Piektdien Valmierā kungi aizvadīs LBL izslēgšanas sērijas otro spēli

BK “Liepāja” 16.aprīlī pulksten 19:00 Vidzemes Olimpiskajā centrā aizvadīs “PafBet LBL” 1/4 fināla sērijas otro spēli tiekoties ar “Valmiera Glass/ViA” komandu. Pirmajā mačā 13.aprīlī Liepājā pārāki bija mūsējie (90:77). Sērija rit līdz vienas komandas trim uzvarām.

Šī sērija sākās Liepājā ar BK “Liepāja” uzvaru, kas, galvenokārt, tika nodrošināta trešajā ceturtdaļā, kurā mūsu komanda bija pārāka ar 27:19 un pirms noslēdzošās ceturtdaļas tika iegūts 9 punktu pārsvars. Ceturtajā ceturtdaļā pārsvars tika pieaudzēts un jau vairāk kā 4 minūtes līdz pamatlaika beigām bija skaidrs, ka šo sēriju ar uzvaru uzsāks liepājnieki, jo tobrīd rezultāts bija +14 BK “Liepāja” (79:65). Uzvara tika izcīnīta ar lielu komandas darbu abos laukuma galos, groza apakšu cementējot Iļjam Gromovam, bet uzbrukumā pusi no komandas punktiem gūstot duetam Dāvis Geks (24p.) un Roberts Blumbergs (25p.). Visi trīs pieminētie kungi šajā spēlē sasniedza savus personiskos rekordus šajā sezonā – gūtajos punktos Geks un Blumbergs, bet rezultatīvajās piespēlēs Iļja Gromovs, kuram 8 rezultatīvi “asisti”.

Lai arī šajā savādajā basketbola sezonā liepājnieki ar valmieriešiem ir tikušies 5 reizes regulārajā sezonā, izslēgšanas spēles sākas no nulles un iepriekšējie rezultāti ir nebūtiski. Tomēr svarīgi ir tas, ka šajos piecos mačos pie četriem panākumiem tika mūsējie, kas, protams, vairo pārliecību saviem spēkiem. Šī pirmā izcīnītā uzvara 1/4 finālā bija ne tikai svarīga sekmīgam sērijas turpinājumam, bet arī apliecinājums, kā mūsu komanda izskatās bez galvenā spēles “diriģenta” Renāra Birkāna, kurš savainojuma dēļ nevar palīdzēt komandai. Renārs ir ne tikai labākais piespēlētājs mūsu komandā, bet arī visas apvienotās “Latvijas – Igaunijas” līgas pirmais numurs ar vidēji 6,63 piespēlēm ik spēli. Bez spēles organizēšanas un komandas biedru apgādāšanas ar bumbu Renārs ir pietiekami produktīvs arī uzbrukumā, jo aizvadītajos 24 mačos ticis pie 11,9 punktiem, kas ir 4.labākais rādītājs mūsu komandā. Tāpat ļoti sāpīgs iztrūkums ir enerģiskā Zigmāra Raimo izkrišana veselības likstu dēļ. Daudzpusīgais Zigmārs vidēji šajā sezonā mūsu komandai palīdzējis ar 8,4 punktiem un 5 atlēkušajām bumbām ik maču. Šo divu spēlētāja nebūšana ierindā, protams, ļoti sašaurina BK “Liepāja” manevrēšanas spējas gan uzbrukumā, gan aizsardzībā. Bet, patiess prieks, ka mūsu treneri spēja atrast īstos vārdus un tehniskos risinājumus, lai īsā brīdī “pārrestruktarizētu”  komandu uz spēli bez šiem diviem puišiem.

Šodien uz Valmieru dodamies ar tādu pašu domu, paņemt šo labo sajūtu no 13.aprīļa spēles, nospēlēt mobili, paļaujoties uz izteiktu komandas spēli un cīnoties par “tiem puišiem”, kuri mums nevar palīdzēt laukumā! Mača sākums Vidzemes Olimpiskajā centrā paredzēts pulksten 19:00 un šai spēlei līdzi varēs sekot LBS “YouTube” kanālā šeit: https://www.youtube.com/watch?v=AJp0gmyVDCg

Atbalsti Sa-Vējos!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *