BK Liepāja izslēgšanas spēles sāk ar uzvaru 1.spēlē pār Valmieru

Šodien BK “Liepāja” uzsāka savu pirmo izslēgšanas turnīru Kluba vēsturē, “PafBet LBL” izslēgšanas spēļu 1/4 finālā tiekoties ar “Valmiera Glass/ViA”. Pirmajā mačā tuvu “triple – double” bija Iļja Gromovs, efektīgi spēlēja Geks un Blumbergs un ar rezultātu 90:77 pārāki bija mūsējie.

Pirms spēles bija skaidrs, ka šajā izslēgšanas spēļu spēlē BK “Liepāja” būs jāiztiek bez diviem svarīgiem vīriem: pamata saspēles vadītāja Renāra Birkāna un mūsu “nepiekāpīgā” Zigmāra Raimo. Tas, saprotams, radīja bažas par komandas spējām tik svarīgā spēlē, un lika treneriem ātri mainīt dažādas sadarbības, izspēles un aizsardzības. Kā izrādījās, ar šo smago uzdevumu mūsu treneri tika galā, pateicoties lieliskai komandas atdevei un sapratnei, pirmajā spēlē komanda nospēlēja, kā krievu teicienā “par to puisi”!

“Valmiera Glass/ViA” komanda Liepājā ieradās jau dienu iepriekš, aizvadot treniņus LOC gan 12.aprīlī, gan spēļu rītā, kā arī vidzemnieku rindās nav izmaiņu sastāvā, tādējādi valmierieši bija optimālajā sastāvā. Spēli liepājnieki iesāka ar mainītu sastāvu, jo Renāra Birkāna vietā saspēles vadītāja pozīcijā uzsāka Marts Ozolinkevičs, kā arī nemainīgie Dāvis Geks, Iļja Gromovs, Guntis Sīpoliņš un Roberts Blumbergs vieglā uzbrucēja pozīcijā. Valmierieši maču iesāka ar trim pieredzējušiem vīriem Edmundu Elksni, Kārli Apsīti un Ervīnu Jonātu, kā arī Klāvu Dubultu un Valteru Liepiņu. Jau pirmajā uzbrukumā spēles rezultātu atklāj viesi, kad precīzs no groza apakšas ir Ervīns Jonāts, bet arī mūsējie atbild ar līdzīgu uzbrukumu, kad precīzi met Marts Ozolinkevičs (2:2). Pēc valmierieša Apsīša neprecīzā metiena pirmo reizi vadībā mūsējos izvirza Roberts Blumbergs, bet arī valmierieši atbild ar gūtu grozu no tuvas distances (4:4). Otrās minūtes izskaņā Dāvis Geks atjauno vadību liepājniekiem, bet pēc tam seko efektīga viesu atbilde –  Valtera Liepiņa izpildījumā tiek realizēti divi tālmetieni, bet Klāvs Dubults pievieno vēl vienu grozu no tuvas distances un viesiem sešu punktu pārsvars (12:6). Iļja Gromovs pēc izcīnītas bumbas pie valmieriešu groza ir precīzs, bet arī Kārlis Apsītis atbild ar divu punktu metienu un seko minūtes pārtraukums mūsējiem (8:14). Pēc apspriedes Guntis Sīpoliņš tiek pie pirmajiem punktiem spēlē, realizējot tālmetienu, bet Iļja Gromovs vēlreiz tiekot pie atlēkušās bumbas pie pretinieku groza ir sekmīgs. Diemžēl sodiņš par pārkāpumu grozā nekrīt un minimāls deficīts liepājniekiem (13:14). Klāvs Dubults un Valters Vēveris met precīzi no groza apakšas atgūstot lielāku pārsvaru viesiem, bet mūsējiem no tālmetienu līnijas ir precīzs Dāvis Geks, kā arī no groza apakšas pie viegliem punktiem tiek Roberts Krastiņš un pie neizšķirta 18:18 jau minūtes pārtraukumu pieprasa valmierieši (2:29 spēles laika 1.ceturtdaļā). Atgriežoties laukumā abas komandas vairs nav tik sekmīgas punktu gūšanā, bet trīs ačus gūst viesi (Vēverim 2, Elksnim 1), uz ko Blumbergs atbild ar metienu no groza apakšas (20:21). Pēdējo grozu šajā ceturtdaļā gūst viesi, kad precīzi no tālās met Kārlis Apsītis (24:20).

Otro ceturtdaļu viesi sāk ar četriem gūtiem punktiem īsā brīdī, iegūstot lielāko pārsvaru spēlē (28:20). Dāvis Geks no pustālās distances un Māris Ziediņš no groza apakšas apmainās ar gūtajiem punktiem (30:24), kam seko neliels mūsējo mini izrāviens 7:0. Dāvis Geks gūst piecus punktus (no groza apakšas un tālmetiens), bet Guntis Sīpoliņš no groza apakšas samazina rezultāta starpību līdz minimumam (29:30). Sākas lielas “šupoles rezultātā”, kad tiek fiksētas vairākas vadības maiņas, pirmo reizi kopš spēles 2.minūtes mūsējos vadībā izvirza Iļja Gromovs (33:32), bet pēc Blumberga “slam dunk” minūtes pārtraukums valmieriešiem (35:34). Valmiera atgūst vadību pēc Engera metiena no groza apakšas, bet par kārtējo pārkāpumu liepājnieki tiek pie soda metieniem. Minūti līdz puslaika beigām komandu piezīmju attiecība ir graujoša, mūsējiem neviens pārkāpums, bet viesiem jau 8! Marts Ozolinkevičs, realizējot vienu no diviem soda metieniem 28,9 sekundes līdz lielajam pārtraukumam panāk liepājniekiem +3 (41:38), bet ar sarežģītu pustālo metienu Valters Liepiņš noslēdz pirmo puslaiku. Ar minimālu pārsvaru vadībā ir mūsējie 41:40. Jau 12 punktus puslaikā ir guvis Dāvis Geks, bet Iļja Gromovs ticis pie 7 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām. Labāk cīņā par atlēkušajām bumbām ir veicies valmieriešiem, kuriem 23, pret 18 mūsējiem. Savukārt, liepājnieku agresivitāte ir devusi citu ievērojamu rezultātu, proti, viesi pārkāpuši noteikumus 12 reizes (mūsējiem tikai 4 piezīmes), kas pārvērsta arī soda metienu kvantitātē (11/8 liepājniekiem, kamēr vidzemniekiem šajā rādītājā 4/1). Kļūdu skaits vienāds abām komandām (pa 6), bet labāk komandas biedrus ar piespēlēm ir apgādājuši mūsējie, sakrājot 9 rezultatīvas piespēles pret viesu 6.

Otrā puslaika sākumā turpinās abpusēji ļoti līdzvērtīga spēkošanās, saglabājoties BK “Liepāja” vadībai. Pirmie punkti šajā ceturtdaļā tiek Dāvim Gekam un Klāvam Dubultam (43:34), bet uz Blumberga vienu precīzu soda metienu, valmieriešu enerģiskais uzbrucējs Valters Vēveris atbild ar 2 punktiem no spēles un nerealizētu soda metienu un sesto reizi spēlē fiksēts neizšķirts (44:44). Turpinājumā jau daudz agresīvāk un precīzāk abos laukuma galos darbojas mūsējie, atgūstot vadību un audzējot rezultāta pārsvaru. Guntis Sīpoliņš triec bumbu grozā, ko mirkli vēlāk izdara arī Blumbergs (48:44), bet Elksnis samazina rezultāta starpību no groza apakšas (46:48). Blumbergs ar Vēveri apmainās ar precīziem tālmetieniem, bet uz Blumberga pielaboto Roberta Krastiņa metienu Edmunds Elksnis atbild ar savu trejaci. Pēc Dāvja Geka trīspunktnieka (56:52) “Valmiera Glass/ViA” treneris Roberts Zeile pieprasa minūtes pārtraukumu. Pēc šīs pauzes liepājnieki turpina iepriekš uzsākto, tiekot pie punktiem Robertam Bērziņam un Robertam Blumbergam (60:52). Valmieras snaiperis Vēveris realizē vēl vienu tālmetienu, bet “karstais” Blumbergs atbild ar diviem precīziem soda metieniem (62:55), kad jāspēlē 3:01 šajā ceturtdaļā. Ervīns Jonāts ir veiksmīgāks cīņā par atlēkušo bumbu pie mūsu groza un samazina deficītu par diviem ačiem, kam seko liepājnieku pieprasīts minūtes pārtraukums (62:57). Atlikušajā spēles laikā šajā desmit minūtē Blumbergs trāpa vēl vienu tālmetienu, Māris Ziediņš viesiem dāvina emocijas triecot bumbu mūsu grozā, bet pēdējie punkti liepājniekiem, kad no tālās distances precīzi met komandas kapteinis Krastiņš un ar deviņu punktu pārsvaru noslēdzas šī ceturtdaļa (68:59).

Ceturtās ceturtdaļas sākumā Guntis Sīpoliņš no groza apakšas panāk mūsējiem vairāk kā 10 punktu pārsvaru spēlē (70:59), bet Iļjam Gromovam neizdodas realizēt nevienu no diviem soda metieniem. Edmunds Elksnis gūst pirmos punktus vidzemniekiem noslēdzošajā desmit minūtē, bet liepājnieki atbild ar Iļjas Gromova triecienu grozā (72:61). Pēc šīs epizodes tiek fiksēta abpusējās piezīmes, kas nozīmē, ka viesu rindās Kārlis Apsītis spēli pamet ar pieciem pārkāpumiem, mūsējiem sodītais ir Roberts Bērziņš. Pārsteidzošu “floutera” metienu realizē Klāvs Dubults, bet par tehnisko pārkāpumu Edmundam Elksnim, Roberts Krastiņš realizē soda metienu, bet mūsējo uzbrukumā Iļja Gromovs tiek pie diviem ačiem, soda metienu nerealizējot (75:63). Klāvs Dubults vēlreiz ir sekmīgs pie mūsējo groza, bet Blumbergs ar diviem soda metieniem un Geks ar metienu no groza apakšas panāk liepājniekiem +14 (79:65) un seko minūtes pārtraukums, ko pieprasa viesi. Ervīns Jonāts pacīnoties pie mūsu groza ir sekmīgākais un pārvērš to divos gūtajos punktos, bet Dāvis Geks krāj punktus no soda metienu līnijas (81:67), kad līdz pamatlaika beigām atlikušas 4 minūtes un 7 sekundes. Punkti vairs nekrājas tik raiti kā iepriekš, un pēc Valtera Liepiņa pārtvertas bumbas un tās triekšanas mūsu grozā apspriedi sasauc Artūrs Visockis – Rubenis (81:69 un 3:09 spēles laika). Agresīvi presingojot viesi piespiež liepājniekus bieži kļūdīties, bet pie punktiem netiek arī vidzemnieki. Guntis Sīpoliņš no soda metienu līnijas pievieno divus punktus mūsējiem, bet par Sīpoliņa trešo piezīmi, kas klātienē izskatījās kā tīrs bloķēts metiens, nosūta uz soda līniju Niku Salenieku. Abi sodiņi ir neprecīzi, bet Blumbergs savus soda metienus realizē (85:69 un tikai 1:45 spēles laiks). Viesi piecus punktus atspēlē ar Vēvera tālmetienu un Jonāta divīti no groza apakšas, bet Guntis Sīpoliņš vēlreiz ir perfekts savos soda metienos (85:74) sākoties pēdējai spēles minūtei. Jānis Engers realizē vienu soda metienu un vēlreiz Jonāts pēc izcīnītas bumbas pie mūsu groza pievieno divus ačus viesiem, bet pēdējos punktus spēlē gūst daudzpusīgais Dāvis Geks, realizējot metienu no spēles un vienu soda metienu. Ar rezultātu 90:77 pirmo uzvaru sērijā izcīna liepājnieki.

Šajā spēlē uzvara tika izcīnīta ar lielisku komandas darbu abos laukuma galos, apgrūtinot valmieriešiem viņu uzbrukumus, savukārt, pašiem daloties ar bumbu. Lielu artavu uzvarā komandas uzbrukumu veidošanā ielika Dāvis Geks, kuram 24 punkti (šīs sezonas personiskais rekords), 5 atlēkušās bumbas un 3 rezultatīvas piespēles. Bet kā divi spēles labākie spēlētāji un “Elvi” balvu saņēmēji tika nominēti ne mazāk lieliskie Iļja Gromovs un Roberts Blumbergs. Iļja guva 11 punktus, izcīnīja 20 atlēkušās bumbas, bloķēja 2 metienus un atdeva 8! rezultatīvas piespēles, kas ir viņa personiskais rekords ne tikai šajā sezonā, bet arī visā basketbolista karjerā. Tikai divas piespēles pietrūka līdz iespaidīgam “triple-double”. Savukārt, Roberts Blumbergs savas bijušās komandas grozā iebēra 25 punktus (personiskais šīs sezonas rekords), izcīnīja 6 atlēkušās bumbas un pa reizei bloķēja un atdeva piespēli.

Spēles statistika apliecina mūsu komandas kopējo ieguldījumu. Atlēkušajās bumbās 47 pret 43 viesiem, 21 pret 11 rezultatīvām piespēlēm, 30 pret 9 izpildītiem soda metieniem, tik vien, ka kļūdu skaits pārāk liels (14 pret 7).

Spēlē punktus guva: R.Blumbergs 25p. (sodi 9/10, 6ab), D.Geks 24p. (3p. 3/6, sodi 3/3, 5ab, 3 rez.p.), G.Sīpoliņš 13p. (sodos 4/4, 3ab, 1 bloks), I.Gromovs 11p. (20ab, 8 rez.p., 2 bloki), R.Krastiņš 10p. (2ab, 5 rez.p.), R.Bērziņš 4p. (2 rez.p.), M.Ozolinkevičs 3p. (4ab), D.Ozoliņš, K.Šenbergs, G.Jakubauskis.

Viesu rindās 15 punkti V.Vēverim, pa 12 guva E.Jonāts un K.Dubults, pa 10 ačiem E.Elksnim un V.Liepiņam.

Sērijas otrā spēle notiks 16.aprīlī pulksten 19:00 Valmierā, bet jau pirmdien 19.aprīlī pulksten 18:00 abas komandas trešajā spēlē tiksies Liepājā.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *