Sestdien juniori pret Talsiem, kungi pret Valmieru – pēc uzvarām!

Sestdien, 16.oktobrī Liepājas Olimpiskajā centrā piedāvājam saviem skatītājiem divas spēles pēc kārtas: juniori uzņems BK “Talsi”, kungi – “Valmiera Glass/ViA”.

Šajā slapjajā rudenī, iespējams, viens no labākajiem veidiem kā atpūsties ir basketbola spēļu apmeklēšana – patīkamā atmosfērā, jaukā zālē, siltumā un emocijām bagātās sporta veidā – basketbolā. Pie tam, divas spēles ar nelielu pauzi starp tām.

Sestdien pulksten 14:00 mūsu juniori BK “Liepāja/LSSS” uzņems BK “Talsi” komandu. “Ramirent NBL” Rietumu grupā ziemeļu kurzemnieki atrodas 9.vietā, kas gan, godīgi sakot, ir nepareizi, jo ir izcīnījuši uzvaru vienīgajā spēlē (22.septembrī viesos pret “Spars/VeA”), tāpēc ir pelnījuši būt augstāk. Jo, mūsu komanda, ar trim zaudējumiem trīs mačos atrodas, 7.pozīcijā. Liepājnieki no spēles uz spēli ir spējuši uzlabot sniegumu, un, joprojām spēlējot ar ļoti ierobežotiem resursiem, ir arvien labākas pazīmes komandas snieguma uzlabošanai. Kā piemēru varam minēt tieši jau pieminēto “Spars” komandu, pret kuru 15.septembra pārbaudes spēlē savā laukumā piedzīvojām smagu zaudējumu (54:94), bet jau nesenajā, līdz šim pēdējā, “Ramirent NBL” spēlē Ventspilī 8.oktobrī, lai arī piedzīvots zaudējums, tomēr jau ar pilnīgi citu spēles gaitu (55:64), cīņā par uzvaru esot vēl 4 minūtes līdz spēles beigām (53:58). Diemžēl, Ventspilī metieni nekrita grozā pat no vislabākajām situācijām, tāpēc joprojām juniori ir bez uzvarām. Vai izdosies tikt pie pirmā “vinniņa” uzzināsim sestdien Liepājas Olimpiskajā centrā.

Mazliet vairāk kā stundu pēc junioru spēles beigām, jeb precīzāk pulksten 17:00 “PafBet Latvijas – Igaunijas Līgas” turnīrā trešo mājas spēli aizvadīs BK “Liepāja”, kas uzņems principiālos pretiniekus – “Valmiera Glass/ViA”. Lai arī kādā vietā turnīra tabulās atrastos liepājnieki un valmierieši, jau pēdējos divdesmit gadus starp šīm abām komandām spēles ir ļoti saistošas un ar spriedzi līdz spēles beigām. Kaut vai atceroties iepriekšējās sezonas LBL izslēgšanas spēļu sēriju, kad 1/4 finālā abas komandas aizspēlējās līdz izšķirošajai piektajai spēlei. Sērijas ievadā liepājnieki iekrāja 2:0, kuru atspēlēja vidzemnieki, panākot sērijā 2:2. Sērija noslēdzās 5.spēlē Liepājā, kad 23.aprīlī ļoti mazrezultatīvā spēlē, atspēlējot 13 punktu deficītu, uzvaru spēlē (66:59) un visā sērijā izcīnīja mūsējie.

Jauno basketbola sezonu vidzemnieki iesākuši ar trim zaudējumiem trijās spēlēs. Vispirms, sezonas pirmajā spēlē Tallinā piedzīvots sāpīgs zaudējums ar 76:78 pret “TalTech”, bet 6.oktobrī atkārtotajā izbraukumā Tallinā jau smagāks zaudējums pret “Tallinas Kalev” ar 69:89. Pēdējo spēli valmierieši aizvadīja trešdien 13.oktobrī, kad savā laukumā piekāpās “VEF Rīga” ar rezultātu 63:75. Pirms šīs sezonas notika ievērojamas izmaiņas “Valmiera Glass/ViA” komandā: bijušais valmieriešu galvenais treneris Roberts Zeile pārcēlās uz ģenerālmenedžera amatu, bet Zeiles vietā stājās Latvijas basketbola speciālists Edmunds Valeiko. Tāpat svarīgu soli savās karjerās spēra ilggadējie valmieriešu līderi: Edmunds Elksnis pārcēlās uz “Tartu Universitātes” komandu, bet mājās atgriezās Jānis Kaufmanis un Viktors Iļjins. Komandas kodols tika saglabāts no iepriekšējās sezonas, jo arī šajā sezonā vidzemnieku rindās ir atrodami Ervīns Jonāts, Klāvs Dubults, Kārlis Apsītis, Valters Vēveris, Niks Salenieks, Jānis Engers, Valters Liepiņš, Kristers Elksnītis. Kā Edmunda Elkšņa aizstājējs spēles organizēšanā ir atrasts iepriekš Kazahstānā spēlējušais amerikāņu leģionārs Čalzs Kārters III, bet kā palīgs ārējā līnijā dzimtajā komandā atgriezies Jāņa Kaufmaņa jaunākais brālis Edgars Kaufmanis.

Liepājnieki, turpretim, pēc sarežģītās sezonas atklāšanas spēles, kurā tika izcīnīta uzvara otrajā papildlaikā ar 105:100 pār Rakveres “Tarvas”, izbraukumā piedzīvoja zaudējumu Eirokausu tīkotājai  “Pērnavas Osta” ar 68:79. Arī BK “Liepāja” oktobra velna ducis bija īpaši neveiksmīgs, kad pārtrūka septiņu uzvaru sērija pret “Latvijas Universitātes” komandu, jo visās piecās pagājušās sezonas oficiālajās spēlēs un abās pirms šīs sezonas pārbaudes spēlēs uzvaras izcīnīja mūsējie. Cits iznākums bija pēc pēdējās liepājnieku spēles pret “LU”, jo labi sezonu sākušie studenti pārspēja mūsu komandu, esot pārākiem ar 77:72.

Ceram uz citu spēles intensitāti sestdienas mačā pret vidzemniekiem. Noteikti, skatītāju atbalsts būs nepieciešams. Tāpēc, tiekamies LOC, kur mūs sagaida saistoša spēle, kā arī informējam, ka katrā mājas spēlē izspēlēsim mūsu sadarbības partneru “Sportland” dāvāto dāvanu karti 100 eiro vērtībām, kā arī laikā piedāvāsim skatītājiem dažādus citus konkursus, atrakcijas, dzīvo mūziku “Jautro sienāžu” izpildījumā, kā arī patīkamu basketbola gaisotni.

Biļetes uz spēli nopērkamas visās “Biļešu Serviss” tirdzniecības vietās, kā arī “Liepājas Olimpiskā centra” kasē. Biļešu maksa no 1 līdz 3 eiro, bet pensionāriem ieeja bez maksas. Spēle tiek organizēta pēc valdības noteiktā “zaļā” drošības līmeņa noteikumiem, kas minēti zemāk.

Ņemot vērā Latvijā noteiktos Covid-19 ierobežojumus publisku pasākumu rīkošanai, pasākums tiks rīkots pēc zaļā drošības līmeņa un to var apmeklēt TIKAI vakcinētas un Covid-19 pārslimojušas personas, tai skaitā bērni, kuri ir vakcinēti (no 12 gadu vecuma) vai pārslimojuši Covid- 19 infekciju.

Apmeklējot pasākumu, obligāti jāuzrāda personu apliecinošs dokuments, biļete un derīgs sertifikāts. Sertifikātu iespējams lejuplādēt vietnē www.Covid19sertifikats.lv.

Tiekamies Liepājas Olimpiskajā centrā un Atbalsti Sa-Vējos!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *