BK Liepāja viesos atspēlē 14 punktu deficītu un beidzot pārspēj Ventspili

Otrdien 30.martā mūsu vīru komanda sasniedza dažādus Kluba rekordus un, ar piekto piegājienu šajā sezonā izbraukuma spēlē pārspēja BK “Ventspili” ar 79:78.

Šai spēlei no BK “Liepāja” perspektīvām nebija nekādas nozīmes turnīra tabulas sakarā, jo mūsējiem ir nodrošināta 4.vieta sezonas noslēgumā par četrām uzvarām atrodoties priekšā 5.vietā esošajai “Valmiera Glass/ViA” (7-17), bet no 3.vietas atpaliekot par 3 uzvarām (14-10). Bet spēles nozīmīgums bija citos aspektos: pēdējo reizi Liepājas komanda pārspējusi BK “Ventspili” tālajā 2016.gada 25.maija “bronzas sērijā”, kad Liepājā tika izcīnīta uzvara ar 98:90. Kopš tā laika ventspilnieki panāca 20-0 uzvaru sēriju pret liepājniekiem. Vēl kāds interesants fakts. BK “Liepāja” šajā sezonā ir pārspējusi visas četras Latvijas komandas (pa reizei “VEF Rīga” un BK “Ogre”, četrreiz “Valmiera Glass/ViA” un visās piecās spēlēs “LU”), bet ne reizi nav pārspēta BK “Ventspils”. Uzvarot ventspilniekus, mūsējiem būtu “full house”. Pēdējo reizi regulārajā sezonā Liepājas komanda pārspējusi visas Latvijas komandas  2015./16.gada sezonā.

Ventspilniekiem šai spēlei bija cita nozīme, pirmkārt, jau uzvara nodrošinātu 2.vietu regulārās sezonas izskaņā, kas dotu “automātisku” iekļūšanu LBL pusfinālā, priekšrocības vismaz divās izslēgšanas kārtās (pusfinālā un par 3.vietu), kā arī apvienotās “PafBet Latvijas – Igaunijas Līgas” izslēgšanas spēlēs “nosacīti” vājāku pretinieku, kas ieņems Igaunijā 3.vietu. Savukārt, vēl kāda ne mazāk svarīga lieta ir šī brīža BK “Ventspils” spēļu sērija, proti, ventspilnieki ir zaudējuši trijās no četrām pēdējām spēlēm (pret “LU” ar 76:88, pret “Ogri” ar 92:100 un pret “VEF” ar 59:103) un kā vienīgo uzvaru “izraujot” pret mūsējiem ar 73:71. Tikai un vienīgi uzvara mājiniekiem bija nepieciešama šajā spēlē, lai atgūtu pozitīvu noskaņojumu.

Līdzšinējās četrās regulārās sezonas spēlēs BK “Ventspils” izcīnījuši uzvaras pār liepājniekiem ar 92:91, 73:64, 96:92 un 73:71.

Uz spēli mūsu komanda ieradās optimālajā sastāvā, un arī mājinieki uz spēli pieteica maksimāli labāko virknējumu. BK “Liepāja” spēli iesāka ar Renāra Birkānu, Dāvi Geku, Robertu Blumbergu, Gunti Sīpoliņu un Iļju Gromovu, bet mājinieki mazliet pamainīja savu “starta” virknējumu laukumā sūtot Kristapu Medisu ierasti Kamerona Randla vietā un leģionāram Viljamam Raimenam aizvietojot Andreju Šeļakovu mača ievadā. Vēl startā dzeltejās formās devās Artūrs Ausējs, Māris Gulbis un Kristofers Kofijs. Pirmie abu komandu uzbrukumi ir nesekmīgi, bet spēles rezultātu ar “floutera” metienu realizē Kristaps Mediss (2.marta spēles galvenais varonis, kurš pamatlaika beigās pie -3 realizēja visus trīs soda metienus 4 sekundes līdz pamatlaika beigām), kuram šajā spēlē tie ir vienīgie punkti. Jau nākošajā uzbrukumā Iļja Gromovs ar “āķa” metienu tiek pie pirmajiem liepājnieku punktiem šajā spēlē (2:2). Mājiniekiem Kofijs ar Ausēju panāk četru punktu pārsvaru ventspilniekiem, bet Guntis Sīpoliņš no groza apakšas pievieno divus mūsējiem, lai arī nerealizē soda metienu (4:6). Uz Māra Gulbja metienu no pustālās distances, Roberts Blumbergs iemet sarežģītu “fade away” metienu (6:8). Raimena āķim mūsējie liek pretī divus precīzus soda metienus no Iļja Gromova (8:10) Raimens vēlreiz ar soda metieniem panāk +4 mājiniekiem, kam seko Dāvja Geka pieci punkti pēc kārtas un jau vadībā mūsējie (13:12). Ausējs ātri atgūst vadību ventspilniekiem, bet Sīpoliņš ar vienu precīzu sodiņu uz tablo atjauno neizšķirtu (14:14). Turpmākajās trijās minūtēs mūsu komanda pie punktiem netiek, jo izpelnās tehnisko piezīmi, nesportisko pārkāpumu un pieļauj daudz kļūdas, turpretī, mājinieki izmanto šo situāciju un noslēdz pirmo desmit minūti ar +10 (24:14). Pirmajā ceturtdaļā esam labāk cīnījušies par atlēkušajām bumbām (12 pret 11), bet esam pieļāvuši pārāk daudz kļūdas (6 pret 1), kā arī realizējuši metienus no spēles tikai ar 31,3% precizitāti (ventspilniekiem 8/18 un 44,4%).

Otro ceturtdaļu iesākam ar vēl vienu Blumberga “fade away” metienu un gūstam pirmo grozu kopš spēles 7.minūtes, bet enerģiskais Zigmārs Raimo pievieno pirmos punktus spēlē no groza apakšas (18:24). Lidojošais Kofijs efektīgi triec bumbu grozā no augšas, bet Raimo vēlreiz ir sekmīgs no spēles (20:26). Pēc Ausēja tālmetiena mūsu komanda ņem minūtes pārtraukumu, kad vēl jāspēlē pirmajā spēles daļā 6:44. Guntis Sīpoliņš samazina rezultāta starpību, bet Artūrs Ausējs vēlreiz ir sekmīgs no tālās distances atjaunojot +10 mājiniekiem (32:22). Pie šī pārsvara ventspilnieki neapstājas, Šeļakovam un Gulbim gūstot pa vienam grozam uz tablo jau 14 punktu pārsvars BK “Ventspils” (36:22). Arī mūsējie ir gatavi veikt izrāvienu rezultātā, jo īstajā brīdī seko Birkāna divi sodiņi, Gunta Sīpoliņa “danks” un Iļjas Gromova realizēts metiens no groza apakšas un jau minūtes pārtraukumu sasauc Gints Fogels (28:36 un 2:30 spēles laika šajā puslaikā). Šī apspriede nedot vēlamo rezultātu mājiniekiem, bet gluži pretēji, mūsu komanda pievieno vēl četrus punktus no soda līnijas (precīzi met Birkāns un Krastiņš) un pēc 10-0 liepājniekiem uz tablo vairs tikai -4 (32:36). Māris Gulbis pēc izcīnītas bumbas pie mūsu groza pārtrauc sekmīgo BK “Liepāja” izrāvienu, bet Dāvis Geks ar vienu precīzu soda metienu no diviem vienu minūti un piecas sekundes pirms puslaika beigām pietuvina rezultātā mūsējos. Andrejs Šeļakovs gūst pēdējo grozu šajā ceturtdaļā mājiniekiem, uz ko mūsu komanda atbild ar sekmīgiem uzbrukumiem un labu aizsardzību, pēc Geka tālmetiena un Birkāna metiena no groza apakšas puslaiku noslēdzam ar -2 (38:40). Puslaika statistikas rādītāji: esam joprojām pieļāvuši vairāk kļūdas (9 pret 6), tagad arī zaudējam cīņā par bumbām (19 pret 23), bet labāk realizējam savas iespējas no spēles (43,3% pret 38,5%), pie tam, pa diviem tālmetieniem ir iemetuši katrā komandā pa vienam spēlētājam (Geks mūsējiem un Ausējs ventspilniekiem), bet tālmetienu realizācijas procents ir pārsteidzoši slikts: BK “Liepāja” 18,2% ir labāks (2 no 11) nekā ventspilniekiem 12,5% (2 no 16)! Punktu izteiksmē Dāvis Geks ir rezultatīvākais mūsējiem ar 9 ačiem, bet 7 pievienojis Guntis Sīpoliņš. Mājiniekiem Ausējam 10, Reimenam 8.

Trešās ceturtdaļas sākumā pirmos punktus gūst Māris Gulbis, kam seko liepājnieku 8-0 atbilde, precīzi no tālās metot Gekam un Sīpoliņam, bet Gromovam “āķa” metiens uz tablo jau dod +4 liepājniekiem (46:42). BK “Ventspils” pieprasa minūtes pārtraukumu, kad nospēlētas tikai 2:13 šajā ceturtdaļā. Ventspilnieki atrod īsto “glābēju” Reimena personā, kurš realizē metienu no groza apakšas, bet pēc Geka vēl viena tālmetiena arī no tālās distances ir precīzs ventspilnieku leģionārs un uz tablo vairs divu punktu pārsvars liepājniekiem 49:47. Vēlreiz augstāk par visiem lec Kofijs, kurš ar bumbas triecienu atgūst neizšķirtu. Šo mini veiksmi mājiniekiem apslāpē Guntis Sīpoliņš realizējot savu metienu no groza apakšas (51:49). Spēle ir izlīdzinājusies un abām komandām izdodas vairāki sekmīgi uzbrukumi pēc kārtas. Pēdējos punktus mājiniekiem gūst Kristaps Ķilps no soda līnijas atgūstot arī divu punktu vadību ventspilniekiem pirms ceturtās ceturtdaļas (59:57).

Noslēdzošā ceturtdaļa iesākas ar Andreja Šeļakova 4.piezīmi un Renāra Birkāna precīzu pustālo metienu (59:59). Uz Kofija realizēto metienu no groza apakšas, Birkāns vēlreiz ir precīzs no tuvākas distances, bet pēc Roberta Krastiņa 3 un 4 personiskās piezīmes, Kofijs iemet tikai vienu no četriem soda metieniem atjaunojot minimālu pārsvaru BK “Ventspils” (62:61), kad vēl jāspēlē 7:29. Seko mūsu komandas, iespējams, izšķirošais izrāviens, kas ieliek pamatus uzvarai. Zigmārs Raimo realizē metienu no groza apakšas, ko izdara arī Roberts Bērziņš un uz tablo +3 liepājniekiem. Pēc Iļjas Gromova realizētā metiena no groza apakšas jau +5 mūsējiem, bet, diemžēl, no soda līnijas Iļja nerealizē nevienu no diviem soda metieniem. Pēc Kofija uzbrukuma piezīmes mirkli vēlāk Zigmārs Raimo pārtver bumbu un pats noslēdz ātro uzbrukumu (69:62) un pie 4:15 spēles laika vēl viens pārtraukums mājiniekiem. Īstie vārdi nav atrasti, jo Randls nerealizē tālmetienu, bet arī mūsējo uzbrukums ir nesekmīgs, līdz Gromovs nobloķē Ausēja metienu no groza apakšas, bet jau otrajā galā Renārs Birkāns ir sekmīgs no groza apakšas un lielākais pārsvars spēlē liepājniekiem (+9, 71:62). Artūrs Ausējs pārtrauc liepājnieku kārtējo izrāvienu spēlē (10-0 no 61:62) realizējot tālmetienu. Pēc Ausēja pārkāpuma Dāvis Geks met nekļūdīgi no soda metienu līnijas (73:65) un 2:44 spēles laika. Kofijs tiek pie iespējas no groza apakšas, kuru nelaiž garām un zibenīgs minūtes pārtraukums jau mūsējiem (73:67 un jāspēlē 2:31). Diemžēl, liepājnieku uzbrukums nedod rezultātu, jo sekmīgi aizsardzībā nospēlē Kofijs bloķējot Krastiņa metienu, bet pie otra groza starp šiem abiem spēlētājiem grēkāzi atrod Krastiņa personā, kuram piektā personiskā piezīme. Šoreiz Kofijs met nekļūdīgi (69:73). Īstajā brīdī pie punktiem tiek liepājnieki, kad “floutera” metienu iemet Birkāns un atjauno divu uzbrukumu pārsvaru mūsējiem (75:69). Bet arī mājinieku rindās ir aukstasinīgs vīrs – Ausējs iemet otro trejaci šajā ceturtdaļā un vēlreiz minūtes pārtraukumu izmanto Artūrs Visockis – Rubenis, kad jāspēlē 1:14 (75:72). Ieplānotais uzbrukums liepājniekiem nedod rezultātu, bet pārkāpums pret Artūru Ausēju dod iespēju mājiniekiem vēl vairāk pietuvoties rezultātā. Ausējs realizē abus sodiņus, kad vairs tikai 35,2 sekundes spēles laika (74:75) un, visticamāk, katrai no komandām atliek pa vienam uzbrukumam. Gudri nospēlē Dāvis Geks, izprovocējot Andrejam Šeļakovam piekto pārkāpumu. Geks no soda līnijas vēlreiz met nekļūdīgi un viena tālmetiena tiesa šķir abas komandas (77:74) un jāspēlē 23,9 sekundes. Apzinoties, ka reiz jau mūsējiem neizdevās nosargāt trīs punktu pārsvaru spēles galotnē, šoreiz lēmums ir vienkāršs, neļaut izpildīt tālmetienu, bet pārkāpt noteikumus, nosūtot mājiniekus izpildīt divus soda metienus. Laba darbība aizsardzībā neļauj tikt pie tālmetiena un, dodoties caurgājienā “karstais” Ausējs tiek nobloķēts, bet, tiesneši saskata pārkāpumu Zigmāram Raimo, kuram arī spēle beidzas piektās piezīmes dēļ. Ausējam roka nenodreb, 15,1 sekundi līdz pamatlaika beigām vēlreiz pietuvojot ventspilniekus viena punkta attālumā (76:77). Pēc mūsējo auta izspēles, bumba tiek nogādāta pie Gunta Sīpoliņa pret kuru ir taktiskā piezīme un jau Guntim jāapliecina sava pieredze no soda līnijas. Guntis arī met nekļūdīgi atjaunojot +3 liepājniekiem 12 sekundes līdz spēles beigām. Mūsējiem izdodas kārtējo reizi neļaut tikt pie sagatavota metiena ventspilniekiem no tālās distances, Māris Gulbis izšķiras par piespēli Lasenbergam, kurš no tālās netrāpa, bet vienu sekundi pirms spēles beigu sirēnas Kofijs izcīnot bumbu pie mūsu groza ir sekmīgs. Ar šo minimālo pārsvaru (79:78) šoreiz pietiek, lai beidzot pārspētu BK “Ventspili” un pārtrauktu ventspilnieku 20-0 uzvaru sēriju pret Liepājas komandām. Kopš 2015./16.gada sezonas esam pārspējuši arī visus pretiniekus kaut vienu reizi.

Sezonas 12.uzvarā mūsu komandā punktus guva: D.Geks 19p. (3p. 4/7, sodos 5/6, 7ab), G.Sīpoliņš 16p. (no spēles 5/8, sodos 5/7, 3ab), R.Birkāns 14p. (6 rez.p., 3 pārtv.b.), Z.Raimo 12p. (2ab, 2 pārtv.b.), I.Gromovs 10p. (16ab, 1 bloķēts metiens), R.Blumbergs 4p. (2ab), R.Krastiņš 2p. (2ab, 1 rez.p.), R.Bērziņš 2p., M.Ozolinkevičs 0p. (1ab, 1 rez.p.), D.Ozoliņš, R.Čudars, K.Šenbergs.

Šo regulāro sezonu BK “Liepāja” noslēgs piektdien, 2.aprīlī pulksten 17:00 Rīgā “Elektrum OC” pret “VEF Rīga”.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *