Otrais sāpīgais zaudējums pret Ventspili, šoreiz papildlaikā ar 92:96

Otrdien, aizvadot trešo savstarpējo spēli pret BK “Ventspils” mūsu puišu komanda piedzīvoja jau otro sāpīgo zaudējumu spēles galotnē piekāpjoties ventspilniekiem papildlaikā ar 92:96.

Šī spēle bija tikai trešā tikšanās reize starp abiem Kurzemes klubiem, neskatoties uz to, ka ar vairākām komandām liepājnieki jau ir aizvadījuši 4 spēles (pret “LU”, “Valmiera Glass/ViA” un “Ogri”). Iepriekšējā spēle starp kurzemniekiem notika nu jau tālajā 2020.gada 30.oktobrī Ventspilī (zaudējums ar 64:73). Zīmīgi, ka vēl divas reizes abas komandas tiksies Ventspilī marta mēnesī.

Pirms šīs spēles mūsu vienības sastāvā atgriezās Iļja Gromovs, kurš neliela savainojuma dēļ izlaida iepriekšējo spēli pret BK “Ogre”, savukārt, viesu rindās pēc mēneša izlaišanas sastāvā bija arī amerikāņu aizsargs Kamerons Randls. Abas komandas bija piedzīvojušas neveiksmīgas iepriekšējās spēles un noteikti vēlējās atgriezties uz uzvaras takas. BK “Ventspils” , bet mūsu komanda pēdējo uzvaru izcīnīja 23.janvārī, kad viesos pārspēja “LU” ar 86:65, bet kopš tās spēles sakrājušies trīs zaudējumi (pret BK “Ogre” 72:92 un 72:91 kā arī 69:73 pret “Valmiera Glass/ViA”). Turnīra tabulā abas komandas atrodas līdzās, ventspilniekiem ieņemot 3.vietu (11 uzvaras 17 spēlēs), liepājniekiem – 4.vieta (8 uzvaras 17 spēlēs).

Spēli mūsu komanda uzsāka ar Renāru Birkānu, Dāvi Geku, Robertu Blumbergu, Gunti Sīpoliņu un Iļju Gromovu, bet ventspilnieki laukumā sūtīja pieredzējušos Edgaru Lasenbergu, Artūru Ausēju, Māri Gulbi, Andreju Šeļakovu un leģionāru Kristoferu Kofiju. Jau spēles ievadā pirmo piezīmi izpelnās Roberts Blumbergs, kura pārkāpums fiksēts pēc precīza Māra Gulbja metiena. Sodiņš Gulbja izpildījumā ir neprecīzs, savukārt, liepājnieki atklāj spēles rezultātu ar precīzu Renāra Birkāna tālmetienu (3:2). Sarežģītu tālmetienu trāpa Artūrs Ausējs uz ko mūsējie atbild ar Iļjas Gromova bumbas triecienu grozā no augšas pēc labas Blumberga piespēles (5:5). Guntis Sīpoliņš no groza apakšas atgriež vadībā BK “Liepāja”, kam seko viesu 7 punktu atbilde (Ausēja tālmetiens pēdējā uzbrukuma sekundē, Kofijs triec bumbu grozā un Ausējs ir sekmīgs no groza apakšas) un pie rezultāta 7:12 minūtes pārtraukumu pieprasa Artūrs Visockis – Rubenis. Spēlē iesaistās komandas kapteinis Roberts Krastiņš nomainot Robertu Blumbergu, bet viesiem pirmo reizi laukumā dodas Kamerons Randls. Šī pauze nedod tūlītēju rezultātu mūsu komandai, jo pie pirmajiem punktiem no groza apakšas tiek viesu leģionārs Viljams Reimens (14:7) un dubults pārsvars ventspilniekiem. Krastiņš ar lielisku piespēli atrod Gromovu, kurš jau otro reizi spēlē norībina viesu grozu (9:14) pārtraucot šo 9-0 izrāvienu. Plus 8 panāk ventspilnieki pat divreiz šajā ceturtdaļā (17:9 un 19:11), taču mūsu komandai arī padodas sekmīgs nogrieznis, pietuvojoties līdz -3 (precīzi met Geks no tālās un Birkāns no groza apakšas), taču pēdējo grozu šajā ceturtdaļā gūst Kristaps Ķilps un pirmo ceturtdaļu noslēdzam ar 5 punktu deficītu (16:21).

Otrās ceturtdaļas ievadā pie divus soda metienus realizē Roberts Krastiņš, kurš pēc mirkļa pārtver bumbu un palīdz noorganizēt vēl divus punktus mūsējiem, jo no groza apakšas Zigmārs Raimo panāk -1 (20:21). Lidojošais Kofijs triec vēlreiz bumbu grozā, bet liepājniekiem pieci punkti īsā brīdī un uz tablo jau +2 (25:23) mājiniekiem (Dāvis Geks no pustālās distances, bet Roberts Krastiņš no tālās). Ne bez veiksmes palīdzības Andrejs Šeļakovs tiek pie diviem punktiem ar sodu (sodiņš neprecīzs), bet mūsu centrs Iļja Gromovs ar sev raksturīgo “floutera” metienu atgūst vadību (27:25). Kofijs vēlreiz lido augstāk par visiem, jau trešo reizi spēlē triecot bumbu no augšas (27:27), kam seko vairākas mūsu komandas sekmīgās darbības (Gromovam divi precīzi soda metieni, Gekam no groza apakšas) un pēc Renāra Birkāna pārtvertas bumbas un izprovocēta pārkāpuma jau minūtes pārtraukumu pieprasa BK “Ventspils” galvenais treneris Gints Fogels (31:27, 5:53 spēles laika). Pēc tās vienu no diviem sodiņiem iemet Birkāns, bet pēc Ausēja 3 personiskās piezīmes Gromovs nerealizē nevienu sodiņu (32:27). Andrejs Šeļakovs ar Robertu Blumbergu no groza apakšas apmainās ar rezultatīviem uzbrukumiem, bet jau Renārs Birkāns no tuvās distances sasniedz mūsu komandai +7 (36:29). Savu punktu ražu papildina Māris Gulbis, kuram īsā brīdī divi precīzi trejači (pa vidu tiem Zigmārs Raimo realizē divus soda metienus) un pie rezultāta 38:35 minūtes pārtraukumu sasauc mūsu komanda. Nieka 41 sekundē liepājnieki atbild ar 4 punktiem (Bērziņam viens precīzs soda metiens, bet Gekam otrais tālmetiens spēlē) un pie 42:35 jau minūtes pārtraukumu pieprasa ventspilnieki. Šeļakovam ar Raimo apmainoties ar metieniem no groza tuvuma starpība nemainās (44:37). Ātri pie trešajām piezīmēm tiek Raimo un Krastiņš, viesiem no šīs situācijas iegūstot tikai 1 punktu (Gulbim divi neprecīzi, bet Ausējam viens garām aizmests soda metiens). Renārs Birkāns nekļūdās no soda līnijas (46:38), kad vēl jāspēlē tikai 1:27 šajā puslaikā. Diemžēl, atlikušajā laikā pie punktiem tiek tikai viesi, no tālās precīzi metot Ausējam, bet Šeļakovam gūstot grozu no groza apakšas. Mūsu komandas uzbrukums ir nesekmīgs, pie tam, sīkumainu piezīmi Guntim Sīpoliņam 0,6 sekundes līdz puslaika beigām saskata tiesneši, nosūtot uz soda metienu līniju Reimenu, kurš nekļūdās un pie minimāla pārsvara liepājniekiem noslēdzas spēles pirmā daļa (46:45). Mūsu komandā rezultatīvākie pēc divām ceturtdaļām ir Renārs Birkāns (12 punkti, 3 rezultatīvas piespēles), Dāvis Geks (10 punkti, 3 rezultatīvas piespēles), bet ir arī kāda problēma, proti, jau trim BK “Liepāja” spēlētājiem fiksētas 3 personiskās piezīmes (Raimo, Krastiņš, Sīpoliņš), kas liek būt uzmanīgiem gaidot otro puslaiku.

Trešo ceturtdaļu iesākam ar šīs spēles starta piecinieku, kas īsā brīdi spēj panākt vēlreiz 7 punktu pārsvaru (Gromovs no groza apakšas un ar āķa metienu, bet Sīpoliņš ātrā pārejā no groza apakšas) un esam vadībā ar 52:45. Mārim Gulbim gūstot pirmos punktus ventspilniekiem otrajā puslaikā uzbrukuma laikā izdodas satraumēt Iļju Gromovu, kurš, diemžēl, spēli turpināt nevar (spēles 23 minūte). Raimo pievieno vienu punktu no soda līnijas, kad trešo pārkāpumu sarūpē Kofijam, taču viesi atbild ar 4 punktiem (Gulbis no groza apakšas, bet Kofijs jau ar ceturto “danku”) un minūtes pārtraukumu sasauc mūsējie (53:51). Raimo ir sekmīgs no groza apakšas, bet Lasenbergs atzīmējas ar pirmajiem punktiem spēlē no tālās distances realizējot metienu uzbrukuma pēdējā sekundē (54:55). Mūsu komandas kapteinis gūst četrus punktus (viens no diviem sodiņiem un tālmetiens) un 5 vadība liepājniekiem (59:54). Pie ceturtajām piezīmēm tiek Krastiņš un Raimo, bet izdodas arī būt precīziem savos uzbrukumos, kad Raimo un Blumbergs tiek pie punktiem no groza apakšas un pirmo reizi spēlē esam vadībā ar +9 (63:54). Šis sekmīgais mūsu komandas nogrieznis beidzas, jo viesu leģionāri atbild ar savu 8-0 izrāvienu rezultātā, pietuvojoties līdz minimumam (63:62), precīzi metot Reimanam “2+1” un pieci punkti Kofijam (no groza apakšas un no tālās distances).

Ceturto ceturtdaļu iesākām ar Renāru Birkānu, Robertu Bērziņu, Dāvi Geku, Robertu Blumbergu un Gunti Sīpoliņu (diviem no šiem spēlētājiem pa trim personiskajām piezīmēm). Pašā ceturtdaļas sakumā notiek abpusēji rezultatīvs basketbols, kad abas komandas vairākkārt apmainās ar rezultatīviem uzbrukumiem, nekādu ievērojamu izrāvienu nevienai no komandām neveicot, 1-3 punktu robežās saglabājot vadību mūsu komandai. Kad Guntis Sīpoliņš saņem 4.personisko piezīmi (69:66), Kofijs realizē vienu no diviem soda metieniem, bet Šeļakovs panāk neizškirtu (69:69). Renārs Birkāns ar divpunktnieku atgriež vadību mūsu komandai (71:69). Seko neprecīzs viesu metiens pēc kā mūsu komandai ar pārkāpumu atņem bumbu, ko Ausējs pārvērš precīzā tālmetienā un jau ar +1 vadībā ventspilnieki (72:71). Minūtes pārtraukumu sasauc mūsējie, kad jāspēlē 6:05. Tās laikā tiesneši piespriež tehnisko piezīmi mūsu komandas soliņam, par kuru Ausējs realizē soda metienu (73:71). Guntis Sīpoliņš nerealizē metienu no groza apakšas, bet arī ventspilnieki kļūdās. Renārs Birkāns nospēlē lieliski, ar spēku un ātrumu izkārtojot sev metienu no groza apakšas pret raženo Kirstoferu Kofiju (73:73). Liepājnieki neapstājās pie neizšķirta, jo divus metienus no tālas distances pievieno Geks (3p.) un Birkāns (2p.), kura metiens ir nedaudz tuvāks kā tālmetiens un jau minūtes pārtraukumu pieprasa jubilārs Gints Fogels (4:19 spēles laika). Enerģijas mūsu komandai ir pārpārēm, kas, diemžēl, tiesnešu prāt ir neatļauts, jo Zigmāram Raimo par emocionālu uzsaukumu tiek piešķirta tehniskā piezīme, kas ir Raimo piektā personiskā. Ausējs soda metienu nerealizē. Mūsu komanda arī pieļauj tehnisku brāķi, izkāpjot ārpus laukuma, bet pārgalvīgu tālmetienu realizē Kamerons Randls (76:78). Abas komandas apmainās ar neprecīziem metieniem no spēles, kā arī no soda metienu līnijas Guntis Sīpoliņš nepievieno punktus. Māris Gulbis nerealizē pustālo metienu, bet no gaisa bumbu grozā pēc Birkāna piespēles spēj raidīt Guntis Sīpoliņš (80:76), kad pamatlaikā atlicis mazāk par 2 minūtēm. Jau piekto reizi spēlē Kofijs norībina Liepājas Olimpiskā centra grozu, bet mūsu komandas kapteinis ar precīzu tālmetienu panāk liepājniekiem +5 (83:78) un minūtes pārtraukumu pieprasa ventspilnieki (1:15 laika spēles pamatlaikā). Kamerons Randls nonāk labā situācijā pie mūsu groza, kur atspēlē viesiem divus punktus, bet pie otra groza sekmīgs ir Guntis Sīpoliņš, kurš atjauno piecu punktu pārsvaru (85:80, 35,7 sekundes). Iespējams, ka pirmais svarīgais pavērsiens spēlē notiek tad, kad savu otro tālmetienu realizē Kofijs (83:85). Dāvis Geks nerealizē metienu no spēles, bet izcīna svarīgu bumbu pie pretinieku groza, ātri to izspēlē pie laukuma centra Robertam Blumbergam, pret kuru apzināti pārkāpumu izpilda viesi, jo citādi BK “Liepāja” varēja spēlēt līdz spēles beigām bez metiena. Diemžēl, Blumbergs realizē tikai pirmo no diviem sodiņiem (86:83) un vēl 11,5 sekundes spēles laika. Bumbu savās rokās ņem Kristaps Mediss, kurš ātri iesāk ventspilnieku uzbrukumu. Dāvis Geks pārkāpj noteikumus, lai izmantotu pēdējo komandas piezīmi, taču tas paliek bez tiesnešu ievērības. Mediss izpilda tālmetienu, pret kuru cieši un precīzi aizsardzībā nospēlē Roberts Blumbergs. Medisa metiens ir neprecīzs, taču piezemējoties Mediss nokrīt un seko tiesnešu svilpe. Sākumā piešķirot divus soda metienus un pārkāpumu Blumbergam. Tiesneši izmanto iespēju pārliecināties par to, cik soda metieni ir jāizpilda. Pēc video noskatīšanās pārkāpums tiek fiksēts Guntim Sīpoliņam, jo uz viņa kājas piezemējās Mediss kā arī tiek nozīmēti trīs soda metieni, kad ir atlikušas tikai 4,4 sekundes laika. Guntis Sīpoliņš pabeidz spēli ar piecām personiskajām piezīmēm. Kristaps Mediss aukstasinīgi realizē visus trīs atgriežot uz tablo neizšķirtu (86:86), kaut arī līdz tam brīdim nebija guvis ne punktu. Minūtes pārtraukumu pieprasa mūsējie. Pēc tā nesekmīgs pustālais metiens padodas Robertam Blumbergam, pret kuru ir pat divu spēlētāju aizsardzība. Pamatlaiks noslēdzas ar 86:86.

Papildlaikā Kristaps Mediss pievieno vēl divus punktus no pustālās distances, bet Roberts Krastiņš tiek pie punkta no soda metienu līnijas (87:88). Kofijs turpina triekt bumbu grozā (jau sesto reizi spēlē) un viesi ir vadībā ar +3 (92:89). Dāvis Geks nerealizē metienu no groza apakšas, bet šādā pašā veidā Gulbis tiek pie diviem punktiem un pie 2:07 atlikuša spēles laika papildlaikā minūtes pārtraukums liepājniekiem. Roberts Krastiņš met nekļūdīgi no soda līnijas par Lasenberga pārkāpumu, bet nefiksējot piezīmi pret Robertu Blumbergu, kurš centās triekt bumbu grozā mūsējiem izdodas atkarot bumbu un īstajā brīdī Roberts Bērziņš realizē tālmetienu – neizšķirts 92:92. Māris Gulbis 45 sekundes līdz papildlaika beigām ir precīzs no groza apakšas, bet mūsu komanda kļūdās. Seko pārkāpums pret šīs spēles varoni Medisu, kurš abus sodiņus realizē un jau 4 punktu pārsvars viesiem. Punktus vairs negūst neviena no komandām un otrais sāpīgais zaudējums mūsu komandai pret BK “Ventspils” savā laukumā (92:96).

Šajā spēlē mūsu komandai vairāk rezultatīvu piespēļu (23 pret 14), mazāk kļūdu (12 pret 20), bet mazāk atlēkušo bumbu (39 pret 46) un sliktāks metienu procents no spēles (44,2% pret 50,7%). Zīmīgi, ka abas komandas izpildīja vienādu skaitu soda metienu ar vienādu % (16/26 un 61,5%) un pārtvēra vienādu skaitu bumbu (pa 8).

Mūsu komandām kā vērtīgākais spēlētājs šajā spēlē tika nominēts Dāvis Geks, kurš saņēma “Elvi” dāvāto balvu.

Punktus guva: Renārs Birkāns (18p., 3ab, 9 rez.p., 3 pārtv.b.), Dāvis Geks (15p., 3/6 3p., 4ab, 6 rez.p.), Roberts Krastiņš (15p., 3p. 3/5, 3ab, 2 rez.p., 2 pārtv.b.), Iļja Gromovs (12p., 4ab), Zigmārs Raimo (11p., 3ab, 2 rez.p.), Guntis Sīpoliņš (10p., 9ab), Roberts Blumbergs (7p., 5ab), Roberts Bērziņš (4p., 3ab, 2 rez.p.), Dāvids Ozoliņš (0p., 1ab), Kārlis Šenbergs, Gustavs Jakubauskis.

Nākošo spēli mūsu komanda aizvadīs šo sestdien, 6.martā, pulksten 17:00 savā laukumā pret “Latvijas Universitāti”.

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *