Šodien pēdējā regulārās sezonas spēlē meitenes uzņems Latvijas Universitāti

16.aprīļa vakarā SBK “Liepāja/LSSS” noslēgs “Douglas LSBL” turnīru pulksten 18:00 tiekoties ar “Latvijas Universitātes” komandu, kuru pārspēt līdz šim nav izdevies. Abas komandas nākošajā nedēļā Liepājā cīnīsies par vietu “Douglas LSBL” finālā.

Šī saraustītā un sarežģītā basketbola sezona tuvojas savai izskaņai, un atlikušas tikai formalitātes A grupā, kurā labāko trijnieks ir noskaidrots un nekādi rezultāti to nevar mainīt. 1.vietā finišēs neapšaubāmās turnīra favorītes “TTT Rīga”, kurām 15 uzvaras 15 mačos (vēl notiks viena spēle pret LU 17.04.), 2.vietā iekārtojušās mūsu rītdienas pretinieces “LU”, kurām pēc 14.spēlēm 10 panākumi un 4 zaudējumi, bet 3.vietā atrodas mūsējās, ar 8 uzvarām un 7 zaudējumiem. 4.vietā ir “RSU” (3/13), bet 5.vietā BKBS “Rīga/Juniores” (2/14). Ja pirmo trīs vietu komandas ir jau garantējušas vietu “Douglas LSBL” izslēgšanas spēlēs, jeb “Final 4”, tad 4.un 5.vietas dalībnieces kopā ar B grupas divām labākajām komandām (“Daugavpils Universitāti” un BK “Jelgava-BJSS”) šajā nedēļas nogalē aizvadīs izslēgšanas spēles (1/8 finālu un 1/4 finālu), noskaidrojot vienu labāko komandu, kura pievienosies pirmajam trijniekam uz “Final 4” turnīra fāzi. Zināms, ka “Final 4” medaļu izcīņa norisināsies Liepājā 24.un 25.aprīlī.

Laicīgi noskaidrojot pirmās trīs komandas A grupā, savstarpēji vienojoties vienības pārcēla regulārās sezonas spēles, lai tās izmantotu kā “treniņspēles” pirms gaidāmā “Final 4”. Tāpēc “Latvijas Universitāte” 17.aprīlī aizvadīs spēli pret “TTT Rīga”, un šodien ceturto reizi sezonā tiksies ar mūsu komandu. Līdz šim visās trijās oficiālajās un abās divās pirmssezonas spēlēs pie uzvarām ir tikušas studentes, kuras atgriezušās LSBL pēc vairāku gadu izlaišanas. Komanda ir veidota no nulles, bet, piesaistot vairākas kadetu, junioru izlašu dalībnieces un dažas ļoti pieredzējušās Latvijas basketbolistes kā Annu Bušu, Baibu Eglīti un nesen arī Aiju Jurjāni (iepriekš Putniņa) un Kristīni Vītolu, šī komanda noteikti ir kļuvusi par spēcīgu konkurentu ne tikai liepājniecēm, bet arī titulētajai “TTT”. Par komandas spēku liecina itin droša 2.pozīcija turnīra noslēgumā, visas trīs uzvaras līdzšinējās spēlēs ar SBK “Liepāja/LSSS” un mēnesi atpakaļ intriģējošā cīņa pret “TTT”, kad Baltijas flagmanis tika pie uzvaras (73:63) pateicoties labāk aizvadītai ceturtajai ceturtdaļai (19:11). Pēdējā liepājnieču un “LU” tikšanās reizē 24.martā Liepājā viesi izcīnīja uzvaru ar 78:66, galvenokārt, pateicoties fantastiskai Vanesas Jasas spēlei, kura pamanījās gūt 29 punktus un izcīnīt 11 atlēkušās bumbas. Vidējie rādītāji pēc šīs lieliskās spēles Liepājā Jasai ir 14,5 punkti un 6,6 atlēkušās bumbas. Tā teikt, kaut kas no “neticamā”. Kā būtu, ja Vanesai marta izskaņā nebūtu sanācis laukumā praktiski viss, neuzzināsim. Bet ceram, ka mūsu komandas treneri būs atraduši pretzāles Jasai un visai “LU” komandai. Kopš šī zaudējuma, liepājnieces ir tikušas pie trim panākumiem pēc kārtas (31.martā pret “RSU” 74:54 izbraukumā, 3.aprīlī pret “juniorēm” 61:52 savā laukumā un pēdējā mačā 10.aprīlī Rīgā pret “RSU” 70:57). “Latvijas Universitāte” pēc uzvaras pār mūsu komandu “sabradāja” “RSU” studentu duelī 27.martā ar 88:44, bet pēc tam aizvadīja divas neizteiksmīgas spēles, kad panākumu gūšanai nepietika ar spēles pamatlaiku. 31.martā tikai otrajā papildlaikā “LU” bija pārākas pār “Rīga/Juniorēm” ar 88:86, bet līdz šodienai pēdējā mačā 7.aprīlī, atspēlējot 14 punktu deficītu ar 75:70 papildlaikā pārspēja “RSU” komandu.

Vai šodien abas komandas spēlēs “paslēpes”, neatklājot to, kā jau pēc vienas nedēļas aizvadīs savstarpēji atbildīgāko spēli sezonā 24.aprīļa “Douglas LSBL” pusfinālā, vai izmantos šo spēli kā “treniņspēli”, bez uzsvara uz uzvaru, uzzināsim šajā vakarā. Spēles sākums pulksten 18:00 un tai līdzi varēs sekot “Douglas LSBL” YouTube kanālā šeit: https://youtu.be/Yyrg8FRqD2Q

Atbalsti Sa-Vējos!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *