Mūsējie spēles izskaņā salūst zem VEF tālmetienu lietus

Šodien BK “Liepāja” savā laukumā uzņēma Latvijas čempionus “VEF Rīga”, un, lielāko spēles laiku atrodoties vadībā, mača galotnē nācās atzīt viesu pārākumu zaudējot ar 77:83.

Ar basketbola spēlēm piesātinātajā mēnesī, aizvadot jau astoto spēli, liepājnieki mērojās spēkiem ar FIBA Čempionu Līgā spēkus mērojošajiem “VEF Rīga”. Lai arī nesen savainojumā bija iedzīvojies mūsu komandas uzbrukuma līderis Verners Kohs, šodien mūsējiem Verners bija gatavs palīdzēt, taču pamata centrs Kārlis Šiliņš joprojām bija spiests izlaist spēli. Turpretī, savu debiju BK “Liepāja” rindās “PafBet” turnīrā sagaidīja Henriks Bajārs. Rīdzinieki uz Liepāju bija ieradušies savā optimālajā kaujas sastāvā, kā lieko no pieciem sezonai pieteiktajiem leģionāriem malā atstājot somu spēka uzbrucēju Aleksanderu Madsenu. Jānis Gailītis nekādas vaļības neatļāvās, un atpūta netika dota nevienam līderim, pretēji spēlei pret Valmieru, kad spēlei netika pieteikti trīs amerikāņu basketbolisti (Railijs, Karijs un Vokers).

Maču iesākām ar Renāru Birkānu, Robertu Bērziņu, Kārli Žundu, Verneru Kohu un Zigmāru Raimo, bet viesi laukumā sūtīja Kristeru Zoriku, Džeilenu Railiju, un trim bijušajiem Liepājas spēlētājiem Arti Ati, Anriju Mišku un Iļju Gromovu.

Šodien BK “Liepāja” savā laukumā uzņēma Latvijas čempionus “VEF Rīga”, un, lielāko spēles laiku atrodoties vadībā, mača galotnē nācās atzīt viesu pārākumu zaudējot ar 77:83.

Ar basketbola spēlēm piesātinātajā mēnesī, aizvadot jau astoto spēli, liepājnieki mērojās spēkiem ar FIBA Čempionu Līgā spēkus mērojošajiem “VEF Rīga”. Lai arī nesen savainojumā bija iedzīvojies mūsu komandas uzbrukuma līderis Verners Kohs, šodien mūsējiem Verners bija gatavs palīdzēt, taču pamata centrs Kārlis Šiliņš joprojām bija spiests izlaist spēli. Turpretī, savu debiju BK “Liepāja” rindās “PafBet” turnīrā sagaidīja Henriks Bajārs. Rīdzinieki uz Liepāju bija ieradušies savā optimālajā kaujas sastāvā, kā lieko no pieciem sezonai pieteiktajiem leģionāriem malā atstājot somu spēka uzbrucēju Aleksanderu Madsenu. Jānis Gailītis nekādas vaļības neatļāvās, un atpūta netika dota nevienam līderim, pretēji spēlei pret Valmieru, kad spēlei netika pieteikti trīs amerikāņu basketbolisti (Railijs, Karijs un Vokers).

Maču iesākām ar Renāru Birkānu, Robertu Bērziņu, Kārli Žundu, Verneru Kohu un Zigmāru Raimo, bet viesi laukumā sūtīja Kristeru Zoriku, Džeilenu Railiju, un trim bijušajiem Liepājas spēlētājiem Arti Ati, Anriju Mišku un Iļju Gromovu. Līdz pirmajiem gūtajiem punktiem spēlē bija jāpagaida 76 sekundes, kad viesu ceturtajā uzbrukumā no groza apakšas ir precīzs Railijs (0:2). Liepājnieku pirmie punkti bija jāgaida vēl tik pat ilgu laiku, kad no groza apakšas sekmīgi uzbrūk Raimo. Uz šajā spēlē “karstā” Railija tālmetienu Roberts Bērziņš atbild savu pirmo trejaci (5:5). Īsu mirkli vēlāk Žunda ar trīspunktnieku pirmo reizi vadībā izvirza mūsējos, bet pēc Gromova “danka” Birkāns no tālās distances un Žunda no groza apakšas palielina pārsvaru līdz 6 punktiem (13:7). Turpinās līdzvērtīga spēle, kurā pārsvaru saglabā mūsējie un pēc Raimo divīša “VEF” ņem minūtes pārtraukumu (17:12). Pēdējos punktus pirmajā ceturtdaļā gūst liepājnieki: Bērziņš ar bumbas triecienu un Krastiņš no pustālās distances (21:15).

Otro ceturtdaļu mūsējiem laukumā ir Birkāns un Žunda no “starta piecinieka” kā arī Hlebovickis, Krastiņš un Salmiņš, bet vefiešiem Krūmiņš, Karijs, Vokers, Gulbis un Hamonds. Par pieredzējušā Māra Gulbja pārkāpumu pirmo reizi spēlē mājiniekiem tiek nozīmēti soda metieni, kad Krastiņš realizē divus no diviem (23:15) un plus astoņi liepājniekiem. Viesu spēcīgākais vīrs Hamonds četrus punktus atspēlē, soda metienu netrāpot, un jau pēc pusotras spēlētas minūtes pārtraukumu ņem Artūrs Visockis – Rubenis (23:19, vēl jāspēlē puslaikā 8:30). Pēc šīs apspriedes Žunda ātrā pārejā un Birkāns ar diviem sodiņiem atjauno astoņu punktu pārsvaru mūsējiem (27:19). Piezīmes arvien vairāk krājas liepājniekiem, Krastiņam tiek fiksēta jau trešā, kad Vokers viesiem tiek pie sekmīga “2+1” gājiena. Kārlis Žunda vēlreiz ir sekmīgs uzbrukumā, šoreiz ar trejaci atjaunojot +8 liepājniekiem (30:22). Pēc Gromova metiena no groza apakšas vefieši punktus gūst tikai no soda līnijas līdz Raimo ar groza guvumu pārtrauc viesu veiksmīgo spēles nogriezni (32:27). Pēc mūsējo kļūdām seko vēl viens liepājnieku pieprasīts minūtes pārtraukums, kad līdz puslaika izskaņai vēl jāspēlē 3:06. Diemžēl, rīdzinieki tiek atalgoti ar kārtējiem soda metieniem, bet jau Railijs ar kārtējo trejaci pēc ilgāka laika atgriež vadību viesiem (32:33). Par Koha trešo pārkāpumu Iļja Gromovs ir perfekts no soda līnijas, taču bijušais vefietis Verners Kohs ar trejaci atjauno neizšķirtu uz tablo (35:35). Bērziņš par Gromova pārkāpumu ir nekļūdīgs savos soda metienos, taču Railijs viesiem atgūst vadību, realizējot jau savu piekto trīspunktnieku (37:38). Pirmo reizi BK “Liepāja” rindās laukumā dodas 19 gadus vecais Henriks Bajārs, nomainot Verneru Kohu. Bērziņš vēlreiz stājas uz soda metienu līnijas, atjaunojot vadību liepājniekiem, bet pēdējo grozu puslaikā eleganti realizē Bajārs, kad iemet trīspunktnieku no stūra pie mūsu komandas soliņa un ar četru punktu pārsvaru liepājniekiem noslēdzas pirmais puslaiks (42:38).

Trešās ceturtdaļas ievadā rīdzinieki panāk kārtējo neizšķirtu Zorikam esot divreiz precīzam no tuvās distances (42:42). Verners Kohs realizē otro tālmetienu spēlē, atgūstot vadību mūsējiem un seko zibenīgs Jāņa Gailīša pieprasīts minūtes pārtraukums (45:42). Pēc tā Karijs iešaut savu trejaci, kam seko Bērziņa metiens no groza apakšas un Koha “fade away” no pustālās distances (49:45). Vēl trīs minūtes noris abpusēji rezultatīva spēle vadībai saglabājoties mūsējo pusē – pēc Krastiņa tālmetiena esam vadībā ar 56:51. Seko Railija divu punktu metiens no groza apakšas, Gromova viens precīzs soda metiens un Railija astotais trīspunktnieks spēlē un jau minimālā vadībā izvirzās “VEF” (56:57), kad trešajā ceturtdaļā jāspēlē 2:05. Pēc liepājnieku minūtes pārtraukuma, diemžēl, pie punktiem mūsējie netiek, bet rīdzinieki turpina savu sekmīgo spēles nogriezni, palielinot pārsvaru jau līdz +5 (56:61). Šo vefiešu 10-0 izrāvienu pārtrauc sekmīgi spēlējošais Roberts Bērziņš, kurš realizē otro trejaci mačā (59:61). Mūsējie neizmanto iespēju panākt neizšķirtu, jo pieļauj kļūdas, un pēdējos punktus šajā ceturtdaļā gūst viesi, jau desmito trīspunktnieku mačā un personiski astoto liepājnieku grozā ieskrūvē Railijs, kuram jau 31 punkts, bet uz tablo 59:64.

Ceturtās ceturtdaļas ievadā pirmos divus sekmīgos uzbrukumus mūsējiem noslēdz Žunda, pievienojot piecus, taču rīdzinieki ir guvuši par vienu vairāk un joprojām esam iedzinējos (64:70). Koha otrais “fade away” un Zorika metiens no groza apakšas rezultāta starpību saglabā sešu aču atstatumā (66:72). Bērziņš ar Raimo no groza apakšas metot precīzi pietuvina mājiniekus līdz 2 punktu starpībai (70:72). Seko neveiksmīgs nogrieznis mūsējiem, kad pie punktiem netiekam, Raimo izpelnās ceturto un piekto personisko piezīmi, priekšlaicīgi atgriežoties uz rezervistu soliņa, savukārt “VEF Rīga” atgriež piecu punktu pārsvaru (70:75). Pēc tam, kad mūsējiem izdodas nepieļaut viesu uzbrukumu atvēlētajās 14 sekundēs, Kohs realizē trešo trīspunktnieku, bet pēc vēl vienas labas aizsardzības īstenā komandas izspēlē Bērziņš no groza apakšas atkaro astoto neizšķirtu mačā (75:75), kad vēl jāspēlē 3:38. Diemžēl, turpinājumā liepājniekiem veiksmes uzbrukumā izpaliek, bet vefieši ar Karija un Ates tālmetieniem atgūst sešu punktu pārsvaru (75:81) un 2:27 līdz pamatlaika beigām vēl vienu apspriedi pieprasa Artūrs Visockis – Rubenis. Līdz spēles beigu sirēnai viesu spēka uzbrucējs Hamonds gūst vēl divus ačus viesiem, bet mūsējiem Krastiņš realizē divus sodiņus un pie rezultāta 77:83 noslēdzas spēle Liepājā ar viesu uzvaru.

Mūsu sadarbības partnera “Elvi” – par savējiem balvu kā labākajam BK “Liepāja” spēlētājam šajā spēlē saņēma Zigmārs Raimo, kuram 8 punkti, 12 atlēkušās bumbas, 3 rezultatīvas piespēles un viens bloķēts metiens.

BK “Liepāja”: R.Bērziņš 22p. (1p. 4/4, 2ab, 6 rez.p., 2 pārtv.b., 1 bloķēts metiens, eff. 24), K.Žunda 15p. (3p. 3/5, 2ab, 2 pārtv.b.), V.Kohs 13p. (3p. 3/8, 6ab, 1 rez.p., 1 bloķēts metiens), R.Krastiņš 11p. (3ab, 1 pārtv.b., 1 bloķēts metiens), Z.Raimo 8p. (12ab, 3 rez.p., 1 bloķēts metiens), R.Birkāns 5p. (3ab, 4 rez.p.), H.Bajārs 3p. (3p. 1/1), P.Salmiņš 0p. (1ab, 1 rez.p.), J.Vītols 0p. (1ab, 1 rez.p., 1 pārtv.b.), O.Hlebovickis, G.Jakubauskis, A.Vuciņš.

Viesu rindās spožu sniegumu demonstrēja Džalens Railijs, kuram 31 punkts (3p. 9/15), bet Ronaldam Karijam 11 punkti. “VEF Rīga” spēlē realizēja 14 tālmetienus no 32.

Nākošo spēli BK ”Liepāja” aizvadīs 7.novembrī izbraukumā, kad tiksies ar šīs sezonas jaunpienācēju KK “Viimsi”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *