Meitenes atgriežas Liepājā ar svarīgu uzvaru pār Tallinas Universitāti

Pēc 56 dienām SBK “Liepāja/LSSS” aizvadīja mājas spēli BBL turnīrā, kur savu skatītāju atbalstīta izcīnīja svarīgu uzvaru pār “Tallinas Universitāti” ar 85:71.

Šajā sezonā mūsu komanda ir veikusi īsākus un garākus pārbraucienus uz spēlēm Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Krievijā, bet ceļš līdz spēlei Liepājai izrādījās visilgākais: kopš 2.oktobra spēles LOC pret “TTT Rīga” ir pagājušas 56 dienas un beidzot šodien Liepājas Olimpiskajā centrā savu skatītāju klātbūtnē SBK “Liepāja/LSSS” aizvadīja mājas spēli, uzņemot principiālos pretiniekus no Igaunijas – “Tallinas Universitāti”. Šajā spēlē mūsu komandai nevarēja palīdzēt Maija Gertsone, un, protams, joprojām pēc operācijas atlabstošā Eva Indriķe, bet pārējās spēlētājas, lai arī neesot veselas par 100%, bija gatavas šai atbildīgajai spēlei. Igaunijas Klubs Liepājā ieradās ar trijām no četrām Igaunijas sieviešu nacionālās izlases spēlētājām ierindā (Liepājā ierindā nebija tikai Birgita Pībura), kā turpat 40 gadus vecā uzbrucēja Merike Andersone, 34 gadus vecā centra spēlētāja Laina Mesila – Kārmanna  un 26 gadus vecā uzbrucēja Jane Svilberga.

Liepājnieces spēli iesāka neierastā virknējumā – bez nominālām saspēles vadītājām, laukumā dodoties Ketijai Vihmanei, Paulai Kļeščovai, Ancei Aizsilai, Raivitai Koreņikai un Elvijai Veršelei, bet viesu komanda sāka ar Kūsku, Rannaveskī un trim izlašu spēlētājām – Svilbergu, Andersoni un Mesilu – Kārmannu. Pirmais uzbrukums piederēja liepājniecēm, taču pat pēc divām izcīnītām bumbām pie pretinieču groza nedeva vēlamo rezultātu, mūsējām punktus gūt neizdevās, taču skaidri iezīmēja “temperatūru” spēlē, kad mūsu komanda apliecināja, ka cīnīsies par katru laukuma centimetru. Svilberga guva pirmo grozu spēlē, bet Vihmane atbildēja no pustālās distances, gūstot pirmos punktus mūsējām (2:2). Mesila – Kārmanna guva divus grozus viesu komandai, bet SBK “Liepāja/LSSS” četrus ačus guva Kļeščova (6:6). Madarai Šmitei iesaistoties no rezervistu soliņu padevās piecu punktu guvums īsā brīdī un pie rezultāta 11:6 minūtes pārtraukumu sasauc tallinietes. Pēc tā četrus punktus atspēlē pieredzējusī Andersone (10:11), bet turpmāku viešņu izrāvienu aptur Vihmane no tuvās distances. Viesu komanda vēlreiz pietuvojas līdz minimumam, bet Elvija Veršele ar “2+1” gājienu atjauno četru punktu pārsvaru liepājniecēm. Pēdējo grozu pirmajā ceturtdaļā gūst Svilberga un ar divu punktu pārsvaru mūsējām (16:14) noslēdzas pirmā ceturtdaļa.

Otrās ceturtdaļas ievadā Koreņika ar tālu piespēli atrod Veršeli, kura vēlreiz īsā brīdī mājiniecēm dod +4 (18:14). Ar minimālu punktu pārsvaru turpinās spēle, bet pēc Diasas tālmetiena un Kļeščovas metiena no groza apakšas pirmo reizi spēlē mūsu komandai +7 (27:20). Mesila – Kārmanna tāllinietēm atspēlē četrus punktus, bet pēc Ķīvītes divu punktu guvuma (29:24) pārtraukumu pieprasa viešņas. Pēc šīs pauzes Grigorjeva izcīna bumbu pie pretinieču groza un pārvērš to divos punktos, bet Vihmane ar trejaci 2:18 līdz puslaika beigām panāk jau astoņu aču pārsvaru liepājniecēm (34:26). Atlikušajā pirmās spēles daļā labāk veicas tallinietēm, kuras gūst 10 punktus mūsējām ļaujot pievienot tikai piecus un pie rezultāta 39:36 noslēdzas pirmais puslaiks.

Lai arī trešās ceturtdaļas ievadā Vihmane atgūst piecu punktu vadību mūsējām (41:36), “Tallinas Universitāte” lieliski ar piespēlēm apgādā Mesilu – Kārmannu, kura gūstot sešus punktus mazāk kā divās minūtēs, izvirza vadībā viesu komandu (42:41) pirmo reizi kopš mača 2.minūtes (4:2). Seko, iespējams, īpaši LOC klātienē esošajiem, skatītājiem saistošākā spēles daļa, kad gandrīz ar katru nākamo pretinieku uzbrukumu mainījās arī vadība spēlē. Un tā deviņas reizes! Diasa atjauno vadību liepājniecēm (43:42), bet neapturamā Mesila – Kārmanna turpina uz priekšu vilkt Igaunijas komandu, secīgi gūstot 10 punktus pēc kārtas (ieskaitot jau sešus gūtos). Šajā periodā liepājniecēm sešus punktus pievieno Kļeščova, bet Grigorjeva ar trīspunktnieku lauž šo ierasto spēles ritējumu mūsējām panākot divu punktu pārsvaru, bet pēc kārtējā Mesilas – Kārmannas gūtā groza Koreņika ar savu trejaci panāk jau plus trīs (55:52). Pēc kārtējā talliniešu pieprasītā pārtraukuma iestājas savāda spēles gaita, kad liepājnieces tiek sodītas ar noteikumu pārkāpumiem, bet viesu līderes nespēj realizēt soda metienus, Mesilai – Kārmannai un Andersonei kopā realizējot tikai vienu no sešiem sodiņiem (55:53). Ieilgušo neveiksmi mūsējām, kad pie punktiem tikt neizdevās, pārtrauc Veršele no groza apakšas, bet pēc Aizsilas divpunktieka sešu punktu pārsvars liepājniecēm (59:53). Līdz trešās ceturtdaļas beigām četrus punktus atspēlē “Tallinas Universitāte” un pirms noslēdzošās desmit minūtes SBK “Liepāja/LSSS” atrodas vadībā ar +2 (59:57).

Ceturtās ceturtdaļas ievadā mūsu komanda ieliek spēcīgus pamatus uzvarai, gūstot 10 pēc kārtas! Šajā spēles nogrieznī secīgi punktus gūst Vihmane (2), Grigorjeva (2), Kļeščova (3) un vēlreiz Vihmane (3) un uz tablo 69:57. Šo sekmīgo liepājnieču spēles nogriezni pārtrauc viesu sekmīgākā šī vakara spēlētāja Mesila – Kārmanna (59:69). Bet viešņām vairs nav iespējams apturēt mājinieču ofensīvu, jo ļoti daudzveidīgi turpina uzbrukt mūsējās un pie tam – precīzi. Tallinietēm vairs neizdodas apdraudēt liepājnieču uzvaru, un ar rezultātu 85:71 piekto uzvaru BBL izcīna SBK “Liepāja/LSSS”, sarūpējot “Tallinas Universitātei” piekto zaudējumu septiņās spēlēs.

Šī bija izteikta visas komandas uzvara, jo praktiski visas spēlētājas varēja novērtēt kā labākās spēlē, taču mūsu sadarbības partneru “Lauma Lingerie” balva tika Ketijai Vihmanei, savukārt, viesu rindās “neapturamai” Lainai Mesilai – Kārmannai, kura guva 37 punktus!

SBK “Liepāja/LSSS”: K.Vihmane 17p. (no spēles 7/9, tai skaitā 3p. 3/4, 4ab, 3rp), P.Kļeščova 17p. (3p. 1/1, 3ab, 7rp), E.Veršele 11p. (1p. 3/3, 4ab), D.Grigorjeva 11p. (no spēles 5/6, tai skaitā 3p. 1/2, 6ab), M.Šmite 8p. (no spēles 3/6, tai skaitā 3p. 2/2, 2ab), R.Koreņika 7p. (10ab, tai skaitā 6 uzbrukumā, 2rp), A.Aizsila 5p. (2ab, 3rp), M.P.Dias 5p. (3ab), E.Ķīvīte 4p., S.Brikmane 0p. (1ab, 1rp), K.Muzikante 0p. (1rp). Mūsu komandai pārsvars cīņā par atlēkušajām bumbām (40 pret 31 pie tam pie pretinieču groza atkarotas 16! bumbas), kā arī metienu realizācija no tālās distances (10/26 pret 1/12), bet noteikti varēja vēlēties lielāku agresivitāti, lai izpildītu soda metienus (5/7 pret 16/23).

Nākošo spēli BBL turnīrā mūsu komanda aizvadīs tikai 8.decembrī viesos pret spēcīgo “RSU”, savukārt, jau no nākošās otrdienas Liepājā uzsāks otrā sabraukuma spēles Eiropas Sieviešu Basketbola Līgā (EWBL), kad savā laukumā uzņems Baltkrievijas “Tsmoki Minsk” (30.11., pl.18:30), Čehijas SBŠ “Ostrava” (02.12., pl.18:30) un Slovākijas “Young Angels” (03.12., pl.18:30) komandas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *