Pirmo reizi sezonā piekāpjamies Valmierai

Šodien pēc triju nedēļu pauzes mūsu vīru komanda atsāka cīņas “PafBet Latvijas – Igaunijas Līgas” turnīrā, savā laukumā uzņemot “Valmiera Glass/ViA” un diemžēl, mača galotnē tika piedzīvots zaudējums ar 69:73.

Dažādu situāciju dēļ tika grozīts spēļu kalendārs, ik pa laikam atceļot vienu spēli pēc otras, līdz beidzot šodien mūsu komandai bija iespēja atsākt uz laiku “iepauzēto” turnīru, Liepājā tiekoties ar šajā sezonā trīs reizes pārspēto Vidzemes klubu (88:86; 79:72; 89:72), kuri savā nesenajā spēlē 13.februārī Valmierā, atspēlējot 21 punkta deficītu, pārspēja BK “Ventspils” ar 87:81. Mūsu komanda, savukārt, pēdējā spēlē 30.janvārī viesos, izlaižot 20 punktu pārsvaru, zaudēja BK “Ogre” ar 74:92. Šodienas spēlē mūsu komandai nevarēja palīdzēt Marts Ozolinkevičs, Guntis Sīpoliņš un Raimonds Čudars, kā arī, nopietnā veselības problēmā iedzīvojies, Valters Vuciņš, kuram, ļoti iespējams, šī sezona jau ir beigusies. Iepretim mūsu komandas problēmām, valmierieši uz Liepāju ieradās maksimāli labākajā sastāvā, pēc savainojuma sadziedēšanas atgriežoties Mārim Ziediņam.

Spēli mūsu komanda sāka ar Renāru Birkānu, Dāvi Geku, Robertu Krastiņu, Zigmāru Raimo un Iļju Gromovu, bet viesi mača sākumā laukumā sūtīja Edmundu Elksni, Raimondu Stašānu, Valteru Liepiņu, Ervīnu Jonātu un Klāvu Dubultu. Jau pirmajā uzbrukumā Zigmārs Raimo bija lielisks: vispirms raidīja bumbu grozā izprovocējot pārkāpumu Ervīnam Jonātam, bet pēc nerealizētā soda metiena izcīnīja bumbu pie pretinieka groza un pārvērta to vēl divos punktos (4:0). Valters Liepiņš guva pirmos punktus viesiem, bet Iļja Gromovs pēc Renāra Birkāna piespēles norībināja LOC grozus triecot bumbu grozā (6:2). Uz Edmunda Elkšņa realizēto metienu no groza apakšas Dāvis Geks iešauj pirmo trejaci (9:4), bet pēc Klāva Dubulta 2+1, kur sodu realizēt neizdodas, Geks vēlreiz ir precīzs no tālienes (12:6). Klāvs Dubults ar Robertu Krastiņu apmainās ar grozu guvumiem, bet Renārs Birkāns gūstot grozu un izprovocējot Edmundam Elksnim pirmo piezīmi dubulto liepājnieku pārsvaru, lai arī soda metienu nerealizē (16:8). Pēc Elkšņa tālmetiena un Zigmāra Raimo realizētā metiena no groza apakšas, kur to lieliski atrod Dāvis Geks (18:11), seko Valmieras pieprasīts minūtes pārtraukums (jāspēlē vēl 4:12 pirmajā ceturtdaļā). Valmieras uzbrukums ir neprecīzs, bet Geks ir realizē trešo trejaci spēlē un mūsu komandas pārsvars sasniedz +10 (21:11). Valters Vēveris no groza apakšas divus punktus atspēlē, bet Zigmārs Raimo ar diviem sodiņiem atjauno desmit aču vadību (23:13). Seko veiksmīgs valmieriešu nogrieznis, uzvarot ar 8-0 (šajā laika posmā mūsu komanda pieprasīja minūtes pārtraukumu, kas nedeva vēlamo rezultātu), bet Renārs Birkāns gūst pēdējo grozu pirmajā ceturtdaļā pēc Roberta Blumberga piespēles un ar 25:21 vadībā ir liepājnieki. Šajā ceturtdaļā uzvaram cīņā zem groza (11 pret 7), esam labāki komandas spēlē (8 piespēles pret 4), bet pieļāvām vairāk kļūdu (5 pret 4).

Otrās ceturtdaļas ievadā Valmiera gūst piecus punktus (Apsītis no tālās distances un strīdīgā epizodē tiesneši ieskaita Valtera Vēvera neprecīzo raidījumu), bet Iļja Gromovs ar vienu realizētu soda metienu gūst pirmo punktu otrajā desmit minūtē (26:26). Renārs Birkāns ātrajā pārejā atgriež vadību mūsu komandai, bet Elksnis un Apsītis jau izvirza vadībā Valmieru ar +2 (30:28), kam seko mūsu komandas pieprasīts minūtes pārtraukums (jāspēlē 7:05 šajā ceturtdaļā). Turpmākajā pusotrā minūtē pie punktiem tiek tikai liepājnieki (Gromovam 2 punkti, viens Birkānam, bet divi precīzi sodiņi Blumbergam) un trīs punktu pārsvars jau mūsējiem (33:30). Arī Valmiera pēc minūtes pārtraukuma ir ļoti sekmīga, gūstot 8 punktus īsā laikā (Ziediņa āķa metiens un divi tālmetieni Vēverim) un jau piecu punktu deficīts liepājniekiem (33:38). Dāvis Geks pievieno četrus punktus liepājniekiem (divi soda metieni un metiens no groza apakšas, kuru noorganizē Renārs Birkāns) un uz tablo minimāls deficīts (37:38). Rezultatīvs uzbrukums abu komandu izpildījumā noslēdz pirmo puslaiku, pēdējo grozu gūstot Renāram Birkānam un ar +1 vadībā mūsējie (44:43). Puslaikā no tālās distances labāk veicies viesiem (6/9 pret mūsu 3/10) un arī groza apakšā jau labāki ir valmierieši (20 pret 18), savukārt, kļūdas vairāk pieļāvuši viesi (10 pret 7) un soda metienu skaits ir izteikti par labu mūsējiem (14 pret 3), kas apliecina liepājnieku agresivitāti.

Trešās ceturtdaļas sākumā mūsu komandai nesekmējas ar uzbrukuma noslēgumu, lai gan arī valmieriešu veiksmes metienos nav īpaši labākas, kuri gūst 4 punktus un izvirzās vadībā (47:44). Birkāns ar Liepiņu apmainās ar grozu guvumiem (49:46), bet Dāvim Gekam gūstot piecus punktus (no groza apakšas un tālmetiens), bet Robertam Blumbergam iemetot tālmetienu, jau piecu punktu pārsvars BK “Liepāja” (54:49). Valmierai izdodas trīs punktus atspēlēt, bet vadība saglabājas mūsējiem, pēc Roberta Bērziņa tālmetiena pat 6 punkti (60:54), bet šīs ceturtdaļas pēdējo grozu gūst Klāvs Dubults un pie +4 dodamies pārtraukumā pirms noslēdzošās ceturtdaļas (60:56).

Arī ceturtās ceturtdaļas ievadā ar punktu gūšanu mūsējiem nesekmējas, bet Valmiera atspēlē 3 un seko minūtes pārtraukums liepājniekiem (60:59). Pirmos punktus izšķirošajā ceturtdaļā gūst Blumbergs ar bumbas triecienu grozā no augšas, bet Zigmārs Raimo ar diviem sodiņiem palielina pārsvaru līdz +5 (64:59). Valmiera izmanto iespēju sasaukt sapulci, kad vēl jāspēlē 4:40, bet pēc tās Zigmārs Raimo no groza apakšas panāk +7 mūsu komandai (66:59). Kaut kas salūzt mūsu komandas uzbrukumā, turpretī, valmieriešiem sekmes uzbrukumā ir atgriezušās. Kārlis Apsītis no tālienes pietuvo Valmieru līdz -4. Divas personiskās piezīmes īsā brīdī saņem Zigmārs Raimo, kuram spēle ir beigusies ar pieciem pārkāpumiem. Valmierai šajā situācijā atspēlē 3 punktus, kad Klāvs Dubults realizē vienu metienu no spēles, bet aizmet garām divus soda metienus (66:65). Kad jāspēlē mazliet mazāk par divām minūtēm, mūsu komanda joprojām nespēj tikt pie punktiem, taču Valters Vēveris ar tālmetienu jau atgūst vadību viesiem (68:66). Seko minūtes pārtraukums, kuru pieprasa mūsu komanda, taču pēc tās arī liepājnieki pie punktiem netiek, savukārt, Edmunds Elksnis valmieriešiem no soda metienu līnijas panāk +4 (70:66), kad jāspēlē vairs tikai 1:23. Pēc Roberta Blumberga nerealizētā metiena bumbu pie viesu groza izcīna Iļja Gromovs, gūstot grozu un sarūpējot Kārlim Apsītim 4.piezīmi. Arī Iļjas soda metiens krīt grozā, atgriežot uz tablo minimālu deficītu BK “Liepāja” (69:70) un vairs tikai 1:06 līdz spēles beigām. Pie mūsu groza Iļja Gromovs pārkāp noteikumus pret Ervīnu Jonātu, kuram no soda metienu līnijas neizdodas realizēt nevienu no diviem. Mūsu komandas uzbrukumā pārkāpums tiek fiksēts pret Iļju Gromovu, kuram 26,9 sekundes pirms pamatlaika beigām neizdodas realizēt nevienu. Taču, pēc tam cīņā par atlēkušo bumbu tiek fiksēts auts valmieriešiem un vēlreiz uzbrukums pienākas mūsu komandai. Pēc apspriedes spēles svarīgākais uzbrukums mūsu komandai, kam atvēlētas 14 sekundes. Pie brīva tālmetiena tiek Renārs Birkāns, kura trejacis šķiet precīzs, bet, bumbai griežoties tā tomēr neizkrīt cauri groza tīkliņam. Seko pārkāpums pret Ervīnu Jonātu. Šoreiz Ervīns iemet tikai otro sodiņu (69:71), un seko vēl viens minūtes pārtraukums. Mūsu komandas uzbrukumā bumbu saņem Dāvis Geks, kurš spēlē realizējis jau četrus tālmetienus, taču šoreiz metiens ir par “īsu”, bumbai nonākot pie viesiem. Pārkāpums pret Edmundu Elksni, kuram realizējot abus soda metienus uz tablo -4 mūsējiem (3 sekundes spēles laika). Punkti vairs šajā spēlē netiek gūti un pirmo reizi šajā sezonā piekāpjamies “Valmiera Glass/ViA”.

Šajā spēlē tuvu lieliskam sniegumam ir Renārs Birkāns, kuram 16 gūti punkti, 10 rezultatīvas piespēles un 8 atlēkušās bumbas, 2 pārtvertas bumbas un efektivitāte +32. Renārs pelnīti tika atzīts par šīs spēles labāko spēlētāju un saņēma “Elvi” dāvāto balvu.

Mūsu komandā punktus guva: Dāvis Geks 18p. (3p. 4/10, 3 rez.p.), Renārs Birkāns 16p. (8ab, 10 rez.p.), Zigmārs Raimo 12p. (8ab), Roberts Blumbergs 8p. (9ab, 1 bloks), Iļja Gromovs 8p. (3ab, 2 bloki), Roberts Bērziņš 5p. (3ab), Roberts Krastiņš 2p., Dāvids Ozoliņš 0p. (7ab), Adrians Šnipke. Laukumā netika Kārlis Šenbergs un Gustavs Jakubauskis.

Viesu rindās rezultatīvākie: Valters Vēveris 18p. (3p. 4/6), Edmunds Elksnis 12p., pa 11p. Klāvam Dubultam un Valteram Liepiņam.

Lai arī viesi pieļāva vairāk kļūdas (15 pret 12) un soda metienus realizēja ar sliktāku precizitāti (55% pret 61,9%), no spēles valmierieši uzbruka labāk (42,9% pret 36,8%) un arī cīņā par atlēkušajām bumbām veicās labāk (49 pret 41).

Nākošo spēli mūsu vīru komanda aizvadīs nākošajā ceturtdienā, 25.februārī, kad pulksten 19:00 savā laukumā uzņems BK “Ogri”. Šī būs abu komandu 4.tikšanās reize.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *