Zaudējums Valmierā ar 75:79. Piektdien izšķirošā spēle par iekļūšanu pusfinālā

21.aprīlī Valmierā BK “Liepāja” bija iespēja noslēgt šo “PafBet LBL” izslēgšanas spēļu ceturtdaļfināla sēriju, bet, mūsējiem piedzīvojot zaudējumu ar 75:79 rezultāts sērijā kļuva 2:2.

Uz šo izbraukuma spēli liepājnieki devās divējādās sajūtās, jo, dienu iepriekš netika sasniegts pusfināls, piekāpjoties “Valmiera Glass/ViA” savā laukumā ar 77:85, bet gatavs atgriezties komandas rindās un pirmo reizi palīdzēt BK “Liepāja” izslēgšanas spēlēs bija mūsu komandas saspēles vadītājs Renārs Birkāns, kas, savukārt, deva papildus pārliecību par komandas varēšanu.

Lai arī spēles sākumā mazliet labāk darbojās valmierieši, galvenokārt, pateicoties labākai metienu realizācijai no tālās distances (6/11), tomēr mūsu vienība piedāvāja daudzveidīgāku basketbolu, labāku cīņu par atlēkušajām bumbām. Pirmo grozu spēlē guva Iļja Gromovs ar bumbas triecienu grozā no augšas. Jau nākošajā uzbrukumā vadību pārņēma mājinieki, precīzi metot Jonātam, Ziediņam un Elksnim (7:2). Pirms Elkšņa groza guvuma mūsu komandai laukumā devās Renārs Birkāns, nomainot Martu Ozolinkeviču. Guntis Sīpoliņš uzņēmās iniciatīvu pirmās ceturtdaļas ievadā, izcīnot bumbu pie pretinieku groza un raidot to grozā, bet pēc Kārļa Apsīša tālmetiena, tiekot pie sodiņiem. Precīzs bija otrais, bet pēc Birkāna piespēles Guntis ir precīzs arī no groza apakšas (7:10). Elksnis trāpa no tālās, Geks iemet vienu soda metienu, bet “karstie” valmierieši turpina realizēt trejačus, un jau otrais spēlē precīzs ir Jonātam (16:8). Guntis Sīpoliņš pēc Iļjas Gromova piespēles ir precīzs no groza apakšas tiekot jau pie 7 punkta spēlē, bet Birkāns atzīmējas ar pirmo groza guvumu no tuvas distances (12:16). Valters Liepiņš kļūst jau par ceturto vīru mājinieku rindās, kurš realizē tālmetienu (19:12). Seko efektīgs mūsējo uzbrukums, kurā galvenais punktu guvējs ir Roberts Blumbergs. Renārs Birkāns tiek pie trim soda metieniem un visus realizē, bet pēc tam Blumbergs samazina deficītu līdz minimumam, realizējot pirmo trejaci liepājniekiem, pēcāk realizē vienu soda metienu un ar bumbas triecienu grozā no augšas vēlreiz spēlē izvirza vadībā liepājniekus (21:19). Pēdējo grozu šajā ceturtdaļā, iemetot sesto tālmetienu mačā, gūst Valters Liepiņš un ar minimālu pārsvaru valmieriešiem noslēdzas spēles pirmā ceturtdaļa (22:21).

Šajās desmit minūtēs esam pilnībā mainījuši spēles gaitu, salīdzinot ar spēli Liepājā pirms divām dienām, jo mūsu komandai ir pārsvars cīņā zem groziem (13 pret 7), agresīvākā spēlē (mums 9 izpildīti un 6 realizēti soda metieni, bet mājiniekiem neviens soda metiens), tanī pat laikā, valmieriešiem šo pārsvaru izdodas noturēt pateicoties lieliskai precizitātei no tālās distances (6/11 pret mūsu 1/3).

Otro ceturtdaļu iesākam ar Roberta Bērziņa bumbas triecienu grozā no augšas, bet Edmunds Elksnis atbild ar “2+1” un atkal vadībā valmierieši (25:23). Bērziņš vēlreiz ir precīzs uzbrukuma noslēgumā, bet arī mājinieki tiek pie diviem punktiem (27:25). Iļja Gromovs ar metienu no groza apakšas sarūpē pārkāpumu mājiniekiem, taču sodiņš grozā nekrīt (27:27). Seko valmieriešu piecu punktu guvums, jau septīto tālmetienu spēlē iemetot vidzemniekiem un minūtes pārtraukums mūsējiem (27:32). Pēc apspriedes Birkāns līdzīgi kā Gromovs tiek pie diviem punktiem ar sodu, un arī Renāra sodiņš grozā nekrīt. Vēveris atjauto piecu punktu vadību valmieriešiem, bet mūsējie veic 7-0 izrāvienu, Birkānam realizējot tālmetienu, Blumbergam “danks” un divi precīzi soda metieni Gromovam (36:34). Elksnim izdodas sarūpēt pārkāpumu Ozolinkevičam un realizē visus trīs sodiņus, Gromovs iemet vienu no diviem soda metieniem un kārtējais neizšķirts 37:37. Valters Liepiņš realizē divus sodiņus, bet Gromovs atbld ar “slam dunk” (39:39). Sīpoliņš no groza apakšas izvirza vadībā liepājniekus, bet  Dubults atgūst neizšķirtu (41:41), bet šīs ceturtdaļas izskaņā pie punktiem tiek tikai mūsējie, kad Birkāns iemet “floutera” metienu, bet Gromovs realizē vienu no diviem soda metieniem un ar trīs punktu pārsvaru vadībā ir liepājnieki (44:41).

Šajā puslaikā mājinieki joprojām ir lieliski no tālās distances (7/14 pret 2/10), bet mūsu komanda izprovocējusi 14 piezīmes (pašiem 8), dominējusi cīņā zem groza (23 pret 17). Pirmajā “play-off” spēlē Liepājas formā Birkānam 12 punkti un 4 rezultatīvas piespēles, Iļja Gromovs jau “noformējis” “double-double” ar 10+10, Sīpoliņš guvis 9 punktus un izcīnījis 5 atlēkušās bumbas, bet Blumbergam 8 punkti. Mājniekiem Elksnis atzīmējies ar 14 punktiem un 4 rezultatīvām piespēlēm.

Otro puslaiku iesākam ar Birkānu, Bērziņu, Geku, Sīpoliņu un Gromovu, bet mājiniekiem laukumā dodas Elksnis, Vēveris, Apsītis, Jonāts un Ziediņš – vispieredzējušākais pieejamais virknējums. Pie punktiem mājinieki netiek, jo Bērziņš efektīgi bloķē metienu pie tam, saglabājot bumbu mūsējiem. Guntis Sīpoliņš gūst pirmos punktus kādai no komandām trešajā ceturtdaļā, kad Iļja Gromovs atdod rezultatīvu piespēli (46:41). Četrus punktus valmierieši ātri atspēlē, Ziediņam un Elksnim gūstot pa diviem ačiem, bet Gromovs ar “āķa” metienu atgūst trīs punktu pārsvaru liepājniekiem (48:45). Ziediņš ar Birkānu tiek pie diviem punktiem, bet valmieriešiem gūstot piecus pēc kārtas (Apsītim tālmetiens, Vēverim divpunktnieks) un pie rezultāta 50:52 minūtes pārtraukums mūsējiem (6:29 spēles laika šajā ceturtdaļā). Neizšķirtu atgūst Gromovs, kad realizē Sīpoliņa piespēli (52:52). Mājinieku līderis ir uzdevuma augstumos, kārtējos punktus gūstot Elksnim vadībā valmierieši. Sīpoliņš no soda līnijas rezultātu izlīdzina (54:54), bet Dubults nav precīzs savos soda metienos. Diemžēl, arī mūsu komandai uzbrukumā nesekmējas, turpretī, valmierieši ar Dubulta sekmēm no groza apakšas atgūst 4 punktu pārsvaru (58:54) un jau otro minūtes pārtraukumu ņem Artūrs Visockis – Rubenis. Apspriede nedod vēlamo rezultātu, jo valmierieši tiek pie vēl trijiem punktiem divos uzbrukumos un pārsvars jau 7 ači (61:54). Birkāns šo mājinieku veiksmi pārtrauc no pustālās distances, uz ko valmierieši atbild ar četriem punktiem no groza apakšas, kad vairākkārtīgi izcīna atlēkušās bumbas pie mūsu groza (65:56) un jau trešo pārtraukumu ņem liepājnieki. Roberts Bērziņš realizē metienu no groza apakšas, bet nieka 4,2 sekundes līdz šīs ceturtdaļas beigām tiek pie trim soda metieniem. Diemžēl, labākais soda metienu izpildītājs mūsu komandā iemet tikai vienu no trim un ar sešu punktu deficītu noslēdzas trešā ceturtdaļa (59:65).

Noslēdzošo ceturtdaļu mājinieki sāk ar Liepiņa trejaci, bet Birkāns no soda līnijas iemet divus no trim (61:68). Rezultāts nedaudz iestrēgst, abām komandām cieši spēlējot aizsardzībā un apgrūtinot oponentu metienus, līdz Klāvs Dubults no groza apakšas atjauno 9 punktu pārsvaru valmieriešiem (70:61). Geks divus punktus atspēlēt, bet arī Liepiņš ir precīzs no groza apakšas (72:63). Sīpoliņš no groza apakšas samazina deficītu un minūtes pārtraukumu pieprasa valmierieši (72:65). Pēc tā liepājnieki turpina pakaļdzīšanos, Blumbergam realizējot metienu no groza apakšāapakšas, bet Krastiņam iemetot vienu no diviem soda metieniem (68:72), kad vēl jāspēlē četras ar pusi minūtes. Valmierieši paļaujas uz pārbaudītām vērtībām – Kārlis Apsītis iemet jau kārtējo tālmetienu, bet Geka tālmetiens grozā nekrīt (68:75). Valmierietis Elksnis, savukārt, ar “floutera” metienu palielina mājinieku pārsvaru (77:68). Dāvis Geks no soda līnijas divus punktus atspēlē, bet Renārs Birkāns no groza apakšas iemet smagu, akrobātisku metienu un uz tablo komanda šķir 5 punkti (72:77), kad vēl jāspēlē divas minūtes. Mājinieku centrs Dubults tiek apturēts, bet arī mūsu komandai pie punktiem tikt neizdodas, kad strīdīgā epizodē kļūda Guntim Sīpoliņam. No tālās neiemet Engers un Elksnis, pēc izcīnītas bumbas pie mūsu groza, bet ar trešo piegājienu Dubults tiek pie 79 punkta valmieriešiem. Roberts Krastiņš ir precīzs no tālās (75:79), bet pēc tam piespiest kļūdīties valmieriešus neizdodas un punkti vairs šajā spēlē netiek gūti. Ar rezultātu 75:79 esam piedzīvojuši otro zaudējumu šajā sērijā (2:2) un esam aizspēlējušies līdz sērijas pēdējai spēlei, kas jau 23.aprīlī notiks Liepājā.

Šajā spēlē lielisku atgriešanos nodemonstrēja Renārs Birkāns, kuram 20 punkti, 5 rezultatīvas piespēles, 4 atlēkušās bumbas un tik pat izprovocētas piezīmes. Guntis Sīpoliņš guva 15 punktus un izcīnīja 10 atlēkušās bumbas, noformējot “double-double”. Pie šāda sasnieguma tika arī Iļja Gromovs, kuram 14 punkti, 12 atlēkušās bumbas, 2 rezultatīvas piespēles un 2 bloķēti metieni. Roberts Blumbergs guva 10 punktus un izcīnīja 4 bumbas zem groziem. Roberts Bērziņš atzīmējās ar 7 punktiem un 1 bloķētu metienu. Līdz šim rezultatīvākais spēlētājs mūsu komandā Dāvis Geks guva tikai 5 punktus, izcīnot 5 bumbas zem groziem un atdodot 3 rezultatīvas piespēles. Roberts Krastiņš tika pie 4 punktiem, 4 atlēkušajām bumbām un 4 personiskajām piezīmēm. Marts Ozolinkevičs tika pie savainojuma – lauzts deguns jau spēles 3.minūtē un pie punktiem netika.

Sērija noslēgsies Liepājā, 23.aprīļa vakarā. Piektā spēle Liepājas Olimpiskajā centrā sāksies pulksten 18:00 un to translēs “Best 4 Sport”.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *