Cienījamā cīņā savā laukumā zaudējums pret TTT

Šodien kārtējā pārbaudes spēlē pirms gaidāmās sezonas mūsu meitenes Liepājas Olimpiskajā centrā ļoti cienījamā cīņā piekāpās titulētajai “TTT Rīga” ar rezultātu 48:58.

Rīdzinieces uz Liepāju ieradās desmit spēlētāju, tai skaitā četru leģionāru, sastāvā. Mūsu komanda šajā spēlē bija jau mazliet kuplākā skaitā, jo pēc savainojuma sadziedēšanas pirmo reizi pārbaudes spēlē varēja piedalīties talantīgā, tikai piecpadsmit gadus jaunā liepājniece Madara Šmite. Pārējās desmit spēlētājas arī bija ierindā, lai mērotos spēkiem ar spēcīgo “TTT”.

Liepājnieces maču iesāka ar Maiju Gertsoni, Ketiju Vihmani, Paulu Kļeščovu, Raivitu Koreņiku un Elviju Veršeli, bet Mārtiņš Gulbis laukumā sūtīja trīs leģionāres – Džasmīnu Tomasu, Šanteli Hendiju un īpaši slaido lietuvieti Daugili Šaraskauti, kā arī pieredzējušās Ievu Pulveri un Guntu Baško. Spēles rezultātu atklāja mūsējās otrās minūtes sākumā, kad Veršele realizēja vienu no diviem soda metieniem. Arī viesu komanda tika pie sekmīga uzbrukuma, kad 196 cm garā lietuviete realizēja metienu no groza apakšas. Baško realizēja tālmetienu, bet Veršele no groza apakšas sadeldē rezultāta starpību (3:5). Mūsu komanda pietiekami agresīvi darbojās uzbrukumā, diezgan ātri sarūpējot “TTT” komandai piezīmju normu, taču metienos no spēles liepājniecēm neveicās. Ceturtdaļas izskaņā mājiniecēm laukumā aktīvi darbojās gados jaunākais sastāvs (15.gadnieces Šmite, Brikmane un Muzikante, un 16.gadniece Adelīna Urtāne), kā arī Veršele, kurām izdevās noturēt pieredzējušās pretinieces bez groza guvuma, pie tam Šmitei pat divreiz sanāca pārtvert piespēles īsā brīdī. Pēc pirmajām desmit minūtēm esam iedzinējos ar -12 (11:23).

Otrās ceturtdaļas ievadā nevienai no komandām neizdevās sekmīgi uzbrukumi, līdz tālmetienu realizē Ketija Vihmane (14:23). Rīdzinieces atbildēja ar četriem gūtajiem punktiem, bet arī liepājniecēm padodas neliels mini izrāviens, kad Grigorjeva ar āķa metienu ir precīza, savukārt, Urtāne pievieno trīs ačus ar “2 + 1” gājienu (19:27). Rīdzinieces atkal atbild ar četriem punktiem un seko SBK “Liepāja/LSSS” pieprasa minūtes pārtraukumu (līdz puslaikam jāspēlē 5:22). Atlikušajā pirmās spēles daļā punkti krājas vēl lēnāk kā iepriekš, jo katra no komandām gūst tikai divus punktus un ar Kitijas Muzikantes realizētu pustālo metienu kā pēdējo gūto punktu šajā puslaikā komandas dodas lielajā pārtraukumā (21:33). Spēles statistika ir nedaudz pārsteidzoša, jo mūsu komanda ir pārāka vairākos rādītājos: atlēkušajās bumbās 25 pret 22, izpildītajos soda metienos 9 pret 4, pārtvertajās bumbās 5 pret 1, tikai metienu realizācija no spēles ir labāka “TTT” (43,8% pret 20%).

Trešajā ceturtdaļā mūsu komanda turpināja pietiekami labi darboties aizsardzībā, līdz īsā brīdī liepājniecēm izdodas arī realizēt savas iespējas uzbrukumā, veicot 7-0 izrāvienu uz tablo tikai septiņu punktu deficīts (33:40). Lai arī vairs tik labi nesekmējas uzbrukumā, tomēr arī “TTT” nespēj realizēt savas iespējas. Uzvarot šo ceturtdaļu ar 16:15 pēc trīsdesmit spēles minūtēm esam iedzinējos ar 37:48.

Spēles gaita ir izlīdzinājusies un līdzvērtīga spēkošanās turpinās arī ceturtajā ceturtdaļā, kuru atkal uzvarot ar minimālu pārsvaru labākas ir mūsējās (11:10), otro reizi spēlē liepājniecēm izdodas “TTT” atstāt uz 10 gūtajiem punktiem (otrās ceturtdaļas rezultāts bija 10:10), bet cīņa par uzvaru šoreiz izpaliek. Spēle noslēdzas ar rīdzinieču uzvaru 58:48.

Spēles tehniskajā protokolā redzams, ka rīdzinieces nedaudz uzlaboja cīņu par atlēkušajām bumbām (47 pret 44), bet metienu realizācija kritās (37,3%), turpretī, mūsu komanda šo rādītāju uzlaboja (25,8%), joprojām esot labākām arī pārtvertajās bumbās (9 pret 4), soda metienu izpildīšanā un realizācijā (10/15 pret 2/8). Rezultatīvajās piespēlēs ir līdzsvars (pa 11), kā arī bloķētajos metienos pa 5), bet kļūdu skaits tomēr mazāks ir viešņām (12 pret 15).

Mūsu komandā punktus guva: K.Vihmane 14p. (3ab, 3 rez.p., 1 pārtv.b., 1 bloķēts metiens), E.Veršele 11p. (3p. 1/2, 7ab), P.Kļeščova 8p. (1p. 4/4, 9ab, 4 rez.p., 2 bloķ.m.,) M.Gertsone 6p. (1p. 3/4), A.Urtāne 5p. (2ab), D.Grigorjeva 2p., K.Muzikante 2p., R.Koreņika 0p. (8ab), M.Šmite 0p. (4 pārtv.b.), E.Ķīvīte 0p. (3ab, 1 pārtv.b., 1 bloķ.m.), S.Brikmane 0p. (2ab). “TTT” komandā rezultatīvākā bija Ieva Pulvere, kurai 10 punkti.

Nākošo pārbaudes spēli mūsu komanda aizvadīs šajā sestdienā, 25.septembrī pulksten 14:00 savā laukumā pret Klaipēdas “Neptunas”, savukārt, “Douglas BBL” sezonas pirmā spēle plānota 2.oktobrī pulksten 14:00 pret šīsdienas pretinieku “TTT Rīga”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *