, mūsu komandai izcīnot sezonā 7.uzvaru, trešo pēc kārtas un kā pirmo pret kādu no šīs sezonas Latvijas “Top 3” komandām. Jāpiezīmē, ka šī uzvara pārtrauca arī “VEF” vienības 13 uzvaru sēriju pār Liepājas komandām.

Šajā spēlē katrs spēlētājs, kas devās laukumā atzīmējās ar vairākām sekmīgām darbībām un noteikti uzvara izcīnīta pateicoties lieliskai komandas spēlei. Punktus mūsu komandā guva: Krastiņš (17p. (3p. 3/8), sodos 6/6), Geks (14p., 3p. 3/9, 4 rez.p.), Gromovs (14p., 9 atl.b.), Birkāns (13p., 7 rez.p.), Sīpoliņš (10p., 8 atl.b., 4 rez.p.), Bērziņš (6p., 3 atl.b., 3 rez.p.), Blumbergs (5p., 6 atl.b., 3 rez.p.), Raimo (4p., 3 atl.b.). “VEF” rindās Madsenam 14 p., Atem ar Zoriku pa 13p., bet viens no komandas līderiem Olmens guva tikai 3 punktus, realizējot no spēles 1 metienu no 10.

Nākošo spēli mūsu komanda aizvadīs arī “Elektrum OC”, kad nākošajā sestdienā tiksies ar “Latvijas Universitātes” komandu.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *