Piektdien kungi atsāk cīņas, savā laukumā uzņemsim “Valmieru Glass/ViA”

Pēc neplānotas pauzes un dažādām savādām situācijām, BK “Liepāja” piektdien, 19.februārī savā laukumā pulksten 17:00 uzņems “Valmieru Glass/ViA”, kas būs abu komandu ceturtā tikšanās reize šajā sezonā. Pirmajās trijās pārāki ir bijuši mūsējie.

BK “Liepāja” pēdējo spēli aizvadīja iepriekšējā mēnesī, kad 30.janvārī Ogrē piekāpās vietējai komandai ar 74:92, lai gan spēles laikā atradās vadībā ar +20, savukārt, pēc šīs spēles vairākas paredzētās spēles tikai atceltas. Iemesls šosezon tik daudzās dzīves situācijās dzirdētais – “Covid-19” vīruss. Ievērojot valstī pieņemtos noteikumus, nācās izlaist pat trīs noliktās spēles: 13.02. pret “VEF”, 10.02. pret “Ventspili” un 05.02. pret “Valmiera Glass/ViA”, ar kuru spēle notiks 19.februārī. Savukārt, 21.februārī paredzētā spēle ar BK “Ventspils” pārcelta ventspilnieku lūguma dēļ. Komandai izlaižot tik daudz dienu no treniņiem, protams, nākas atgūt zaudēto sportisko formu un sapratni laukumā. Taču svarīgākais ir pārvarēt grūtības un turpināt cīņas “PafBet Latvijas – Igaunijas Līgā”.

Šobrīd ir zināms šīs sezonas spēļu grafiks un tas paredz visām komandām savā starpā regulārajā sezonā tikties piecas reizes, tāpēc vēl ir daudz iespēju uzlabot situāciju turnīra tabulā un censties pakāpties pēc iespējas augstāk, jo līdz izslēgšanas spēlēm mūsu komanda aizvadīs vēl 10 mačus. Kā pirmie no šī desmitnieka ir rītdienas pretinieki “Valmiera Glass/ViA” komanda, kura turnīra tabulā atrodas uzreiz aiz liepājniekiem ar 3 uzvarām 16 spēlēs. BK “Liepāja” ieņem 4.vietu (8 uzvaras 15 spēlēs), bet vietas augstāk ar vienādu uzvaru/zaudējumu bilanci 11 uzvarām 16 spēlēs atrodas BK “Ogre” un BK “Ventspils”, bet līderpozīcijās joprojām ir “VEF Rīga”, kam 18 spēlēs tikai divi zaudējumi (pa vienam no Ogres un mūsu komandas). Latvijas tabulu noslēdz “Latvijas Universitāte”, kurai izdevies tikt tikai pie vienas uzvaras 19 spēlēs, šo vienīgo panākumu gūstot pret nākamajiem liepājnieku pretiniekiem – Valmieras vienību.

Liepājas un Valmieras vienības jau vairākus gadus saista īpaša saite, ierasts, ka komandas ir līdzās turnīra tabulās un cīnās līdzvērtīgi vairums spēļu, kā arī itin bieži stājas viena pret otru izslēgšanas spēlēs. Daudzo gadu laikā ir bijušas lielas uzvaras un sāpīgi zaudējumi, un arī pēdējo sezonu rezultāti ir apliecinājums šai sīvai sāncensībai. Pirmajā Latvijas – Igaunijas sezonā divas uzvaras divās sezonas spēlēs izcīnīja liepājnieki, taču tieši Valmieras komanda liedza mūsu komandai piedalīties LBL izslēgšanas spēlēs (Valmiera sezonā izcīnīja vienu uzvaru vairāk), savukārt, pagājušajā sezonā abās sezonas spēlēs pārāki bija vidzemnieki, pie pirmās uzvaras tiekot otrajā papildlaikā. Šī sezona pagaidām rit liepājnieku zīmē, jo visās trijās savstarpējās spēlēs uzvaras izcīnījusi mūsu komanda, lai gan spēles scenāriji ir bijuši visai spraigi. Pirmajā spēlē 2020.gada 17.oktobrī lielāko spēles daļu vadībā atradās valmierieši, taču pēdējās spēles minūtēs mūsu komandai bija pa spēkam atspēlēt 10 punktu deficītu, veicot izrāvienu rezultātā 15-0 un tiekot pie pirmā panākuma ar 88:86 Valmierā. Pagājušā gada 21.novembrī abas komandas tikās atkārtoti, bet šoreiz jau mūsu zālē. Cīņas gaitā notika vairākas vadības maiņas, un sākoties ceturtai ceturtdaļai uz tablo neizšķirts (58:58). Mazāk kā 2 minūtes līdz spēles beigām komandas šķīra tikai viens punkts (70:69), bet Dāvim Gekam atlikušajā spēles daļā gūstot 7 punktus arī otrajā spēlē ar “Valmiera Glass/ViA” uzvaru izcīnīja mūsu komanda (79:72). Trešā un līdz šim pēdējā spēle notika Valmierā 19.decembrī, un tajā atrodoties vadībā no pirmās spēles minūtes pārliecinošāko uzvaru pēdējās trīs sezonās izcīnīja BK “Liepāja” ar 89:72.

Valmiera šobrīd ir labā noskaņojumā, jo ir pārtraukuši ilgo zaudējumu sēriju (0-9) pēdējā sezonas spēlē pagājušajā sestdienā savā laukumā mazliet pārsteidzoši uzvarot BK “Ventspils” ar 87:81. Šo uzvaru īpaši nozīmīgu padara arī fakts, ka spēles gaitā valmieriešiem bija 21 punkta deficīts un tas, ka liepājniekiem līdz šim divās aizvadītajās spēlēs pret Kurzemes otru komanda pie uzvarām nav izdevies tikt. 13.februārī izcīnītā uzvara bija tikai trešā Valmieras uzvara šajā sezonā un pirmā kopš 2020.gada 31.oktobra. Valmieras vienība ir atradusi papildinājumu šai sezonai, kas izskatās “pilnā loze”, jo savā debijas spēlē kurzemnieks Kārlis Apsītis bija galvenā panākuma atslēga šai nozīmīgajai uzvarai, gūstot 20 punktus ar lielisku precizitāti no tālās distances (4 no 6). Noteikti, ka 1992.gadā dzimušais saldenieks būs vēl viens no pieredzējušiem līderiem, uz kura pleciem gulsies “Valmiera Glass/ViA” uzbrukums. It īpaši šobrīd, kad uz laiku no ierindas savainojuma dēļ ir izkritis Māris Ziediņš.

Mūsu komandai arī ir iztrūkumi sastāvā, bet par precīzu sastāvu treneri lems pirms spēles, ņemot vērā spēlētāju gatavību rītdienas mačam.

Spēlei līdzi varēs sekot “Best 4 Sport” kanālā un tās sākums pulksten 17:00. Aicinām apmeklēt mūsu sociālos kontus, kur šai spēlei piedāvāsim pat divus prognožu konkursus: “Prognožu spēle sadarbībā ar Liepājas Enerģiju” un “Ekspertu konkurss sadarbībā ar Elvi”.

Atbalstām Sa-Vējos attālināti!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *