Otrdien Liepājā Kurzemes derbijs

Otrdien, 2.martā pulksten 18:00 Liepājas Olimpiskajā centrā BK “Liepāja” uzņems otru Kurzemes klubu BK “Ventspils”, kas būs trešā tikšanās reize šajā sezonā un pirmā no trim paredzētajām savstarpējām spēlēm šajā mēnesī.

Ilgs ir bijis ceļš līdz otrdienas spēlei pret ventspilniekiem, jo abu komandu tikšanās pat divreiz tika atceltas. Vispirms 10.janvāra spēle tika pārcelta uz 21.februāri. Iemesls BK “Ventspils” spēlētāju saslimšana ar “Covid-19” vīrusu. Nākot tuvāk 21.februāra spēlei arī tā tika pārcelta. Šoreiz iemesls Māra Gulbja izsaukšana uz Latvijas Nacionālo vīriešu izlasi. Tad nu beidzot 2.martā jācer, ka abas komandas mērosies spēkiem cīņā par augstāku pozīciju “PafBet Latvijas – Igaunijas Līgas” Latvijas grupas ieskaitē. Šobrīd abi Kurzemes klubi tabulā atrodas līdzās, ventspilnieki ar 11 uzvarām 17 spēlēs ieņem 3.vietu, bet mūsējie ar 8 panākumiem tik pat spēlēs ir 4.pozīcijā. Ņemot vērā, ka kopumā tiks aizvadītas 5 apļu turnīrs, otrdienas spēlei ir īpaša nozīme, jo tā būs trešā savstarpējā cīņa. Līdz šim abās divās spēlēs pārāki ir bijuši Kurzemes ziemeļu kaimiņi, kuri pēdējā tikšanās reizē jau pagājušā gada 30.oktobrī savā laukumā apspēlēja uz to brīdi ļoti novājināto BK “Liepāju” ar 73:64 (spēlē mūsu komandai nevarēja palīdzēt pat 3 spēlētāji kā Renārs Birkāns, Roberts Blumbergs un Dāvids Ozoliņš). Protams, īpaši sāpīga bija pirmā abu komandu tikšanās reize Liepājā šīs sezonas atklāšanas spēlē 3.oktobrī, kad mūsu komandai esot vadībā vairāk kā 32 ar pusi minūtes un arī ar lielāko pārsvaru (+11, 35:24) galotnē nerealizēts viens uzbrukums mūsu komandai pie +1 izrādījās izšķirošs, jo savu iespēju izraut uzvaru izmantoja viesi, Artūram Ausējam nieka 3,3 sekundes pirms pamatlaika beigām esot precīzam sarežģītā pustālā metienā. Mūsu komandai īsajā uzbrukumā neizdevās atbildēt ar šādu veiksmi un zaudējums 91:92.

Abās komandās ir notikušas izmaiņas sastāvā salīdzinot ar pēdējo tikšanos reizi oktobra izskaņā, jo ventspilnieku rindas ir papildinājis 23 gadus vecais amerikāņu spēka uzbrucējs Viljams Reimens, kuram trijās spēlēs BK “Ventspils” formā 9,3 punkti un 5,3 atlēkušās bumbas (pret VEF 26.februārī 13 punkti un 6 bumbas zem groziem). Savukārt, mūsu komandai lielisks palīgs groza apakšā ir arī 23 gadus vecais Zigmārs Raimo, kuram 9 spēlēs Liepājas rindās vidēji 6,8 punkti un 4,3 atlēkušās bumbas (pēdējā spēlē 25.februārī pret BK “Ogre” 12 punkti un 5 atlēkušās bumbas).

Paredzams, ka, izlaidis vienu spēli, liepājnieku sastāvā atgriezīsies Iļja Gromovs, kurš ir labākais cīnītājs par atlēkušajām bumbām mūsu komandā (8,6 bumbas + 13,3 punkti vidēji 16 spēlēs). Arī viesu rindās viens no tās līderiem Kamerons Randls nav piedalījies pēdējos mačos (14 spēlēs 17 punkti) un laukumā devies 30.janvārī. Vēl nav zināms vai rītdienas spēlē Randls varēs piedalīties. Spēli no Liepājas translēs “Best 4 Sport” kanāls.

Aicinām apmeklēt mūsu sociālos kontus, kur šai spēlei piedāvāsim divus prognožu konkursus: “Prognožu spēle sadarbībā ar Liepājas Enerģiju” un “Ekspertu konkurss sadarbībā ar Elvi”.

Atbalstām Sa-Vējos attālināti!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *