Meitenēm par augstu Viļņas barjera, puišiem pārliecinoša uzvara Tallinā

Šodien meitenes turpināja ciemošanos Lietuvā, kur spēlējot otro dienu pēc kārtas izdevās labs pirmais puslaiks (33:28), taču otrajā puslaikā spēka pietrūka un zaudējums ar 44:70, taču puiši aizvadīja pārliecinošāko spēli sezonā un sagrāva viesos “Tallinas Kalev” ar 97:74.

Jau pulksten 14:45 meitenēm sākās spēle ar spēcīgo Viļņas “Kibirkštis-MRU”, kura Baltijas Basketbola Līgā var lepoties ar perfekto bilanci 4-0, un arī liepājniecēm to sabojāt neizdevās. Lai arī cik labi spēles pirmajā pusē izskatījās mūsējās (pēc 1.ceturtdaļas -3 (17:20), bet puslaika rezultāts -5 (28:32)), otrajā spēles daļā izpaudās spēcīgās “Kibirkštis” un mājinieku soģu labvēlība, kas arvien biežāk ļāva stāties uz soda metienu līnijas Viļņas spēlētājām (spēlē 27/13 pret 8/4), kā arī mūsu komandai pazuda veiksmes uzbrukumā, un rezultāta starpība pieauga. Pēc trim ceturtdaļām ar 45:32 vadībā mājinieces. Diemžēl, ceturtā ceturtdaļa izvērtās vēl sliktāk un dzirkstelītes audzēja pārsvaru un tuvojās piektajai uzvarai sezonā. Mačs noslēdzās ar Viļņas pārliecinošu uzvaru ;šaurajā “Perlas” treniņzālē ar 70:44.

Mūsu komandā punktu guvējas sadalījās ļoti līdzīgi: M.Dias Pereira 9p. (8ab), A.Aizsila 8p. (3ab), K.Vihmane 7p., R.Koreņika 5p. (4ab), P.Kļeščova 4p., M.Gertsone 3p. (2 rp), M.Šmite 3p., K.Muzikante 3p., D.Grigorjeva 2p. (3ab), E.Veršele (2ab), E.Ķīvīte (2ab), A.Urtāne.

Turpmāk mūsu komanda vairākas spēles aizvadīs savā laukumā jau savu skatītāju klātbūtnē: 27.novembrī pulksten 16:00 pret “Tallinas Universitāti”, bet sākot no 30.novembra Liepājā norisināsies “EWBL” otrā sabraukuma spēles, liepājniecēm aizvadot trīs mačus  30.novembrī, 2.decembrī un 3.decembrī visu šo spēļu sākums pulksten 18:30.

Pulksten 17:00 mūsu ziemeļu kaimiņu galvaspilsētā puišu komanda BK “Liepāja” pēc divu nedēļu pauzes atgriezās “PafBet Latvijas – Igaunijas” turnīrā tiekoties ar 9.vietā esošo “Tallinas Kalev”. Uz šo spēli liepājnieki devās bez diviem savainotajiem līderiem – Renāra Birkāna un Vernera Koha. Ņemot vērā šo situāciju, spēli iesākām ar Juri Vītolu, Robertu Bērziņu, Robertu Krastiņu, Zigmāru Raimo un Kārli Šiliņu, bet mājinieki maču iesāka ar diviem igauņu basketbolistiem – Mario Paisti un Jonasu Jarvelainenu, kā arī trim leģionāriem amerikāņu spēlētāju Kvinsiju Teiloru un diviem letiņiem Māri Ziediņu un Eduardu Hāzneru. Pirmie abu komandu uzbrukumi bija nesekmīgi, bet ar otro piegājienu spēles rezultātu atklāj mūsējie, kad precīzs no tuvas distances ir Juris Vītols. Pēc mazāk kā minūtes mājinieki gūst pirmos punktus spēlē, kam seko sešu punktu guvums no Zigmāra Raimo, bet pēc Roberta Bērziņa diviem gūtajiem groziem liepājniekiem spēles ceturtajā minūtē atrodas vadībā jau ar +10 (12:2). Spēles gaita izlīdzinās, un mājinieki pietuvojas sešu punktu atstatumā (9:15), kam seko vēl viens mūsējo izrāviens un pēc Hlebovicka trejača esam vadībā ar 23:9. Pēc Roberta Bērziņa soda metieniem pirmo reizi iegūstam +15 (30:15), bet pirmās ceturtdaļas pēdējos punktus gūst Pēteris Salmiņš ar diviem precīziem sodiņiem (32:18). Jau pirmajā ceturtdaļā esam realizējuši 4 trīspunktniekus no 8, izcīnījuši 9 atlēkušās bumbas, izpildījuši astoņus soda metienus (precīzi no tiem 6), atdevuši 10 rezultatīvas piespēles (Raimo jau 3). Pie gūtajiem punktiem tikuši visi septiņi mūsējie, kas pabijuši laukumā, bet rezultatīvākie ir Raimo ar 8 punktiem un Šiliņš ar Bērziņu katram gūstot pa 6 ačiem.

Otrā ceturtdaļa sākas ar Krastiņa trejaci un Hlebovicka diviem precīziem sodiņiem un jaunu pārsvaru uz tablo (+19, 37:18). Ar padsmit punktu pārsvaru turpinās spēle līdz Jura Vītola precīzā trīspunktieka spēles 16.minūtē, kad rezultāts top jau 48:27. Uz Šiliņa “danku” Eduards Hāzners atbild ar divpunktnieku un pie rezultāta 52:34 noslēdzas uguņojošais puslaiks mūsējo izpildījumā. Jau spēles pirmajā daļā 14 punktus ir guvis Kārlis Šiliņš, bet 10 pievienojis Zigmārs Raimo. Mūsu komanda ir labāka ne tikai punktu gūšanā, bet arī pārējās statistikas ailēs redzams pārsvars: atlēkušās bumbas 21 pret 17, kļūdas 4 pret 10, pārtvertās bumbas 4 pret 2, kā arī rezultatīvās piespēles 17 pret 6.

Trešā ceturtdaļa bija ļoti svarīga, jo, mūsējiem turpinot tikpat sekmīgi kā pirmajā spēles daļā, netiktu dota iespēja mājiniekiem apdraudēt BK “Liepāja” uzvaru, bet talliniešiem sadeldējot rezultāta starpību, cīņa ritētu saspringti. Piepildījās pirmais variants, jo ne reizi rezultāta starpība netika samazināta, gluži pretēji, liepājnieki ātri vien atjaunoja 20 aču pārsvaru – Juris Vītols un Roberts Bērziņš guva liepājniekiem piecus punktus (+23, 57:34), bet pēc Krastiņa tālmetiena 24.spēles minūtē esam vadībā jau ar +25 (64:39), bet pēc kārtējā Krastiņa trejača pārsvars sasniedz +32 (78:46). Šo ceturtdaļu arī uzvaram kā iepriekšējās divas, šoreiz ar 29:19, bet kopējais rezultāts pēc trim ceturtdaļām ir 81:53. Jau četri mūsējie ir tikuši pie punktiem ar divciparu skaitli: Šiliņam 19, Bērziņam 14, Raimo un Krastiņam pa 12 punktiem. Zīmīgi, ka jau rezultatīvajās piespēlēs komandai jau 28, bet kopējā efektivitāte 117!

Ceturtā formālā ceturtdaļa iesākās ar atjaunotu 30 punktu pārsvaru uz tablo pēc Hlebovicka soda metieniem (83:53). Turpinājumā mūsējie nedaudz atslābinājās, bet mājinieki nedaudz sadeldē rezultāta starpību līdz 25 (58:83) un seko mūsējo pieprasīts minūtes pārtraukums. Pēc pārtraukuma mājinieki realizē trejaci vēl vairāk pietuvojoties rezultātā, bet īstajā brīdī liepājnieki noorganizē savu atbildi ar 7-0, Žundam realizējot trejaci, Vītolam noslēdzot sekmīgo “2+1” gājienu, bet Bērziņš par pretinieku tehnisko piezīmi iemet sodiņu (90:61), kad jāspēlē mazāk par piecām minūtēm. Vairāk kā trīs minūtes līdz spēles beigām Raimo panāk lielāko fiksēto pārsvaru spēlē ar savu “2+1” gājienu (97:64), taču pie simtiņa liepājniekiem tikt neizdodas, turpretī, mājinieki rezultāta starpību padara nedaudz zolīdāku. Otro uzvaru “PafBet” turnīrā izcīna BK “Liepāja” viesos pār “Tallinas Kalev” ar rezultātu 97:74.

Šo uzvaru mūsu komandā kaldināja: K.Šiliņš 21p. (3p. 3/5, 9ab, 3 rez.p., 1 bloks), R.Bērziņš 17p. (3p. 2/4, 1p. 3/3, 5ab, 4 rez.p.), Z.Raimo 15p. (11ab, 8 rez.p.), K.Žunda 13p. (4ab, 5 rez.p.), R.Krastiņš 12p. (3p. 4/7, 4 rez.p.), J.Vītols 10p. (2p. 3/3, 2ab, 2 pārtv.b., 5 rez.p.), O.Hlebovickis 7p. (1p. 4/4, 5ab, 3 rez.p.), P.Salmiņš 2p. (1p. 2/2, 1ab), G.Jakubauskis 0p. (1ab), A.Vuciņš. Ar 32 piespēlēm šajā mačā mūsu komanda sasniedza šī turnīra jaunu šīs sezonas rekordu, pārspējot pašu liepājnieku iespēto sezonas pirmajā spēlē pret “Tarvas”, kad BK ”Liepāja” atdeva 30 piespēles mačā.

Nākošo spēli mūsu komanda aizvadīs tikai pēc FIBA nacionālo vīriešu izlašu loga 1.decembrī, kad Jelgavā uzsāks dalību Latvijas Užavas kausā sacenšoties pret BK “Jelgava”. Atbildes spēle notiks Liepājā 8.decembrī pulksten 18:30. Pirms tam 4.decembrī Liepājā aizvadīsim pirmo mājas spēli jaunajā “ENBL” turnīrā uzņemot Baltkrievijas “Borisfen”.

 

 

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *