Arī ceturtajā tikšanās reizē pārākas ir LU meitenes

Šodien mūsu meiteņu komanda aizvadīja pēdējo regulārās sezonas spēli, savā laukumā uzņemot “Latvijas Universitātes” komandu, un arī šoreiz pie uzvaras tika rīdzinieces.

Šīsdienas spēle bija ar savādu fonu, proti, abas komandas jau ir noskaidrojušas savu atrašanās vietu sezonas noslēguma tabulā, spēles iznākums nekādi nevarēja to mainīt, kā arī abas vienības jau pēc vienas nedēļas atkal tiksies Liepājas Olimpiskajā centrā, lai “Douglas LSBL” turnīra ietvaros aizvadītu izslēgšanas spēli – pusfinālu un turpinātu cīņu par Latvijas čempiones titulu. Līdz ar to katra komanda šo spēli izmantoja vairāk kā dažādu spēles nianšu risināšanu, spēlētāju novērtējumu un, iespējams, kādu “slazdu” izlikšanu pirms 24.aprīlī paredzētās svarīgās spēles. Pirmo reizi šajā sezonā “Latvijas Universitātes” rindās laukumā devās nesen komandai pievienojusies Latvijas Nacionālās Sieviešu izlases dalībniece Kristīne Vītola. Mūsu komandai pēc veselības likstu sakārtošanas laukumā atgriezās Elvija Veršele.

Spēles sākums liepājniecēm sanāca pagalam nesekmīgs, jo “Latvijas Universitātes” komanda guva astoņus punktus pirmajās divās minūtēs, bet mūsējām bumba “neklausīja” un pie punktiem tikt neizdevās un jau 3.minūtes sākumā Kaspars Mājenieks pieprasa minūtes pārtraukumu. Pēc tā rīdziniecēm pirmos punktus “LU” formā gūst Kristīne Vītola realizējot metienus no groza apakšas, līdz 4.minūtes izskaņā Rūta Stiprā realizējot tālmetienu atklāj liepājnieču punktu guvumu (3:12). Vītola vēlreiz ir precīza no tuvas distances, bet Elvija Veršele pievieno divus ačus no soda līnijas (5:14). Studentes Eglīte un Miķelsone no groza apakšas pievieno vēl četrus punktus viesiem, bet Rūta Stiprā ir precīza no groza apakšas. Vītola turpina uzbrukt sekmīgi, bet pēdējos punktu šajā ceturtdaļā gūst Katrīna Trankale, realizējot vienu no diviem soda metieniem un ar rezultātu 8:20 noslēdzas pirmā ceturtdaļa. Šajā neveiksmīgajā spēles daļā mūsu komanda ir realizējusi tikai divus metienus no 16, kā arī pieļāvusi 4 kļūdas.

Otrās ceturtdaļas ievadā Kristīne Vītola realizē abus soda metienus, bet lieliski divos uzbrukumos pēc kārtas nospēlē Elvija Veršele, realizējot divus trejačus pēc kārtas pāri Kristīnes Vītolas rokām. Starp šiem Elvijas metieniem Anita Miķelsone pievieno divus punktus, bet pēc tam jau Raivita Koreņika iemet pustālo metienu (16:24). Rīdzinieces tiek pie pieciem punktiem, bet pēc Koreņikas vēl viena groza no distances (18:29) minūtes pārtraukumu ņem “LU”. Pēc pauzes Šepte ir precīza no groza apakšas, bet Rūta Stiprā no soda līnijas rezultāta starpību atjauno (20:31). Rīdziniecēm vēl pieci punkti, bet Santa Baltkojiene tiek pie pirmajiem ačiem no pustālās distances uzbrukuma pēdējā sekundē. Pēc dvīņu māsas Madlēnas Ģērķes realizētā metiena “LU” vēlreiz vēlas apspriesties. Atlikušajā puslaika daļā mūsējām pa diviem ačiem pievieno Veršele un Trankale, bet rīdziniecēm apaļos “40” gūst Asnāte Ģērķe un ar rezultātu 40:26 noslēdzas pirmā spēles daļa. Rīdzinieces pirmajā puslaikā uzbrukušas grozam ar ar turpat 20% labāku precizitāti (46,9% pret 25,8% mūsējām), izcīnījušas par 5 atlēkušajām bumbām vairāk (22 pret 17) un pieļāvušas par 2 kļūdām mazāk (5 pret 7). Mūsu komandā jau 10 punktus spēlē guvusi Elvija Veršele, uzbrūkot grozam ar perfektu precizitāti, bet viesu rindās tik pat ačus guvusi Kristīne Vītola, kurai arī 8 atlēkušās bumbas.

Otro puslaiku sekmīgi līdzīgi kā pirmo uzsāk viesi, gūstot piecus punktus, bet Rūta Stiprā no groza apakšas atklāj mūsējo punktu guvumu (28:45). Vītolai tiek jau ducis punktu, bet Kristīna Petermane tiek pie “2+1” gājiena, lai arī soda metiens grozā nekrīt. Rūta Stiprā pievieno vēl divus mūsējām pēc Līnas Locenieces piespēles (32:47). Diemžēl, turpmāko minūšu laikā pie punktiem tiek tikai “studentes” panākot jau ievērojamu pārsvaru rezultātā, pēc Kristīnas Vītolas viena realizētā sodiņa uz tablo jau 63:32. Šo 16-0 izrāvienu rezultātā aptur Elvija Veršele realizējot divus soda metienus. Pēc mirkļa Santa Baltkojiene pārtver bumbu pat divas reize īsā brīdī, pēc pirmā tiekot pie diviem gūtajiem punktiem un ar rezultātu 36:63 noslēdzas trešā ceturtdaļa.

Spēles noslēdzošās ceturtdaļas sākumā mūsu komanda samazina rezultāta starpību, punktus gūstot Veršelei un Baltkojienei, bet, kad uz Vītolas metiena no groza apakšas Līna Loceniece atbild ar savu pirmo tālmetienu spēlē seko minūtes pārtraukums (43:65). Atlikušajā spēles daļā būtisku pavērsienu nenotiek, un ceturtajā tikšanās reizē šajā sezonā atkal “LU” pārspēj mūsējās. Šoreiz ar rezultātu 74:57.

Par spēles vērtīgāko spēlētāju tiek prēmēta Santa Baltkojiene, kura saņēma “Lauma Lingerie” dāvāto balvu. Santa guva 10 punktus, atdeva 3 rezultatīvas piespēles un izcīnīja tik pat bumbas zem groziem, kā arī pārtvēra divas pretinieču piespēles.

SBK “Liepāja/LSSS” punktus guva: R.Stiprā 14p. (3p. 1/1, sodi 3/3, 5ab), E.Veršele 14p. (3p. 2/2, 2ab), S.Baltkojiene 10p. (3ab, 3 rez.p., 2 pārtv.b.), L.Loceniece 6p. (2 rez.p.), R.Koreņika 4p. (4ab, 2 pārtv.b.), K.Muzikante 4p., K.Trankale 3p. (3ab, 3 rez.p.), K.Petermane 2p. (9ab), D.Grigorjeva 0p. (4ab), K.Vihmane 0p. (2ab, 3 rez.p., 2 pārtv.b.).

Kristīne Vītola, debitējot “LU” rindās, tika pie 17 punktiem un 14 atlēkušajām bumbām.

Nākošajā nedēļā 24. un 25.aprīlī Liepājā notiks “Douglas LSBL” izslēgšanas spēles, liepājniecēm pusfinālā pulksten 17:00 tiekoties pret “LU” komandu, bet pulksten 14:00 šo miniturnīru uzsāks “TTT Rīga” pret ceturto komandu, kura tiks noskaidrota 17., 18.aprīļa turnīrā Jelgavā. Svētdien, 25.aprīlī pulksten 12:00 tiks aizvadīta bronzas spēle, bet trīs stundas vēlāk pulksten 15:00 tiks noskaidrota Latvijas čempione basketbolā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *