Čehietes pārspēt neizdodas, šodien pēdējā spēle turnīrā pret Young Angels

Liepājā notiekošajā Eiropas Sieviešu Basketbola Līgā (EWBL) ceturtdienas vakarā liepājnieces piekāpās Čehijas SBŠ “Ostrava” ar 47:59, bet šodien noslēgs turnīru pret Slovākijas “Young Angels”.

Ar cerību un bažām tika gaidīta spēle pret čehietēm, jo teorētiski, šī komanda ir vājākā mūsu grupā, tanī pat laikā, nebūt ne spēku ziņā knapāka par mūsējām, pie tam, liepājnieču rindās savainojumu dēļ jau nevar palīdzēt pamata saspēles vadītāja Maija Gertsone, kā arī uz robežas par spēlēšanu atrodas labākā cīnītāja par atlēkušajām bumbām mūsu komandā – enerģiskā Raivita Koreņika. Pirms spēles tika izlemts, ka Raivita centīsies palīdzēt mūsējām, taču starta pieciniekā vēl laukumā nedevās.

Spēli iesākām ar Ketiju Vihmani, Paulu Kļeščovu, Anci Aizsilu, Danielu Grigorjevu un Elviju Veršeli. Šis virknējums iesāka labi, pēc Veršeles diviem realizētiem soda metieniem esam vadībā ar 4:0. Lai arī viesu komanda rezultātā tālu neiepaliek, visas pirmās desmit spēles minūtes aizrit mazrezultatīvā spēlē, vadībā atrodoties liepājniecēm. Neveiksmīga izvērtās šī nogriežņa pēdējās minūtes, kad SBK “Liepāja/LSSS” iegūto piecu punktu pārsvaru (pēc Vihmanes trejača) 15:10 neizdodas noturēt, un pēc čehiešu četru punktu atspēlēšanas ceturtdaļa noslēdzas ar minimālu mūsējo vadību (15:14).

Otrās ceturtdaļas sākums izrādījās noteicošais visā spēlē, jo “Ostrava” to iesāka ar vēl četriem gūtiem punktiem, tādējādi paturpinot pirmās ceturtdaļas izskaņā iesākto izrāvienu (8-0), kad Ance Aizsila ar trejaci beidzot pievienoja liepājniecēm trīs punktus (18:18), bet Grigorjeva no pustālās distances atgūst vadību liepājniecēm (20:18). Sīkstēšanās par iniciatīvu notiek vēl dažas minūtes, bet labāk savas iespējas realizē viesi, kas no 22:22 iegūts vadību 29:22, galvenokārt, pateicoties tam, ka mūsu komandai metieni nekrīt grozā ne tikai no labām situācijām spēlē, bet arī no soda metienu līnijas (puslaikā precīzi 4 no 10), kā arī pārāk daudz pieļautās kļūdas (23 pret 15 ostravietēm). Puslaika pēdējo grozu gūst Kļeščova un pie rezultāta 24:29 noslēdzas spēles pirmā daļa.

Otrajā spēles puslaikā pirmos četrus punktus gūst “Ostrava”, bet tad īsā brīdī Ketija Vihmane ir precīza no tālās distances divas reizes pēc kārtas (30:33). Kad viesu līdere Svetlikova pievieno četrus punktus divos uzbrukumos seko mūsu komandas pieprasīts pārtraukums (30:37). Madara Šmite divus punktus atspēlē, bet Koreņikai no soda līnijas nesekmējas, savukārt čehietes vēlreiz iegūst plus 9 (41:32). Maiara Dias liepājniecēm gūst divus ačus, taču līdz šīs ceturtdaļas izskaņai viesu komanda gūst piecus un pie rezultāta 34:46 noslēdzas trešā spēles daļa.

Ceturtās ceturtdaļas ievadā vairāk kā divas minūtes neviena no komandām nespēja gūt punktus, un šo brīdi izmantoja Rūdolfs Rozītis, lai sapurinātu liepājnieces. Pēc pauzes Maiara ir precīza no groza apakšas, Grigorjeva iemet pustālo metienu, bet lieliska komandas aizsardzība piespiež kļūdīties “Ostravu” uzbrukumā. Liekas, ka esam atguvuši spēles pavedienu, taču viesu komanda izmanto iespēju šo veiksmīgo spēles nogriezni pārtraukt pieprasot pārtraukumu. Šo labo mirkli mūsējām pārtrauc slaidā viesu līdere Svetlikova, kura par pārsteigumu visiem realizē tālmetienu (49:38). Vēl divas minūtes rit cīņa par svarīgo spēles galotni, mūsējās cenšas atspēlēties, bet arī čehietēm uzbrukums ir līmenī. Pēc Vihmanes tālmetiena esam pietuvojušies līdz -8 (43:51), kad vēl līdz pamatlaika beigām 5 minūtes. Taču šīs minūtes labāk nospēlē viesi, izcīnot uzvaru ar rezultātu 59:47.

SBK “Liepāja/LSSS”: K.Vihmane 14p. (3p. 4/10, 2ab, 3rp, 3 pārtv.b.), E.Veršele 8p. (4ab, 1 bloķēts met.), D.Grigorjeva 8p. (4ab), M.Dias 5p. (10ab, 3rp), M.Šmite 4p. (2ab, 1 pārtv.b.), P.Kļeščova 3p. (5ab, 2 pārtv.b., 1 bloķ.m.), A.Aizsila 3p. (5ab, 5rp, 2 pārtv.b.), K.Muzikante 2p. (1ab, 1rp), R.Koreņika 0p. (7ab, 1 pārtv.b.), E.Ķīvīte 0p. (1ab, 1rp, 1 pārtv.b.), S.Brikmane 0p. (1rp), A.Urtāne 0p.

Šovakar pēdējā šī turnīra spēlē pulksten 18:30 uzņemsim Slovākijas “Young Angels”, kuras vakar “izlieto ūdeni nesasmēla”, jo sākumā nonāca lielos iedzinējos pret “Tsmoki Minsk” un zaudēja ar 69:74.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *