Žundas un Hlebovicka debijā viesos pārspēta LU

Sestdien 4.septembrī BK “Liepāja” aizvadīja otro pārbaudes spēli pirms gaidāmās sezonas, un arī šoreiz, pārliecinoši aizvadot visu spēli, izcīnīta uzvara ar 92:81 pār “Latvijas Universitātes” komandu.

Uz otro pārbaudes maču liepājnieki devās mazliet mainītā sastāvā salīdzinājumā ar 27.augusta spēli, proti, divi gados jaunie liepājnieki Raivo Cālītis un Kristofers Pūlītis netika iekļauti sastāvā, toties pirmo reizi BK “Liepāja” formas pielaikoja saldenieks Kārlis Žunda un nesen mūsu komandai no “VEF Rīga” izīrētais divdesmitgadnieks Oskars Hlebovickis. Pārējais astotnieks bija tas pats, kas jau reizi izbaudīja uzvaras garšu uzvarā pār Klaipēdas “Neptunas – Akvaserviss” (80:59, 27.08.2021.).

“Rimi OC” Rīgas otrajā basketbola zālē mūsu komanda laukumā sūtīja auguma ziņā itin raženu starta piecinieku – Robertu Bērziņu, Kārli Žundu, Verneru Kohu, Zigmāru Raimo un Kārli Šiliņu, bet mājinieki spēli iesāka ar ventspilnieku Ričardu Vitoļski un otru no BK “Ventspils” nesen iegūto Dāvidu Vīksnu, Albertu Putānu, Eduardu Avotiņu un Edvardu Mežuli. Jau pirmajā mača uzbrukumā spēles rezultātu atklāja mūsējie, kad precīzs no tālās distances bija Verners Kohs. Arī studenti atbildēja ar trīs punktu metienu (3:3), “LU” kapteinim Albertam Putānam realizējot savu iespēju. Liepājnieki savā uzbrukumā atkal atguva vadību šoreiz Kārlim Šiliņam metot precīzi no tālās distances, savukārt sarežģītu metienu spēja realizēt Vitoļskis (5:6), apliecinot abu komandu labo uzbrukumu. Uz mūsējo neprecīzo uzbrukumu, par Raimo pārkāpumu mājiniekiem bija iespēja izvirzīt vadībā “LU”, taču Vīksna realizēja tikai otro soda metienu un uz tablo neizšķirts (6:6). Kārlis Šiliņš Bērziņa piespēli pārvērta sekmīgā “2+1” gājienā, bet Kohs ar āķa metienu ieguva un Žunda ar bumbas triecienu grozā no augšas liepājniekiem deva jau lielāku pārsvaru (13:6), kad nospēlētas vēl nebija pat 3 minūtes. Uz mājinieku divu punktu guvumu, Kārlis Šiliņš atbildēja ar tālmetienu un āķa metienu, piespiežot prasīt “LU” komandai minūtes pārtraukumu (18:8, kad jāspēlē vēl 4:19). Mirkli iepriekš Krastiņš iesaistījās spēlē, nomainot Kohu, bet nu jau Kohs devās atpakaļ laukumā nomainot Zigmāru Raimo, kā arī pirmo reizi spēlē iesaistījās Artūrs Vuciņš, dodot atelpu Robertam Bērziņam. Īsā brīdī divreiz bumbu pārtver Krastiņš un Kohs tika pie diviem soda metieniem, kurus realizēja (20:8). Uz Vitoļska divu punktu metienu Krastiņš atbildēja ar savu trejaci (23:10), bet Kohs no pustālās distances pārsvaru palielināja līdz +15 (25:10). Uz “LU” četriem punktiem Kohs atbild ar vēl vienu divu punktu guvumu, bet jau trešo reizi “LU” piespēli pārtver Krastiņš, nododot bumbu Artūram Vuciņam, kurš ar elegantu tālu piespēli uzbrukuma noslēgumā izvirza Hlebovicki, un Oskars gūst pirmos punktus mūsu komandas rindās ar rezultātu 29:14 noslēdzot pirmo ceturtdaļu. Spēles pirmajās desmit minūtēs mūsu komandas dominance atspoguļojās visās tehniskā protokola ailītēs: metienu realizācija no spēles (73,3% pret 42,9%; no tālās distances 66,7% (4/6) pret 20% (1/5)), soda metienos 3/3 pret 1/2, atlēkušajās bumbās 7 pret 5, pārtvertajās piespēlēs 4 pret 2, rezultatīvajās piespēlēs 6 pret 3 un vienīgais bloķētais metiens spēlē bija mūsējo pusē – Pēterim Salmiņam.

Otro ceturtdaļu iesākām ar Vuciņu, Jakubauski, Hlebovicki, Kohu un Salmiņu, kuriem tik labi, kā spēles ievadā neveicās, jo mājinieki īsā brīdi guva astoņus punktus, mūsējiem tiekot tikai pie trim (Koha tālmetiens) un pie rezultāta 32:22 minūtes pārtraukumu pieprasa Artūrs Visockis – Rubenis. Pēc tā laukumā atgriežas Bērziņš saspēles vadītāja pozīcijā un nelielā spēles nogrieznī mūsējiem 11 punkti, mājiniekiem tiekot tikai pie 5, pēc Krastiņa otrā trejača uz to brīdi lielākais pārsvars liepājniekiem (43:27). Izskaņas nogriezni atkal labāk aizvada mājinieki, puslaikam noslēdzoties ar rezultātu 47:38, liepājniekiem +9.

Otrā puslaika sākumā laukumā dodas Jakubauskis, Žunda, Kohs, Raimo un Bērziņš, no kuriem pēdējais īsā mirklī sarīko uguņošanu: precīzs tālmetiens, metiens no groza apakšas un viens no diviem soda metieniem – seši punkti mazliet vairāk kā minūtes laikā vienatnē. Pēc neprecīzā otrā soda metiena mūsējie divreiz izcīna bumbu pie pretinieku groza, labi cīnoties Raimo, un šo enerģiju trijos gūtajos punktos pārvērš Jakubauskis, un esam iesākuši ar 9-0 (56:38). 4.otrā puslaika minūtē pirmos punktus gūst mājinieki, bet Raimo ar diviem precīziem soda metieniem (58:40) liek pieprasīt pārtraukumu “LU”. Studenti divus punktus atspēlē, bet Krastiņš vēlreiz ir precīzs no tālās distances (61:42). Mājinieki nedaudz vairāk pieliek enerģiju abos laukuma galos, un rezultātu starpību sadeldē līdz 11 punktiem (62:51). Krastiņš ar Miglinieku apmainās ar precīziem tālmetieniem, Šiliņš ar Reini Avotiņu ir precīzi no groza apakšas, bet šo ceturtdaļu ar perfektu laika izjūtu noslēdz Artūrs Vuciņš, kurš nodemonstrējot individuālo meistarību tiek pie pēdējās sekundes metiena no groza apakšas un ar rezultātu 69:56 noslēdzas trešā spēles ceturtdaļa.

Spēles noslēdzošo ceturtdaļu iesākam ar Jakubauski, Hlebovicki, Krastiņu, Salmiņu un Šiliņu un Krastiņa piekto tālmetienu spēlē (72:56). Valters Briedis no groza apakšas divus atspēlē, bet pēc “LU” minūtes pārtraukuma bijušie BK “Ventspils” spēlētāji tiek pie pieciem punktiem (Vitoļskim 3, Vīksnam 2) un abas komandas šķir tikai 9 punkti. Krastiņš no tuvākas distances pievieno vēl divus liepājniekiem, bet Mežulis ar “2+1” ppietuvo mājiniekus līdz -8 (66:74). Mūsu komandai laukumā atgriežas Bērziņš, Žunda un Raimo, nomainot, attiecīgi, Jakubauski, Hlebovicki un Šiliņu. Žunda realizē pirmo tālmetienu BK “Liepāja” kreklā, Krastiņš iemet “divīti”, bet Žunda no groza apakšas palielina pārsvaru līdz +15 mūsējiem (81;66) un seko minūtes pārtraukums “LU”, kad vēl jāspēlē 5;53. Norberts Strautiņš ar tālmetienu izkustina mājinieku rezultātu, bet uzreiz divus punktus liepājniekiem gūst Pēteris Salmiņš un mirkli vēlāk no gaisa sarežģītu metienu realizē Kohs. Roberts Bērziņš ar trešo tālmetienu spēlē atjauno lielāko vadību spēlē (+19, 88:69). Studenti cenšas sadeldēt rezultāta starpību, jo par uzvaru pacīnīties vairs nav iespējams nelielā spēles laika dēļ. Mūsējo pusē ar ielu enerģiju turpina spēlēt Zigmārs Raimo, kuram pēdējie gūtie grozi mūsējiem, taču spēlē pēdējo metienu līdz ar spēles laika beigām iemet Norberts Strautiņš un fiksē šīs spēles rezultātu, ar 92:81 uzvaru izcīna mūsējie.

Šajā spēlē rezultatīvākais BK “Liepāja” spēlētājs bija Roberts Krastiņš, kuram 21 punkts (3p. 5/8, pa trim rezultatīvām piespēlēm un pārtvertām bumbām). Pārējie punktu guvēji: Verners Kohs 17 punkti (5ab), Kārlis Šiliņš 13p. (3p. 2/3, 3 pārtv.b.), Roberts Bērziņš 12p. (3p. 3/4, 5 rez.p.), Zigmārs Raimo 11p. (2p. 4/5, sodos 3/3, 11ab, 4 rez.p.), Kārlis Žunda 7p. (3ab, 3 rez.p.), Oskars Hlebovickis 4.p. (4ab), Gustavs Jakubaukis 3p. (2ab), Artūrs Vuciņš 2p. (2ab, 6 rez.p.), Pēteris Salmiņš 2p. (2ab, 2 rez.p., 2 pārtv.b.).

Mājiniekiem rezultatīvākie šajā spēlē bija Valters Briedis ar 15 punktiem (3p. 4/4, 3 rez.p. un 3ab.) un Edvards Mežulis ar 11 punktiem (3ab, 2 rez.p.).

Abas komandas pirms šīs sezonas tiksies vēl vienā pārbaudes spēlē 18.septembrī pulksten 14:00 Liepājas Olimpiskajā centrā.

Nākošās divas pārbaudes spēles mūsu komanda aizvadīs pret BK “Ventspili”, kad 8.septembrī pulksten 18:00 spēlēs izbraukumā un 15.septembrī arī pulksten 18:00 uzņems ventspilniekus savā laukumā. Uz spēli Liepājā, visticamāk, aicināsim arī skatītājus atbalstīt mūsējos. Informācija vēl sekos.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *