Meitenes lauž spēles gaitu un nokārto uzvaru Kauņā

Šodien, atsākot dalību BBL turnīrā mūsu meitenes pirmajā no divām spēlēm Lietuvā, atspēlējot 11 punktu deficītu, otrajā puslaikā atguva vadību mačā un noturēja to līdz spēles beigām, izcīnot ceturto uzvaru BBL turnīrā. Ar 70:68 pārspēta Kauņas “Aistes-LSMU”.

Divu spēļu izbraukuma tūre mūsu komandai aizsākās šodien Kauņā tiekoties ar vietējo “Aistes-LSMU” vienība, kurai uzvarēto/ zaudēto spēļu bilance piecās spēlēs bija 2/3, savukārt, liepājniecēm arī piecos mačos šis rādītājs pirms spēles bija 3/2.

Pirmos punktus spēlē guva mājinieces, bet Ketija Vihmane un Paula Kļeščova jau izvirza vadībā mūsējās (4:2). Uz lietuviešu tālmetienu Koreņika atbild ar precīzu metienu no groza apakšas spēles 4.minūtē vēlreiz vadībā atgriež mūsējās (6:5). Ceturtdaļas turpinājumā “Aistes” ir sekmīgākas un iegūst pat 4 punktu vadību (15:11), bet Ance Aizsila gūst četrus bezatbildes punktus liepājniecēm, atgūstot kaujiniecisko neizšķirtu (15:15). Abas komandas vēlreiz apmainās ar divu punktu guvumu (17:17), bet mājinieces sekmīgāk aizvada turpmāko pusotru minūti panākot 6 punktu pārsvaru. Daniela Grigorjeva ar diviem sekmīgiem soda metieniem nofiksē pirmās ceturtdaļas rezultātu, esam iedzinējos ar -4 (23:19).

Otrajā ceturtdaļā mājinieces turpina kontrolēt cīņas gaitu, spēles 15.minūtē rezultāta pārsvaram sasniedzot jau 11 punktus (39:28), un seko liepājnieku pieprasīts minūtes pārtraukums. Pareizie vārdi un pareizā atdeve laukumā dod vēlamo rezultātu – SBK “Liepāja/LSSS” veic sešu punktu mini izrāvienu (39:34), un arī puslaika pārtraukumā komandas dodas pie “Aistes” piecu punktu pārsvara (41:36).

Trešā ceturtdaļa sākas ar Paulas Kļeščovas un mājinieces Pliatkutes diviem gūtajiem punktiem (43:38). Ketija Vihmane un Madara Šmite pievieno vēl pa diviem ačiem katra un uz tablo vairs minimāla starpība (43:42). Vēl divas reizes liepājnieces pietuvojas līdz viena punkta starpībai (45:44; 47:46), taču pārņemt vadību vēl neizdodas. Paulauskaite ar tālmetienu attālina mājinieces sešu punktu attālumā (50:44), bet tad seko nozīmīgākais liepājnieču izrāviens spēlē, gūstot 10 punktus pēc kārtas! Šajā brīdī mūsu komandai punktus guva Vihmane (3p.), Gertsone (2p.), Kļeščova (2p.) un Aizsila (3p.) un uz tablo jau ar 54:50 vadībā SBK “Liepāja/LSSS”. Pēc vairāk kā trīs minūtēm “Aistes” vienība gūst punktus, precīzāk vienu no soda līnijas. Pēc trim ceturtdaļām liepājnieces vadībā ar 55:52.

Ceturtajā ceturtdaļā pirmo grozu guva mājinieces (54:55), kam seko vēl viens liepājnieču izrāviens 7-0. Šajā brīdī Koreņika guva divus punktus, bet Paula Kļeščova piecus un jau ar +8 vadībā liepājnieces (62:54), kad vēl jāspēlē vairāk par 7 minūtēm mačā. Vairākkārt spēlē tiek fiksēts rezultāts ar astoņu punktu starpību, liepājniecēm kontrolējot cīņas gaitu (64:56; 66:58; 68:60). Kad līdz spēles beigām atlika divas minūtes “Aistes” pietuvojās rezultātā 64:68. Svarīgu grozu realizēja Enija Ķīvīte (70:64), kad vēl līdz spēles beigām atlika pusotra minūte. Mūsu komandai nesekmējas savos uzbrukumos, bet mājinieces centās atgriezties cīņā par uzvaru. Vispirms Sinickaite realizēja divus soda metienus, bet jau 36 sekundes pirms finālsvilpes Petrenaite no groza apakšas pietuvina mājinieces līdz -2 (68:70). Liepājnieču uzbrukums noslēdzas ar Enijas Ķīvītes neprecīzu metienu, taču arī mājinieču līdere Sinickaite nespēj realizēt metienu no tuvas distances un spēle beidzas ar mūsu komandas uzvaru 70:68!

SBK “Liepāja/LSSS”: Paula Kļeščova 17p. (1p. 7/7, 7ab, 2 pārtv.b.); Ance Aizsila 13p. (3p. 1/1, 1p. 2/2, 4 pārtv.b., 2 bloķēti metieni); Ketija Vihmane 11p. (3 rez.p.); Raivita Koreņika 8p. (10ab), Daniela Grigorjeva 6p. (2p. 2/2; 2 rez.p.); Maija Gertsone 5p. (3ab; 4 rez.p.); Enija Ķīvīte 4p. (2 rez.p., 2 pārtv.b.); Madara Šmite 4p. (1p. 2/2, 2 rez.p.); Elvija Veršele 2p. (1ab, 1 rez.p.); Sanija Brikmane; Maiara Pereira Dias; Kitija Muzikante.

Jau svētdien 21.novembrī pulksten 14:45 mūsu komanda turpinās cīņas Lietuvā tiekoties ar dienvidu kaimiņvalsts spēcīgāko komandu Viļņas “Kibirkštis”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *