Trešdien Liepājā uzņemsim nezaudējušos LU studentus

13.oktobrī pulksten 18:30 BK “Liepāja” savā laukumā tiksies ar vienu no esošajām līdervienībām “Latvijas Universitātes” komandu, kas ir viena no piecām vienībām, kura nav šajā sezonā piedzīvojusi zaudējumu “PafBet Latvijas – Igaunijas Līgā”.

Mazliet neierasti, bet pēc divām kārtām, kad piecas no četrpadsmit komandām ir izcīnījušas tikai uzvaras, viena no šīm “perfektajām” vienībām ir “Latvijas Universitāte”. “LU” puiši sezonu iesāka 2.oktobrī, kad “Rimi Olimpiskajā Centrā” uzņēma citu studentu komandu – Igaunijas “Tartu Universitāti”, kura bija ne tikai tā mača izteikta favorīte, bet arī viena no šīs sezonas “teorētiskajām līdervienībām”, jo pirms sezonas nopietni pastiprināja sastāvu, piesaistot Valmieras komandas iepriekšējo sezonu līderi Edmundu Elksni un vēl divus leģionārus (pieredzējušo lietuviešu spēku uzbrucēju, 31 gadu veco Adomas Drungilas un amerikāņu centra spēlētāju Emanuelu Vembi). Pēdējā spēlē pirms “PafBet” turnīra 2.oktobra spēles Igaunijas kausa spēlē pārliecinoši sagrāva “G4S” komandu ar rezultātu 115:59. Pārbaudes turnīrā Itālijā 11.septembrī pārspēja Itālijas klubu “Pesaro” ar 75:71 (dienu vēlāk Tartu zaudēja “Brindisi” ar 49:81), bet 27.augustā pārbaudes spēlē uzvarēja Latvijas “top 3” komandu BK “Ogre” ar 72:61. Šie fakti liecina par igauņu kluba sportisko varēšanu, taču citādās domās bija “Latvijas Universitātes” komanda. Nerespektējot pretinieku, atspēlējot 10 punktu deficītu, nedaudz negaidītu uzvaru ar 80:77 sezonas atklāšanas spēlē izcīnīja “LU” puiši. Uzvaru ar 20 punktiem kaldināja Gustavs Kampuss.

Otrajā mačā, kas līdz šim ir pēdējā “LU” spēle, 9.oktobrī atkal savā laukumā mūsu nākamie pretinieki tikās ar liepājnieku 2.oktobrī pārspētajiem tarviešiem no Rakveres. Otro puslaiku uzvarot ar 11 punktu pārsvaru, otro uzvaru divās spēlēs, iespējams, atkal nedaudz negaidīti, izcīnīja “Latvijas Universitātes” komanda ar 64:61. Šajā spēlē studentu rindās rezultatīvākie bija Mežulis ar 16 punktiem un Vīksne ar 11 punktiem un 12 atlēkušajām bumbām.

Mūsu komanda ar “LU” pirms šīs sezonas aizvadīja divas pārbaudes, abās izcīnot uzvaras: 4.septembrī Rīgā liepājnieki bija pārāki ar 92:81, bet Liepājā 18.septembrī BK “Liepāja” uzvarēja ar rezultātu 97:69. Abos šajos mačos, kā arī pārējās četrās pārbaudes spēlēs, nepiedalījās bijušais “LU” students, reaktīvais liepājnieku saspēles vadītājs Renārs Birkāns, kurš, visticamāk, trešdienas spēlē būs atkal BK “Liepāja” sastāvā. Cits bijušais “Latvijas Universitātes” spēlētājs, kurš vēl pagājušajā sezonā bija īstens students, Kārlis Žunda, jau pēdējā abu komandu tikšanās reizē apliecināja savu lietderīgumu mūsu komandai un daudzpusīgumu (8 punkti, 2 atlēkušās bumbas, 3 rezultatīvas piespēles un 2 pārtvertas bumbas). Pagājušajā sezonā visās piecās oficiālajās sezonas spēlēs uzvaras pār “LU” izcīnīja mūsējie.

BK “Liepāja” pēc aizvadītajām divām spēlēm ar 1 uzvaru (2.oktobrī 105:100 otrajā papildlaikā pār Tarvas) un 1 zaudējumu (6.oktobrī viesos 68:79 pret Pērnavu) 14 komandu konkurencē atrodas 8.vietā, bet “LU” ar divām uzvarām divos mačos ieņem 4.vietu.

Aicinām atbalstīt mūsu komandu klātienē! Biļetes uz spēli nopērkamas visās “Biļešu Serviss” tirdzniecības vietās, kā arī “Liepājas Olimpiskā centra” kasē. Biļešu maksa no 1 līdz 3 eiro, bet pensionāriem ieeja bez maksas. Spēle tiek organizēta pēc valdības noteiktā “zaļā” drošības līmeņa noteikumiem, kas minēti zemāk. Katrā mājas spēlē izspēlēsim mūsu sadarbības partneru “Sportland” dāvāto dāvanu karti 100 eiro vērtībām, kā arī laikā piedāvāsim skatītājiem dažādus citus konkursus, atrakcijas, dzīvo mūziku “Jautro sienāžu” izpildījumā, kā arī patīkamu basketbola gaisotni.

Tiekamies Liepājas Olimpiskajā centrā un Atbalsti Sa-Vējos!

Ņemot vērā Latvijā noteiktos Covid-19 ierobežojumus publisku pasākumu rīkošanai, pasākums tiks rīkots pēc zaļā drošības līmeņa un to var apmeklēt TIKAI vakcinētas un Covid-19 pārslimojušas personas, tai skaitā bērni, kuri ir vakcinēti (no 12 gadu vecuma) vai pārslimojuši Covid- 19 infekciju.

Apmeklējot pasākumu, obligāti jāuzrāda personu apliecinošs dokuments, biļete un derīgs sertifikāts. Sertifikātu iespējams lejuplādēt vietnē www.Covid19sertifikats.lv.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *