Zināms kalendārs BK Liepājas sērijai par Latvijas bronzu

Vakar 4.maijā “PafBet LBL” pusfināla sērijā starp BK “Ogre” un BK “Ventspils” tika noskaidrotas abas komandas, kuras piedalīsies medaļu spēlēs. Finālā iekļuva ventspilnieki, bet ogrēnieši stāsies pretī mūsu komandai cīņā par Latvijas bronzas medaļām.

Ja BK “Liepāja” savu pusfināla sēriju pabeidza jau 1.maijā, kad arī trešajā sērijas spēlē atzina “VEF Rīga” pārākumu, tad otrajā pusfināla sērijā starp regulārās sezonas 2.vietas ieguvējiem BK “Ventspils” un 3.vietā esošo BK “Ogre” intriga solījās būt lielāka un, pat iespējams, līdz piektajai sērijas spēlei. Pirmajā spēlē ogrēnieši “uguņoja” Ventspilī un izcīnīja pārliecinošu uzvaru (93:83), kas gan neatspoguļojas spēles beigu rezultātā. Mača gaitā BK “Ogre” atradās vadībā arī ar +34 un kontrolēja cīņas gaitu. Otrā sērijas spēle bija, savā ziņā, izšķiroša, jo uzvaru gūstot ogrēniešiem, jau pie “bezdibeņa” malas nonāktu ierastie LBL finālisti ventspilnieki. Galu galā otrā spēle tika aizvadīta Ogrē. Šīs spēles sākums mājiniekiem nebija tik sekmīgs, jo pirmā ceturtdaļa tika zaudēta. Turpretī, otrajā jau dominēja ogrēnieši, uzvarot to ar 30:13, ceturtdaļas izskaņā esot vadībā ar +14 (48:34), bet puslaikā dodoties pie +12. Otrajā puslaikā aina laukumā mainījās un ventspilnieki bija pārāki ātri atspēlējot deficītu un jau atlikušo spēles daļu esot vadībā. Galotnē veiksme uzsmaidīja viesiem un sērijā rezultāts kļuva 1:1. Spēle noslēdzās ar BK “Ventspils” uzvaru 84:79.

Trešā spēle atkal notika Kurzemē, kur iepriekš ogrēnieši bija dominējuši gan šīs sērijas pirmajā spēlē, gan pēdējā Latvijas – Igaunijas regulārās sezonas spēlē esot pārākiem visā spēles gaitā (lielākais pārsvars +30). Par to, ka BK “Ogre” īpaši labi jūtas Ventspilī apliecināja spēles sākums, viesiem esot vadībā ar 12:4, 21:10. Taču jau no otrās ceturtdaļas vidus mājinieki panāca neizšķirtu un kontrolēja cīņas gaitu, atrodoties vadībā lielāko spēles daļu. Mača galotnē iespēja uzvarēt bija abām komandām, taču pusotru minūti līdz spēles beigām neviena no vienībām pie punktiem netika un ar minimālu pārsvaru uzvaru izcīnīja ventspilnieki (74:73) un izvirzījās vadībā sērijā ar 2:1.

Ceturtā un nu jau pēdējā šīs sērijas spēle tika aizvadīta 4.maijā Ogrē, kur vietējai komandai bija nepieciešama uzvara, kas ļautu šai sērijai turpināties Ventspilī. Spēles gaita bija mazliet neraksturīga, jo abas komandas uzbruka grozam ar ļoti zemu precizitāti, ventspilniekiem pie tam pieļaujot pārāk daudz kļūdas. Pirmajā puslaikā ogrēnieši ieguva 13 punktu pārsvaru pirms lielā pārtraukuma (38:25). Otrajā puslaikā viesi bija ātrāki, precīzāki un uzvarot trešo ceturtdaļu ar 6 punktu pārsvaru (25:16) atjaunoja intrigu spēlē, jo sākoties ceturtajai ceturtdaļai starp komandām tikai 4 punkti. Jau pirmās minūtes izskaņā ar Ausēja tālmetienu pirmo reizi vadībā izvirzās ventspilnieki (55:54), bet 34.minūtes sākumā viesu pārsvars sasniedza jau 6 punktus (63:57). Ogrēnieši darbojās ļoti nepārliecināti un reizēm arī veiksme nebija viņu sabiedrotā, jo pat no visērtākajām situācijām bumba lidoja grozam secen. 36.spēles minūtē jau 9 punktu vadību iegūst BK “Ventspils”. Mājinieki steidza atspēlēt deficītu, kas izdevās pēdējās minūtes vidū, kad bija iespēja arī atgūt vadību, taču Kuksiks realizēja tikai vienu no diviem soda metieniem (72:72). Atlikušajās 22 sekundēs līdz pamatlaika beigām ventspilnieki “dedzina” laiku un ar bumbu ir Artūrs Ausējs. Nonākot līdz pēdējām sekundēm Artūrs Ausējs meistarīgi izkārto sev metienu un realizē “step back” tālmetienu izraujot uzvaru spēlē (75:72) un visā sērijā ar 3:1.

Līdz ar to, ventspilnieki jau kārtējo reizi ir iekļuvuši LBL finālā, kurā tiksies ar “VEF Rīga” komandu. Šī sērija ritēs līdz vienas komandas četrām uzvarām un sāksies 8.maijā. Turpretī, mūsu komandai sērijā līdz trim uzvarām būs jātiekas ar BK “Ogri”. Bronzas sērijas datumi ir 9.maijs, 12.maijs, 15.maijs, 18. un 20.maijs, ja nepieciešams. Arī šī sērija ritēs pēc Latvijā ierastā principa, kad pirmā sērijas spēle notiek pie komandas, kas atrodas augstāk, bet jau pēc tam spēle no spēles pārceļas no vienas pilsētas uz otru pēc formulas 1-1-1-1-1. Pirmā spēle šajā sērijā sāksies Ogrē 9.maijā pulksten 17:00, bet Liepājā abas komandas tiksies 12.maijā pulksten 18:00.

Regulārajā sezonā mūsu komanda ar ogrēniešiem tikās piecas reizes oficiālajās spēlēs kā arī vienu reizi pirms šīs sezonas. Šī uzvaru un zaudējumu bilance ir izteikti labāka BK “Ogre”, jo pirmajās piecās spēlēs pārāki bija mūsu oponenti, lai arī divās no pēdējām spēlēm jau ritēja cīņa par uzvaru. Pirms sezonas Ogrē 25.septembrī zaudējām ar 63:90. Pirmajā sezonas spēlē pagājušā gada 24.oktobrī, kas arī notika Ogrē, piekāpāmies ar 77:94. Trešajā tikšanās reizē 5.decembrī, kas jau notika Liepājā, spēle bija daudz saspringtāka un iespēja uzvarēt bija abām komandām, jo puslaikā devāmies pie 7 punktu pārsvara (39:32), bet mača galotnē precīzāki bija viesi, kuri arī šoreiz tika pie uzvaras (78:73). Šī gada 30.janvārī starp abām komandām tika aizvadīta viena no visdīvainākajām spēlēm, kad Ogrē mūsu komanda dominēja pirmās 13.spēles minūtes iegūstot ļoti ievērojamu pārsvaru (+20 un 45:25). Taču pašiem nospēlējot nepārliecinoši gan pirmā puslaika atlikušajā daļā (+8 liepājniekiem, 53:45), kā arī ļoti neveiksmīgi otrajā puslaikā, kuru zaudējām ar 21:47 tika piedzīvots smags zaudējums ar 74:92, tādējādi punktu starpība šajā spēlē 38 (no +20 mūsējiem līdz -18). Piektā spēle, kas notika Liepājā 25.februārī un bija kā 4.oficiālā spēle šajā sezonā, kad līdzīgi kā divās iepriekšējās spēlēs, sākumā iegūtais pārsvars netiek noturēts (+12, 23:11) un labas padsmit minūtes spēlē, bet jau atlikušajā spēles daļā pārāki ir pieredzējušie ogrēnieši un kārtējais panākums pret liepājniekiem tieši BK “Ogre”. Spēle noslēdzās ar rezultātu 91:72.

Ilgi gaidīts notikums mūsu komandai bija sezonas 5.aplī, kad piekto reizi apvienotās Latvijas – Igaunijas Līgas ietvaros, bet kā sesto reizi sezonā liepājnieki tikās ar ogrēniešiem 10.martā viesos. Jau spēles sākums ir līdzīgs iepriekšējām divām, kad labāk savu “mājas darbu” ir padarījuši mūsējie, kas atkal ir pārāki pār ogrēniešiem. Pirmajā ceturtdaļā gūstam 30 punktus, mājiniekiem ļaujot tikt tikai pie 15. Otrā ceturtdaļa, atšķirībā no iepriekšējiem mačiem, arī bija liepājnieku zīmē, pārsvaru punktos palielinot līdz +32 (48:16), bet lielajā pārtraukumā devāmies pie itin solīda pārsvara (+27, 56:29). Trešajā ceturtdaļā mājinieki samazina deficītu līdz -17 (43:60). Taču šo vājuma brīdi BK “Liepāja” pārvar un pēc trim desmit minūtēm joprojām esam komfortablā vadībā (71:49, +22). Ceturtajā ceturtdaļā spēles gaita nemainās, liepājniekiem saglabājot vadību divdesmit punktu robežās, pirmo uzvaru pār BK “Ogri” izcīnot ar rezultātu 98:75. Tādējādi tika pārtraukta BK “Ogre” 12 uzvaru sērija tikai oficiālajās spēlēs pār Liepājas komandām, kā arī uz šo brīdi pēdējā savstarpējā spēlē uzvara tika tieši mūsējiem. Protams, ka šai uzvarai nav nozīmes gaidāmās sērijas sakarā, tomēr ne mazāk svarīgi ir paņemt to labo, ka mākam uzvarēt pieredzējušos ogrēniešus. Saprotams, ka ir daudz un dažādu nianšu, kas var ietekmēt šo sēriju, kā piemēram, vai tāds raits spēļu ritms, kāds līdz šim ir bijis Ogrei ir plus vai mīnus, kā arī tas, ka emocionāli BK “Ogre” ir patukšojusies, jo nav noslēpums, ka šīs sezonas mērķi Ogrei bija iekļūšana finālā un noteikti, arī cīņa par Latvijas čempiontitulu. Pēc zaudējuma ventspilniekiem pusfinālā, iespējams, ogrēniešiem būs jāmeklē cita motivācija un apņemšanās cīņā pret mūsējiem.

Latvijas basketbola vēsturē redzam, ka pēdējo reizi Liepājas komanda ir cīnījusies par bronzas medaļām tālajā 2015./16.gada sezonā, kad “Liepāja/Triobet” cīņā par 3.vietu piekāpās titulētajiem ventspilniekiem sērijā ar 2:3, kaut bija ieguvuši vadību 2:0. Taisnības labad, jāteic, ka pārāk daudz jautājumi tika neatbildēti par izšķirošo tās sērijas 4.spēli, kas notika Liepājā, un galotnē pārāki bija ventspilnieki ar 98:95. Pie bronzas godalgām liepājnieki pēdējo reizi tika 2012.gada pavasarī, kad sērijā līdz trim uzvarām ar 3:0 tika pārspēta pašreizējā liepājnieku galvenā trenera tolaik vadītā “Latvijas Universitātes” vienība.

Bronzas sērijas datumi pret BK “Ogre”.

09.maijs pulksten 17:00 Ogrē (YouTube.TV)

12.maijs pulksten 18:00 Liepājā (YouTube.TV)

15.maijs pulksten 17:00 Ogrē (Best4Sport.TV)

18.maijs pulksten 18:00 Liepājā (ja nepieciešams) (Best4Sport.TV)

20.maijs pulksten 19:00 Ogrē (ja nepieciešams) (Best4Sport.TV)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *