Sestdien dodamies uz Ogri lauzt zaudējumu sēriju

Sestdien, 30.janvārī pulksten 17:00 BK “Liepāja” viesosies Ogrē, kur “PafBet Latvijas – Igaunijas Līgas” turnīra ietvaros trešo reizi oficiālajās spēlēs, bet ceturto reizi šajā sezonā tiksies ar 11 spēlēs pēc kārtas nepārspēto BK “Ogri”.

Iespējams, ka sestdien Ogres 1.vidusskolā tiksies šī brīža karstākās Latvijas komandas, jo pēdējās spēlēs abām vienībām ir izdevies tikt pie uzvarām iegūstot garāko sekmīgāko uzvaru sēriju. Ogrēnieši ir izcīnījuši četras uzvaras pēc kārtas un septiņas pēdējās astoņās spēlēs, savukārt, liepājnieku četru uzvaru sērija ir kopā ar sešām uzvarām septiņās pēdējās spēlēs. Abas komandas ir vienīgās, kas šajā sezonā ir spējušas uzvarēt Latvijas čempionvienību “VEF Rīga”, taisnības labad jāteic, ka ogrēnieši šo skaļo uzvaru paveica vēl 2020.gadā un savā laukumā, turpretī, mūsu komanda pie panākuma tika pavisam nesen – šī gada 16.janvārī viesos. Šī abām vienībām būs oficiālā trešā tikšanās reize, bet, ieskaitot pirms sezonas aizvadīto pārbaudes spēli 25.septembrī, starp abām komandām sestdien notiks jau ceturtā savstarpējā spēle. Ogres vienība joprojām izbauda nepārspētās komandas statusu pret Liepājas komandām jau ilgāku laiku, jo pēdējo reizi BK “Ogre” tika pārspēta no Liepājas puses tālajā 2017.gada 25.marta spēlē, kas notika Ogrē un tajā liepājnieki bija pārāki ar 87:77. Šī zaudējumu sērija ir jācenšas izbeigt, cerams, jau 30.janvāra spēlē.

Šīs sezonas līdzšinējās trijās spēlēs mūsu komanda ir spēlējusi arvien labāk, soli pa solim uzlabojot sniegumu. Pirms sezonas spēlē Ogrē zaudējums ar 63:90. Sezonas pirmajā oficiālajā tikšanās reizē arī viesos zaudējums ar 77:94, bet jau pēdējā tikšanās reizē, kas notika Liepājā pagājušā gada 5.decembrī pēc lieliski aizvadīta pirmā puslaika, kurā pārāki bija mūsējie (39:32), slikti nospēlējot trešo ceturtdaļu, arī šajā spēlē tika piedzīvots zaudējums (73:78), taču mūsu komanda bija beidzot spēlē par uzvaru.

Interesanta ir abu komandu savstarpējā saikne: šosezon BK “Ogre” pārstāv trīs bijušie Liepājas komandu spēlētāji (Renārs Magone, Niks Jansons (diemžēl, savainots) un Eduards Hāzners), no kuriem pēdējie iepriekšējās divās sezonās pārstāvēja BK “Liepāja” rindas, savukārt, mūsu komandas galvenais treneris Artūrs Visockis – Rubenis trīs sezonas bija ogrēniešu vadītājs, lielā mērā izveidojot BK “Ogre” tādu, kādu mēs to redzam vēl šosezon, kā arī liepājnieku rindās jau trešo sezonu ir ogrēnietis Guntis Sīpoliņš un šajā sezonā BK “Liepāja” pārstāv Marts Ozolinkevičs, kurš BK “Ogre” aizvadīja iepriekšējās divas sezonas.

Ogres vienības līderi ir nemainīgās Latvijas basketbola vērtības – pieredzējušie Kristaps Dārgais (11,5 punkti un 8,9 atlēkušās bumbas), Uģis Pinete (12 punkti, tālmetienus realizējot ar 42% precizitāti), Rinalds Sirsniņš (8,9 punkti un 5,3 rezultatīvās piespēles), bet visefektīvākais latviešu basketbolists Kaspars Bērziņš vienību pameta pavisam nesen, pārceļoties uz Lietuvas komandu “Šauļi”. Kasparam ogrēniešu rindās vidēji 13,4 punkti (3p. 39,1%) un 7,1 atlēkusī bumba. Pēc Bērziņa prom došanās visrezultatīvākais spēlētājs BK “Ogre” rindās ir vienīgais palikušais leģionārs Andrē Vokers, kuram 13,8 punkti un 3,2 rezultatīvas piespēles. Mūsu komandā līderi ir visi pieredzējušākie basketbolisti: Iļja Gromovs pēc iespaidīgā snieguma pret “Latvijas Universitāti”, kad guva 14 punktus, izcīnīja 15 atlēkušās bumbas un bloķēja 5 pretinieku metienus, sasniedzot efektivitāti +32, vidēji sezonā ir guvis 14,3 punktus un izcīnot 9,1 atlēkušo bumbu. Tikpat punktus vidēji sezonā ir guvis Dāvis Geks, realizējot tālmetienus ar 40% precizitāti, atdodot 3,1 rezultatīvu piespēli. Ogrēnietis Guntis Sīpoliņš vidēji šajā sezonā gūst 12,2 punktus, izcīnot 6,6 atlēkušās bumbas. Mūsējo saspēles vadītājs Renārs Birkāns guvis 10,2 punktus, atdodot 6,5 rezultatīvas piespēles, bet pēdējās spēlēs rezultatīvais komandas kapteinis Roberts Krastiņš ticis pie 10,1 punkta vidēji 14 spēlēs.

Zināms, ka šajā sezonā abas komandas tiksies piecas reizes (27.02. un 19.03. Liepājā), tāpēc, lai mūsu komandai būtu iespējams pakāpties sezonas izskaņā augstāk turnīra tabulā, ir jāpārspēj vienība, kas pagaidām atrodas vienu vietu augstāk (#3 BK “Ogre” 10-5; #4 BK “Liepāja” 8-6).

Spēlei no Ogres līdzi varēs sekot PafBet YouTube kanālā šeit: https://www.youtube.com/channel/UCg6hLhhgvJePwoiFY_f0zzw/playlists

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *