VEF Liepājā izrādās pārāki, zaudējums ar 74:85

Sestdien, 13.martā ceturto reizi “PafBet Latvijas – Igaunijas Līgā”, neskaitot vienu pirms sezonas pārbaudes spēli, aizvadīja BK “Liepāja” un “VEF Rīga”, un, diemžēl, pārspēt vefiņu otro reizi pēc kārtas neizdevās. Ar 85:74 pārāki bija viesi.

BK “Liepāja” ir viena no divām Latvijas komandām, kas šajā sezonā ir likusi kapitulēt pašreizējiem Latvijas čempioniem “VEF Rīga”, pārspējot rīdziniekus viesos 16.janvārī ar 83:77. Pirms tam pagājušā gada 17.decembrī ogrēnieši sarūpēja “VEF Rīga” pirmo zaudējumu šajā sezonā esot pārākiem ar 72:58 savā laukumā. Protams, ka pirms sestdienas spēles fons domām par atkārtotu uzvaru pār rīdziniekiem bija mūsu nometnē, kā nekā trešdien viesos tika sagrauta BK “Ogre” ar 98:75 un uz Liepāju “VEF” atbrauca ar trim iztrūkumiem sastāvā (komandai nevarēja palīdzēt Mārcis Vītols, Aigars Šķēle un Aleksanders Madsens), savukārt, liepājnieku rindās atgriezās Iļja Gromovs.

Mūsu komanda spēli iesāka ar Renāru Birkānu, Dāvi Geku, Robertu Blumbergu, Gunti Sīpoliņu un Zigmāru Raimo, savukārt, viesiem diezgan neierasts “starta 5” virknējums: ierastajiem Kristeram Zorikam, Kailam Olmenam, Artim Atem un Maiklam Kaizeram pievienojās arī 17 gadus jaunais Raivo Butirins. Pirmajā spēles minūtē abas vienības kļūdījās savos metienos, bet spēles rezultātu ar pustālo distanci atklāja Olmens. Mikli vēlāk Renāra Birkāna piespēli divos gūtajos punktos pārvērta Guntis Sīpoliņš (2:2). Olmens no tālās distances vēlreiz izvirzīja vadībā viesus, bet Roberts Blumbergs ar “2+1” gājienu rezultātu izlīdzināja (5:5). Uz Kristera Zorika tālmetienu mūsējie atbild ar enerģiskā Zigmāra Raimo pustālo metienu (7:8). Viesu centra spēlētājs Maikls Kaizers realizē tālu divu punktu metienu, bet pēc Blumberga tālmetiena jau minūtes pārtraukumu pieprasa Jānis Gailītis, kad uz tablo ir neizšķirts 10:10 un vēl jāspēlē 5:58. Pēc tās viesiem padodas veiksmīgs spēles nogrieznis 9-2 un pēc Kaizera otrā bumbas trieciena grozā no augšas minūtes pārtraukumu pieprasa mūsējie (12:19, 4:11 spēles laiks). Gromovs pievieno punktu no soda līnijas, “VEF” leģionārs Pinjero no groza apakšas panāk lielāko pārsvaru spēlē (21:13). Birkāns iemet pustālo, bet Gromovam no soda līnijas neveicas, turpretī, Olmens abus sodiņus realizē (23:15). Pēc Bērziņa piespēles Iļja Gromovs norībina LOC grozus, bet pēdējo grozu šajā ceturtdaļā gūst viesi, kad Kohs met precīzi no groza apakšas un pēc pirmajām 10 minūtēm liepājniekiem -8 (17:25).

Otro ceturtdaļu iesākam vareni, veicot 8-0 izrāvienu nieka divarpus minūtēs un uz tablo neizšķirts 25:25. Šajā nogrieznī punktus gūst Bērziņš un Raimo no groza apakšas, Krastiņš no pustālās distances, bet Sīpoliņš ar “āķa” metienu un minūtes pārtraukumu pieprasa “VEF Rīga”. Viesu rindās ļoti pamanāms ir Kaizers, kurš pēc minūtes pārtraukuma pievieno 6 punktus viesiem, bet pēc Arta Ates realizētā metiena no groza apakšas minūtes pārtraukums mūsējiem (29:33, 3:43 spēles laika). Diemžēl, tas vēlamo rezultātu nedod, jo liepājnieku uzbrukums ir nesekmīgs, bet viesu līderis Kaizers vēlreiz ir sekmīgs no tuvas distances (35:29). Sīpoliņš no groza apakšas pārtrauc viesu 6-0 izrāvienu, bet Olmens ar Birkānu apmainās ar precīziem soda metieniem (31:37). Uz liepājnieka Ates āķa metienu, mūsu kapteinis Krastiņš realizē tālmetienu (36:39). Kaizers realizē vienu no diviem sodiņiem pēc Gromova pārkāpuma, bet Renārs Birkāns no pustālās distances samazina deficītu līdz -2 (38:40). Diemžēl, viesu centra spēlētājs Kaizers ir sekmīgs arī puslaika pēdējā sekundē no tālās distances un ar rezultātu 43:38 noslēdzas spēles pirmais puslaiks.

Puslaika statistika liecina, ka cīņā par atlēkušajām bumbām veiksmīgāki ir viesi (22 pret 18), bet kļūdu skaits ir lielāks arī rīdziniekiem (8 pret 5), soda metienos ir praktiski līdzsvars (6/9 mūsējiem pret 7/8 viesiem), savukārt, metienos no spēles labāk sekmējies “VEF” (47,1% pret 42,9%). Individuālajā statistikā Birkānam un Raimo pa 8 punktiem, bet viesiem Kaizeram jau 16 ači, bet Olmenam 9.

Trešā ceturtdaļa sākas ar viesu četriem punktiem, bet tad sekmes ir mūsu komandai, kad tālmetienu realizē Birkāns, Sīpoliņš ir precīzs no soda līnijas un pirmos punktus spēlē gūst Geks no tālās distances un uz tablo tikai -1 (48:49). Pēc viesu kļūdas uzbrukumā vēlreiz no tālās met Geks, bet, diemžēl, šoreiz neprecīzi, un vadību spēlē mūsējiem neizdodas iegūt. Kaizers turpina būt aktīvs, realizējot divus soda metienus un “2+1” gājienu uz tablo jau 6 punktu pārsvars rīdziniekiem (54:48) un minūtes pārtraukumu pieprasa mūsējie. Punktus neizdodas gūt mūsējiem, bet arī Kaizers nerealizē nevienu no diviem soda metieniem, bet jau nākošajā uzbrukumā triec bumbu grozā. Arī Gromovs atbild ar to pašu (50:56), bet pēc Olmena tālmetiena jau otro pauzi šajā ceturtdaļā pieprasa liepājnieki (50:59 un 3:44 spēles laiks). Pēc tā Kohs ar Krūmiņu iemet pa vienam soda metienam, bet pēc Pinjero realizētā metiena no groza apakšas “VEF” jau atrodas vadībā ar vairāk kā 10 punktiem (63:50). Krastiņš no tālās distances samazina deficītu, bet Blumbergs no soda līnijas realizējot vienu no diviem soda metieniem pietuvina mūsējos rezultātā (54:63). Pēdējo grozu šajā ceturtdaļā gūst otrs liepājnieks viesu rindās – Arnolds Helmanis ir sekmīgs no groza apakšas un pie 65:54 noslēdzas trešā ceturtdaļa.

Ceturtās ceturtdaļas sākumā ļoti pamanāms mūsējiem ir Roberts Blumbergs, kurš divreiz īsā brīdī tiek pie “2+1” gājiena, bet jau mirkli vēlāk Blumbergam iemetot otro soda metienu uz tablo 61:67 un vēl 8:01 spēles laika šajā ceturtdaļā. Mūsējos pārsteidz jaunais Raivo Butirins, kurš realizē tālmetienu, bet Artis Ate no groza apakšas viesiem dod 11 punktu pārsvaru (72:61). Renārs Birkāns iemet otro tālmetienu spēlē, bet Kaizers no pustālās distances joprojām ir sekmīgs (74:64). Geks no tālās atjauno cerības uz cīņu par uzvaru šajā spēlē un zibenīgi minūtes pārtraukumu pieprasa “VEF Rīga”, kad jāspēlē vēl 5:53 (67:74). Pēc tās uz soda metienu līnijas stājas Dāvis Geks, kuram, diemžēl, precīzs tikai pirmais sodiņš, bet pēc otrā neprecīzā piezīmi izpelnās Sīpoliņš, kas mūsu komandai ir jau 4 komandas piezīme. Olmens gūst piecus punktus un jau minūtes pārtraukums mūsējiem (68:79). Geks iemet trešo tālmetienu spēlē, bet Kaizers triec bumbu grozā (81:71). Liepājniekiem kļūda uzbrukumā, bet lidojošais Olmens vēlreiz efektīgi triec bumbu grozā (83:71). Geks iemet vēlreiz no tālās, bet pēdējo grozu spēlē gūst Olmens no groza apakšas un spēles noslēdzas ar viesu uzvaru 85:74.

Otrajā puslaikā mūsu komanda pieļāva 14 kļūdas, sliktāk cīnījās par atlēkušām bumbām, kā arī nespēja apturēt viesu leģionāru duetu (Kaizeram 27 punkti, Olmenam 23), tāpēc šoreiz par uzvaru pacīnīties neizdevās. Abas komandas šajā sezonā tiksies vēlreiz 2.aprīlī, kad viesosimies Rīgā.

Sestdienas spēlē mūsu komandā punktus guva: Roberts Blumbergs 14p. (5ab), Renārs Birkāns 14p. (2ab, 9 rez.p.), Dāvis Geks 13p. (3p. 4/9), Roberts Krastiņš 8p. (3p. 2/4, 3 rez.p., 4 pārtv.b.), Zigmārs Raimo 8p. (2 rez.p., 2 pārtv.b.), Iļja Gromovs 5p. (4ab), Roberts Bērziņš 2p. (3 rez.p., 1 pārtv.b.), Dāvids Ozoliņš, Kārlis Šenbergs, Raimonds Čudars, Gustavs Jakubauskis.

Nākošo spēli mūsu komanda aizvadīs piektdien, 19.martā pulksten 19:00, kad viesos tiksies ar šajā sezonā vienīgo nepārspēto komandu BK “Ventspils”.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *