Kungiem pirmā uzvara ENBL turnīrā, meitenēm – klupiens Klaipēdā

Trešdien 20.oktobrī BK “Liepāja” viesos aizvadīja otro spēli jaunajā turnīrā “ENBL”, kurā pārliecinoši pārspēja mājiniekus “Valmiera Glass/ViA” ar 82:69, savukārt, meitenes, piedzīvoja tiesnešu nelabvēlību, kad spēli pabeidzām bez divām spēlētājām un tika piedzīvots smags zaudējums Klaipēdā ar 47:77.

Jau ceturto spēli pēc kārtas izbraukumā aizvadīja mūsu meitenes, kuras pie dienvidu kaimiņiem devās kā “BBL” līdervienība (vismaz turnīra tabulā) ar trim uzvarām pēc kārtas (3-1), bet arī mājinieces Klaipēdas “Neptunas” atradās itin labās izejošajās pozīcijās, jo vienīgajā aizvadītajā spēlē tika izcīnīta pārliecinoša uzvara (80:43) pār BJBS “Rīga Juniores/LU” kā arī sagaidīts pastiprinājums groza apakšā brazīlietes Maisas Pereiras Dias – mūsu spēlētājas Maijaras Pereiras Dias dvīņu māsa. Kopš aizvadītās pārbaudes spēles Liepājā pret šo komandu, kad ar 79:75 uzvaru izcīnīja mūsējās, klaipēdniecēm pievienojušās arī divas amerikānietes Savanna Plentoviča un Allisone Zalina.

Lai

Trešdien 20.oktobrī BK “Liepāja” viesos aizvadīja otro spēli jaunajā turnīrā “ENBL”, kurā pārliecinoši pārspēja mājiniekus “Valmiera Glass/ViA” ar 82:69, savukārt, meitenes, piedzīvoja tiesnešu nelabvēlību, kad spēli pabeidzām bez divām spēlētājām un tika piedzīvots smags zaudējums Klaipēdā ar 47:77.

Jau ceturto spēli pēc kārtas izbraukumā aizvadīja mūsu meitenes, kuras pie dienvidu kaimiņiem devās kā “BBL” līdervienība (vismaz turnīra tabulā) ar trim uzvarām pēc kārtas (3-1), bet arī mājinieces Klaipēdas “Neptunas” atradās itin labās izejošajās pozīcijās, jo vienīgajā aizvadītajā spēlē tika izcīnīta pārliecinoša uzvara (80:43) pār BJBS “Rīga Juniores/LU” kā arī sagaidīts pastiprinājums groza apakšā brazīlietes Maisas Pereiras Dias – mūsu spēlētājas Maijaras Pereiras Dias dvīņu māsa. Kopš aizvadītās pārbaudes spēles Liepājā pret šo komandu, kad ar 79:75 uzvaru izcīnīja mūsējās, klaipēdniecēm pievienojušās arī divas amerikānietes Savanna Plentoviča un Allisone Zalina. Mūsu komandā atgriezās Enija Ķīvīte, taču savainojumu dēļ no sastāva izkrita Ketija Vihmane un Madara Šmite.

Lai arī pirmos punktus spēlē guva mājinieces, iespēlējoties liepājniecēm, vadībā pirmajā ceturtdaļā atradās SBK “Liepāja/LSSS” vai uz tablo tika fiksēti neizšķirti. Ar precīzu Kļeščovas tālmetienu pie rezultāta 22:16 (+6 mūsējām) noslēdzās pirmā ceturtdaļa.

Otrā ceturtdaļa ritēja ar mazliet sliktāku uzbrukumu abu komandu izpildījumā, vadībai visu laiku saglabājoties mūsu pusē, pēc 20 spēles minūtēm ar tālmetiena tiesu vadībā liepājnieces 31:28.

Arī trešās ceturtdaļas sākums neliecināja par izmaiņām cīņas gaitā: Maija Gertsone ar diviem soda metieniem atjauno +5 (33:28) un vēl 26.spēles minūtē vadībā ir liepājnieces (37:36). Atlikušās 14 spēles minūtes paliek neatbildēts jautājums – Kas notika? Līdz ceturtdaļas izskaņai mājinieces gūst 10 punktus, bet mūsējām precīzs ir tikai viens soda metiens un ceturtā ceturtdaļa sākas jau ar klaipēdnieču astoņu punktu pārsvaru 46:38.

Spēles noslēdzošajā desmitminūtē “Neptunas” turpināja trešās ceturtdaļas izskaņā iesākto un darbojas pārliecoši, gūstot vairāk punktus (31) kā pirmā puslaika abās ceturtdaļās kopā (28), savukārt liepājniecēm izdodas tikt tikai pie 9 ačiem un šī spēle ir zaudēta ar 47:77.

Maija Gertsone guva 10 punktus (1p. 6/6), Paula Kļeščova 9p. (1p. 2/2, 5ab, 2 rez.p.), Kitija Muzikante 6p. (3p. 2/5), Maijara Pereira 5p. (6ab), Daniela Grigorjeva 5p. (1.p. 5/5, 3ab), Enija Ķīvīte 4p. (3ab, 2 rez.p.), Elvija Veršele 4p. (1p. 2/2, 5ab, 2 pārtv.b.), Raivita Koreņika 2p. (3ab), Sanija Brikmane 2p. (3ab), Adelīna Urtāne.

Stundu vēlāk, kad spēli sāka mūsu meitenes, Vidzemes Olimpiskajā centrā otrajā “Eiropas Ziemeļu Basketbola Līgas” spēlē laukumā devās mūsu kungi, kuri alka uzvaras jaunajā turnīrā un revanša pār mājiniekiem “Valmiera Glass/ViA”.

Mūsu komandā salīdzinājumā ar vakardienas sastāvu no ierindas bija izkritis pamatsastāva centra spēlētājs Kārlis Šiliņš. Tikmēr valmieriešiem bija pieejams labākais komandas sastāvs.

Sākumsastāvi:
Valmiera: Kārters, J.Kaufmanis, Liepiņš, Jonāts, Iļjins.
Liepāja: Birkāns, Bērziņš, Žunda, Kohs, Raimo.

Spēlējot otro dienu pēc kārtas, punkti spēles ievadā komandām krājās gaužām gausi. Liepājniekiem pirmās ceturtdaļas vidū pārsvaru ļāva iegūt Vernera Koha un Roberta Bērziņa tālmetieni, bet pretsparu no mājinieku puses ar septiņiem pēc kārtas gūtiem punktiem deva Ervīns Jonāts (10:12). Apņēmīgāk ceturkšņa izskaņā gan nospēlēja kurzemnieki, iekrājot deviņu punktu pārsvaru (12:21).

Otrās desmitminūtes laikā mūsējie turēja spēles grožus, nostabilizējot 13 punktu pārsvaru (23:36; 25:38; 27:40). Iniciatīvu kurzemnieku uzbrukumos uzņēmās Bērziņš, palīdzot Artūra Visocka-Rubeņa vadītajai komandai pārtraukumā doties ar liepājniekiem labvēlīgo 41:28.

Arī spēles otrajā puslaikā Edmundam Valeiko neizdevās atrast metodes spēles gaitas mainīšanai. Gaidīto pienesumu nedodot pamatspēkiem, jau trešajā ceturtdaļā valmieriešu treneru korpuss laukumā sūtīja līdz šim vēl nespēlējušos Ričardu Greitānu un Ralfu Šķesteri. Lai arī mājinieku jaunā maiņa nespēja mainīt spēles ritējumu, tieši Greitāns trešā perioda beigās iešāva grozā sirēnlauzi, samazinot starpību līdz 12 punktiem (48:60).

Spēles noslēdzošajās desmit minūtēs intriga par mača iznākumu neradās. BK “Liepāja” droši turēja pārsvaru, trejačus grozā salādējot mūsu komandas kapteinim Robertam Krastiņam. Spēles beigu rezultāts vēstīja par 82:69, kas liepājniekiem deva pirmo uzvaru jaunizveidotajā Ziemeļu līgā.

Valmieriešiem pamatīgs klupšanas akmens bija daudzās kļūdas, Vidzemes komandas spēlētājiem brāķi ar bumbu pieļaujot 29 reizes. Protams, daļu artavas pie šī kļūdu skaita sarupēja liepājnieki, kuri kopā pārtvēra 16 bumbas.

BK “Liepāja” rindās ar 18 gūtiem punktiem izcēlās Verners Kohs, bet 16 punktus pievienoja Roberts Krastiņš. Tikmēr valmieriešiem 15 punkti komandas leģionāra Sīdžeja Kārtera rēķinā.

“Valmiera Glass/ViA” – “Liepāja” 69:82 (12:21, 16:20, 20:19, 21:22)
Valmiera: Kārters 15 (5 kļ), Jonāts 13 (10 atl.b.), J.Kaufmanis 8, Liepiņš 7, Dubults 7, Iļjins 6, Greitāns 6, E.Kaufmanis 2, Apsītis 2, Šķesters, Elksnītis.
Liepāja: Kohs 18, Krastiņš 16, Bērziņš 14, Žunda 8, Birkāns 8, Vītols 4, Salmiņš 2, Hlebovickis, Vuciņš.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *