Gaidot sezonas atsākšanos un otro EWBL posmu Liepājā dāmu komandā izmaiņas sastāvā

Ņemot vērā, ka ir plānots atsākt “Douglas BBL” turnīru un turpinās cīņas starptautiskajā turnīrā “EWBL”, mūsu komanda veikusi pastiprinājumu divās pozīcijās: SBK “Liepāja/LSSS” saspēles vadīšana uzticēta pieredzētajai Lietuvas basketbolistei Santai Baltkojienei, savukārt groza apakšu stiprinās amerikāniete Devona Brūkšīra.

Pēc šī brīža esošās informācijas jau nākošajā nedēļas nogalē mūsu komanda atsāks cīņas “Douglas BBL” turnīrā, bet jau nedēļas ievadā Liepājas Olimpiskajā centrā uzņems otro “Eiropas Sieviešu Basketbola Līgas” (EWBL) sabraukumu, kura ietvaros Liepājā viesosies Ukrainas “Prometey” (tika spēlēts janvāra sabraukumā), Čehijas “Ostrava” un Slovākijas “Young Angels”. Ar abām pēdējām komandām spēles tiks aizvadītas, attiecīgi, 16. un 17.februārī. Pēc šiem patīkamajiem jaunumiem par aktīvu spēļu aizvadīšanu un to, ka turpmāk mūsu komandu nevarēs pārstāvēt no “Latvijas Universitātes” izīrētā Elizabete Bulāne un liepājniece Katrīna Vectirāne, tika pieņemts lēmums meklēt pastiprinājumu mūsu komandā. Diemžēl, starp Latvijas basketbolistēm neizdevās atrast pastiprinājumu, tāpēc izvēle krita uz leģionārēm.

Divdesmit sešus gadus vecā centra spēlētāja Devona Nikola Brūkšīra ir kreile, kas var darboties arī spēka uzbrucējas pozīcijā. Devonai ir pieredze ārpus Amerikas, šajā sezonā pārstāvot Spānijas 2.līgas klubu “Aviles”, kurā aizvadītajās 10 spēlēs izcēlās ar vidēji 12,2 gūtiem punktiem un 5 atlēkušajām bumbām.

Losandželosā augusī Brūkšīra studijas laikā pārstāvēja “St. Marys California” augstskolu, kurā spēlēja no 2015.gada līdz 2017.gadam, bet pirms tam laika posmā 2012. – 2014.gads zinības un basketbola prasmes apguva Čikāgas komandā “Northwestern” sacenšoties spēcīgajā “Big Ten” līgā.

Devonai ir pieredze spēlējot arī Francijā, Īrijā un, jau pieminētajā, Spānijā.

Nesen 29.dzimšanas dienu sagaidījusī lietuviete Santa Baltkojiene (pirms laulībām zināma kā Okočīte) ir ne tikai ļoti pieredzējusi basketboliste, aizvadot karjeru Lietuvā, Spānijā, Zviedrijā, Vācijā un Polijā, bet arī 2019.gada “Women’s Eurobasket 2021” kvalifikācijā pārstāvēja Lietuvas nacionālo sieviešu izlasi.

Profesionālo basketbolistes karjeru Santa uzsāka 2007.gadā, kad pārstāvēja Lietuvas vienību no Kauņas “Aistes – Atletas”. Pēc piecām sezonām Kauņas klubā, Baltkojiene pievienojās Šauļu komandai “Rūtas Universitāte”. Pēc tam 2013./14.gada sezonā tika izmēģināti spēki Spānijas (LFB līgā) komandā “Tintos de Toro Caja Rural Zamora”, bet sezona tika noslēgta mājas komandā Kauņā 6 spēlēs vidēji gūstot 17 punktus un atdodot 4 rezultatīvas piespēles. Pēc vienas sezonas Lietuvas komandā “Suduva – Mantinga” (Marijampole), 2015.gada rudenī vēlreiz spēki tika izmēģināti Spānijas līgā, tikai šoreiz “Cadi La Seu D’urgell”. 2016./17.gada sezonā Santa apguva jaunas teritorijas, pievienojoties Zviedrijas komandai “Udominate Basket Umea”. Sekoja sezonas Vācijā, Polijā, bet 2019.gadā atgriezās Zviedrijā “Lulea Basket”, kur nospēlēja 4 spēles, bet iepriekšējā basketbola sezona tika pabeigta Kauņas vienībā “Aistes – LSMU”, kuras sastāvā aizvadīja spēles arī pret SBK “Liepāja/LSSS”.

Pēc bērniņa nākšanas pasaulē 2020.gadā, Santa izlaidusi ilgāku laiku basketbola laukumā, bet paspēja aizvadīt vienu spēli Kauņas vienībā, kad janvāra izskaņā 17 minūtēs atzīmējās ar 2 izcīnītām atlēkušajām bumbām un vienu rezultatīvu piespēli pie punktiem netiekot. Santa Baltkojiene ir spēlētāja, kura ir nepiekāpīga abos laukuma galos un vienmēr cīnās par augstākajiem mērķiem. Santa ir tikusi pie vairākiem individuāliem apbalvojumiem (2020.gada Lietuvas kausa MVP’, 2016.gada Lietuvas labākā spēlētāja, labākā aizsardze un finālu MVP), kā arī pie medaļām ar komandām savas karjeras laikā vairākās valstīs.

Abu mūsu leģionāru debija paredzēta nākošajā nedēļā gaidāmajā “EWBL” posmā Liepājas Olimpiskajā centrā 16.un 17.februārī.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *