Sestdien liepājnieki pret VEF par uzvaru sērijas turpinājumu

Sestdien, 13.martā pulksten 17:00 Liepājas Olimpiskajā centrā BK “Liepāja” ceturto reizi sezonā tiksies ar pašreizējiem Latvijas čempioniem “VEF Rīga”, lai turpinātu uzvaras sēriju, bet, noteikti, ka “VEF Rīga” vēlēsies revanšēties par piedzīvoto zaudējumu 16.janvārī savā laukumā pret liepājniekiem ar 77:83.

Mūsu komanda spēli pret šī brīža turnīra līdervienību “VEF Rīga” sagaida ar patīkamām emocijām, jo ir izcīnītas divas uzvaras pēc kārtas (pret “LU” un “Ogri”), pie tam, īpaša bija pēdējā, jo beidzot izdevās pārspēt turpat četrus gadus nepārspētos ogrēniešus un tas izdevās ar ļoti pārliecinošu sniegumu abos laukuma galos, ierobežojot ātro un rezultatīvo BK “Ogre” uzbrukumu (puslaikā 29 punkti) pašiem esot ļoti rezultatīviem (puslaikā 56 punkti), spēlei noslēdzoties mūsējiem uzvara ar 98:75. Savādākā noskaņojumā ir “vefieši”, jo, lai arī “PafBet Latvijas – Igaunijas Līgas” turnīrā ir izdevies izcīnīt sešas uzvaras pēc kārtas, kopš zaudējuma liepājniekiem pa divām reizēm pārspēta “Valmiera Glass/ViA” (94:57 un 104:67), “Latvijas Universitāte” (84:64 un 85:63) un BK “Ventspils” (99:87 un 82:75). Pēdējā spēlē 26.februārī apspēlēts principiālais pretinieks BK “Ventspils”, spēles gaitā esot vadībā ar +16. Savukārt, ne tas patīkamais noskaņojums rīdziniekiem saistās ar FIBA Čempionu Līgu, kuras ietvaros 4.martā Burgosā piekāpās “Hereda San Pablo Burgos” papildlaika galotnē ar rezultātu 75:76, kaut arī lielāko daļu pamatlaika atradās vadībā (pat 33 minūtes) kā arī piedzīvoja zaudējumu sastāvā, jo ar “Covid-19” inficējās Aleksanders Madsens. Pēc dažām dienām par pozitīvu “Covid-19” testu uzzināja arī Aigars Šķēle, tādējādi, zaudējums Spānijai bija vairāk nekā ļoti sāpīgs. Šajā nedēļā 9.martā savā laukumā šī paša turnīra ietvaros spēlējot bez iepriekš minētajiem spēlētājiem kā arī bez savainotajiem Mārča Vītola un Arnolda Helmaņa tika piedzīvots otrais zaudējums “Top 16” fāzē ar 75:91 pret Grieķijas “Igokea”. Pagaidām nav zināms nekas par izmaiņām “VEF Rīga” sastāvā uz gaidāmo sestdienas spēli, proti vai kāds no šiem iepriekš minētajiem četriem sasirgušajiem būs ierindā.

Šajā sezonā liepājnieki ar vefiešiem ir aizvadījuši trīs spēles, un tikai pēdējā no tām izdevās izcīnīt uzvaru. Pirmajās divās zaudējums ar 63:104 Rīgā un 81:95 Liepājā, bet, pēdējā tikšanās reizē “Elektrum OC” uzvara mūsējiem ar 83:77. “VEF Rīga” praktiski jau ir nodrošinājuši 1.vietu regulārās sezonas noslēgumā, lai gan teorētiski vēl šī pozīcija nav droša, jo abiem tuvākajiem sekotājiem BK “Ventspils” un BK “Ogre” ir pietiekams spēļu skaits, lai apsteigtu rīdziniekus. Šobrīd “VEF” ar 18 uzvarām 20 spēlēs ir piecas uzvaras priekšā abām sekotājām, bet ogrēniešiem ir atlikušas 5 spēles, savukārt, ventspilniekiem 6 mači. Savukārt, liepājniekiem, nu jau tīri teorētiski, ir iespējas pakāpties uz trešo vietu, jo arī mūsu komandai ir atlikušas piecas spēles (divreiz tikšanās ar ventspilniekiem, vienreiz ar valmieriešiem un divas reizes, ieskaitot 13.marta spēli, ar “VEF Rīga”).

V Latvija U-Z %
1. VEF Rīga 18-2 90.0
2. Ventspils 13-6 68.4
3. Ogre 13-7 65.0
4. Liepāja 10-10 50.0
5. Valmiera Glass/ViA 5-16 23.8
6. Latvijas Universitāte 2-20 9.1

Spēlei no Liepājas Olimpiskā centra varēs sekot līdzi “PafBet YouTube” kanālā. Links uz spēli ir atrodams šeit:

Atbalsti Sa-Vējos attālināti!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *