Šodien BK Liepāja pret Valmieru par iekļūšanu LBL pusfinālā

Trešdien 21.aprīlī mūsu kungi turpina cīņu “PafBet LBL” 1/4 fināla sērijā pret “Valmiera Glass/ViA” par iekļūšanu pusfinālā. Sērijā ar 2:1 ir vadībā mūsējie un šodien ir otrā iespēja noslēgt šo sēriju.

Ja pirmajās divās spēlēs liepājniekiem izdevās ielikt stingrus pamatus iekļūšanai LBL pusfinālā, tad, diemžēl, trešajā tikšanās reizē pirms divām dienām nebija sekmīgs turpinājums šai sērijai un tika piedzīvots zaudējums savā laukumā ar rezultātu 77:85 par ko sīkāk rakstīts šeit: https://www.liepajasbasketbols.lv/2021/04/20/valmieras-energiju-apslapet-neizdodas-sakam-slikti-un-serija-rezultats-21-liepajnieku-laba/

Zaudēt nekad nav patīkami un vēl jo vairāk savā laukumā. Pie tam šis zaudējums liedza jau laicīgi ar minimālo spēļu skaitu sasniegt “PafBet LBL” pusfinālu, kurā Liepājas komandas nav spēlējušas kopš 2015./16.gada sezonas. No šī zaudējuma ir jāņem mācība uz šodienas spēli, pirmkārt, iesākt spēli enerģiskāk kā iepriekš un spēlēt tik pat azartiski un nepiekāpīgi, kā to mūsējiem izdevās izdarīt spēles otrajā puslaikā. Protams, ir grūti nospēlēt vienlīdz stabili visas spēles garumā ņemot vērā to, ka mūsu komandai iztrūkst divi svarīgi rotācijas spēlētāji (Renārs Birkāns un Zigmārs Raimo šajās izslēgšanas spēlēs nav piedalījušies), kā arī veselības likstas ir skārušas arī Valteru Vuciņu jau ilgāku laiku un Dāvidu Ozoliņu pirmdienas dienas pusē. Par sastāva problēmām, turpretī, nevar sūdzēties mūsu pretinieki, jo “Valmiera Glass/ViA” vienībā ir pieejami visi šajā sezonā spēlēm pieteiktie spēlētāji, kas, protams, ļauj daudz vairāk variēt ar sastāvu.

Mūsu komandas “septītnieks” ir izcīnījuši divas uzvaras, bet kopumā šajās izslēgšanas spēlēs ir iezīmējusies tendence, ka no spēles uz spēli ar komandas biedru atrašanu labās uzbrukuma pozīcijas pat trīs spēlētāji, katram sasniedzot savus karjeras rekordus augstākajā līgā. Tā pirmajā spēlē 13.aprīlī 8 reizes “asistēja” Iļja Gromovs, otrajā mačā 16.aprīlī Valmierā Dāvis Geks atdeva 13 rezultatīvas piespēles, bet zaudētajā spēlē aizvakar Roberts Bērziņš tika pie 8 piespēlēm. Punktu ziņā līderu pulkam, kas pārsvarā bija rezultatīvākie “PafBet Latvijas – Igaunijas Līgas” spēlēs ir pievienojies Roberts Blumbergs, kuram pirmajā spēlē 25, otrajā 15, bet pēdējā spēlē 6 punkti, vidēji iekrājot 15,3 punktus. Jau sezonas laikā līderi punktos bija tie paši, kas arī izslēgšanas spēlēs gūst lielāko artavu punktu: Dāvis Geks vidēji ticis pie 16,3 punktiem, atdodot 5,7 rezultatīvas piespēles, Guntis Sīpoliņš pievienojis 15,3 punktus un 4,3 atlēkušās bumbas, bet Iļja Gromovs atzīmējies ar 12 punktiem un 15 atlēkušajām bumbām vidēji trijās aizvadītajās izslēgšanas spēlēs. Komandas kapteinis Roberts Krastiņš atzīmējies ar 9,7 punktiem un 2,7 rezultatīvām piespēlēm. Valmieriešu rindās izteikti trīs spēlētāji ir līderi gūtajos punktos: Valters Vēveris ir rezultatīvākais ar 15,3 punktiem, 4 atlēkušajām bumbām, Ervīns Jonāts ir otrs rezultatīvākais ar 15 punktiem un 5,7 atlēkušajām bumbām, realizējot soda metienus perfekti (7/7) un Edmunds Elksnis pievienojis 14,7 punktus, 6,3 atlēkušās bumbas un atdevis 5,3 rezultatīvas piespēles.

Ceram, ka šodien mūsu komanda realizēs savus metienus no spēles ar labāku metienu procentu nekā pēdējā spēlē Liepājā, pieļaus mazāk kļūdas (līdz šim 17 pret 9 valmieriešiem) un turpinās spēlēt tik pat cieši aizsardzībā kā pirmajās divās spēlēs un pēdējās spēles otrajā puslaikā.

Spēle Valmierā sāksies pulksten 19:00 un to translēs “Best 4 Sport” kanāls.

Atbalstām Sa-Vējos!

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *